Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як перевести дачу в житловий будинок у Чернігові?

Як перевести дачу в житловий будинок у Чернігові?

По всій Україні місцева влада повинна безкоштовно переводити дачні будинки у статус житлових. Це правило закріплено в ст. 20 Земельного кодексу України. Головна умова для переведення дачі в статус житлового будинку — будівля повинна відповідати вимогам державних будівельних норм (ДБН).
Як швидко і правильно перевести дачний будинок в статус житлового журналіст Gorod.cn.ua дізнавався у головного спеціаліста відділу по питанням будівництва управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради Діани Ліванової.

- Діано Олегівно, розкажіть будь-ласка про порядок переведення дачі в житловий будинок?
- Правила переведення регламентує постанова Кабінету міністрів України № 321 «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки» від 29 квітня 2015 року.
Людина повинна зібрати перелік усіх необхідних документів – адресна схема місцезнаходження дачного будинку, яку надає голова садового товариства; свідоцтво на право власності; звіт про проведення технічного огляду будинку. Його робить БТІ і коштує це приблизно 1500 гривень. Також до усіх цих документів я прошу документ на землю і технічний паспорт. Земля повинна бути приватизована. Вони не обов’язкові, але я перевіряю чи не самочинне це будівництво, перевіряю, щоб усі цифри по будівлі і землі збігалися. Мені не потрібні оригінали документів, лише копії.





На фото адресна схема місцезнаходження дачного будинку


З цим пакетом документів людина приходить до відділу по питанням будівництва управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради по вулиці Коцюбинського, 82. І якщо все правильно зібрано, йде писати заяву у відділ звернень громадян по вулиці Шевченка, 9. Дуже часто самі чернігівці затягують збір необхідних документів і тому й оформлення подовжується на невизначений термін.
Після написання заяви я готую проект рішення. Далі діло за виїзною комісією, яка безкоштовно виїжджає в дачне товариство. Вона дивиться чи все зроблено для того, щоб дачний будинок перевести в житловий.
Наша головна вимога, згідно норм ДБН, щоб відстань (проїжджа частина) між парканами сусідів була не менше 3,5 м. Цю відстань ми виміряємо звичайною рулеткою. Люди можуть самостійно це переміряти ще до приїзду нашої комісії. Якщо люди бачать, що між парканами менше 3,5 м, то були випадки, коли переставляли паркани.

Також вимагаємо номерний знак на будинку чи паркані і поряд з будинком зробити ліхтар, щоб було освітлення.







- Після того, як людина перевела дачний будинок в житловий, хтось слідкує за нею? Наприклад, як ви казали вище, люди переставляли паркани, щоб зробити проїзну частину 3,5 м. Але ж хитрі чернігівці можуть його поставити на старе місце після того, як комісія поїде, і тому дорога знову буде менше норми?

- Повірте, усі усе бачать. Через деякий час мені також висилають фото, чи все добре. За цим також слідкує і голова товариства.
Здебільшого люди стараються спочатку усе добре зробити.

- Хто виїжджає на виїзній комісії? І як засідає комісія при міській раді?
- Виїжджаю я, як секретар комісії, представники Деснянської чи Новозаводської ради (дивлячись де розташована дача) і ДСНС. Останні висувають найбільше вимог: щоб поряд з будинком на проїзній частині не було дерев, квітів, високої трави під забором. Адже якщо рятувальникам доведеться туди їхати на виклик, усе це буде заважати. Деякі чернігівці, знаючи це, заздалегідь усе це роблять, і тому в подальшому до них від комісії буде менше питань.

Я усе фотографую і готую порядок денний на комісію, яка проходить приблизно раз на місяць у міськраді. В складі комісії 16 чоловік: голова Олександр Атрощенко, його зам Сергій Калюжний і я, Діана Ліванова, як секретар. Також туди входять представники КП Чернігівводоканалу, охорони здоров’я. Шляхом голосування ми приймаємо усі рішення. Моя ціль – щоб усе було прозоро. Тому на засідання комісії я ще кличу голову садового товариства. Якщо є проблемні питання, прошу прийти також і власника будинку.

Якщо все добре, я готую проект рішення на виконком, де його члени також голосують за це. Після цього я готую витяг про перехід дачі в житловий будинок, який видаю власнику на руки. З ним власник йде до БТІ і робить новий технічний паспорт на житловий будинок.
І тут фініш – з цим витягом і новим технічним паспортом можна йти на Рокосовського, 20 до Центру адміністративних послуг, де можна отримати прописку.

- Чи відмовляли комусь?
- За увесь час було лише три відмови.
Так, на самому початку, коли ми почали над цим працювати, у червні 2018 року було відмовлено чоловіку, бо була дуже мала відстань проїзної частини. При відповіді ми йому написали, що він може виправити цей недолік і збільшити дорогу та заново подати документи. Але по цей час він цього так і не зробив.
Ще дві відмови були у садовому товаристві «Ромашка». Власники двох будинків проживають навпроти промзони, де працює пилорама. Згідно санітарних норм і норм ДБН не можна, щоб так було. До речі спочатку власники цих двох будинків декілька років скаржилися на це підприємство, де працює пилорама, мовляв від нього йде поганий запах. Але коли стало можливим перевести свої дачі в житловий будинок, цих власників стало все влаштовувати і вже підприємство виявилося не поганим. На виїзній комісії в березні цього року ми дали їм відмову. Зараз власники з нами судяться бо вважають, що підприємство не заважає для проживання в цьому будинку.

- Скільки всього за увесь цей час дачних будинків переведено у житлові? Чи активно чернігівці це роблять?
- 18 червня 2018 року відбулося перше засідання профільної комісії. І ось, за ці 1,5 роки переведено більше 90 будинків. Я вважаю це багато. І зараз спостерігається наплив бажаючих це зробити.
В Чернігові більше сотні дачних товариств, більшість з них розташовані у Новозаводському районі. На жаль, багато з них зараз знаходяться у занедбаному стані. Але на виїзди ми виїжджаємо частіше у Деснянський район. Є навіть постійні товариства, які знаходяться на Кільцевій , члени яких активно переводять дачі в жилий фонд, це «Заріччя», «Політ», «Ветеран», «Веселка», «Джерельце». Я вважаю це тому, що там є гарна голова Марія Миколаївна Пономаренко. Вона усім допомагає і розказує, як це швидше зробити.
В Новозаводському районі дуже мало бажаючих це зробити. Можливо не усі про це знають.

- Чи багато чернігівців живе нині на дачах?
- Точну кількість звичайно не скажу, адже їх ніхто і не рахує. А от за моїми спостереженнями нині в дачних будинках живе багато молоді. Особливо в товаристві «Політ», біля Півців. 

- Скільки часу, в середньому, потрібно, щоб перевести дачу в житловий будинок?
- Якщо відразу зібрати правильно усі документи то місяця за два можна усе зробити.

- Які дії людини, якщо дача знаходиться поза межами Чернігова?
- З цим питанням до мене щодня звертається дуже багато людей, адже вони не знають куди іти і що робити. Я займаюсь тільки містом. В Чернігові одні вимоги, в районі – інші. Цим повинні займатися сільські ради або сільський голова. Усіх людей я відправляю в райдержадміністрацію на Шевченко, 48. 
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дача, Ліванова

Добавить в: