Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » «Силы Громады»: Чернигову нужны патриоты и прозрачная власть

«Силы Громады»: Чернигову нужны патриоты и прозрачная власть

«Силы Громады»: Чернигову нужны патриоты и прозрачная власть

АКТУАЛЬНО «Всякому городу нрав и права» говорил Григорий Сковорода в 18 веке. «И гражданское общество» добавляли 250 лет спустя участники новой команды единомышленников, собравшихся в гражданской платформе «Сила громады»: лидер «Силы громады» Александр Ломако, депутат городского совета Виталий Голец и президент Черниговской региональной торгово-промышленной палаты Константин Иванов.

Речь на встрече с этими людьми шла о поисках путей выхода украинского общества и Чернигова в том числе из тупика, в который загнала людей и экономику действующая власть.

Участники встречи не только ознакомили представителей СМИ о планах и перспективах своей деятельности, но и рассказали о конкретных шагах, предпринятых в рамках основополагающей цели, которая их объединила - сделать жизнь черниговской территориально громады максимально защищенной от политических дрязг и обеспечить высокий уровень экономической свободы каждого черниговца.



Александр Ломако, глава гражданской платформы «Сила громады»:
- Настав час, коли життєво необхідно зробити перший крок до формування команди однодумців. Наша організація вже більше ніж півтора роки працює в Чернігові. В грудні 2008 року ми відкрили громадську приймальню, куди вже звернулися сотні і навіть тисячі чернігівців зі своїми проблемами, питаннями. Проаналізувавши основні теми цих звернень, ми й визначили основні напрямки своєї роботи.

Сьогодні важко всім. Важко тим, хто не має грошей і  не може платити за основні послуги. Важко тим, хто має гроші, але не може забрати їх з банку, важко тим, хто не має грошей для того, щоб платити людям зарплату. В цих умовах захистом для людей має стати влада. Але вона сьогодні демонструє неспроможність володіти ситуацією. Влада неефективна на всіх рівнях. В тому числі й в Чернігові. І ця слабкість влади впливає на бюджет, на стан економіки, на стан житлово-комунального господарства, культури, освіти, медицини... На всіх цих напрямках в нинішніх умовах проявилися десятки і сотні проблем, які накопичувалися протягом 17 років існування нашої держави.

- Чому, на вашу думка, муніципальна влада слабка?
- Відповідь очевидна. Власне, її можна знайти, подивившись на політику дій міських чиновників, подивитися на невиконання чи ігнорування політичними партіями і міським головою своїх обіцянок. Нажаль, ми змушені говорити про непрофесійний підхід до багатьох проблем через надмірну заполітизованість міської влади.   

Але найголовніша проблема і фактор слабкості влади - фактичне ігнорування нею громадськості. Прикладів можна наводити безліч. Це й недопуск журналістів на окремі заходи, які проводяться в міській раді, певна кулуарність при вирішенні тих чи інших питань. Варто згадати лише останні збори так званого «громадського активу», який формувався за абсолютно незрозумілим принципом. А хто з пересічних людей знав і міг прийти в робочий час на громадські слухання, які проводилися по тарифам? Якщо влада ігнорує людей, то навряд чи вона може очікувати на довіру від них.

- І що в таких умовах мають робити прості чернігівці?
- А давайте поставимо собі одне проте питання: «що сьогодні означає бути чернігівцем»? Чи є наше місто для нас тим, чим є Одеса для одеситів чи Львів для львів’ян? Очевидно, що ні. В місті фактично відсутня програма виховання місцевого патріотизму, розвитку молоді, духовності.
Можна багато говорити про те, яка влада погана. Мабуть це дійсно так, але вона є такою, якою ми всі її обрали. І тому висновок лише один - сьогодні реально вплинути на неї можна, лише об’єднавшись в громадянське суспільство. Довіра до влади, до політичних партій фактично на нулі, але метою має бути не знищення авторитету того чи іншого політика, а консолідація всіх сил задля розвитку нашого міста. Але об’єднувати зусилля потрібно не проти когось, як це було 17 років поспіль, а для досягнення конкретних цілей, для вирішення конкретних завдань..

- І якими саме є ці конкретні завдання?
- Мабуть всі чули про нашу ініціативу – програму підтримки народжуваності в місті Чернігові. Це вперше в історії громадська організація повністю розробила, підготувала програму і внесла її на розгляд до міської ради. Нажаль, для її прийняття не вистачило 4 голоси.
Сьогодні «Сила громади» пропонує нові програми. Гасла «Купуй своє!», «Шануй своє!», «Слухай своє!» мають бути набагато важливішими для чернігівців, ніж воно є сьогодні. Ми переконані, що любов до свого міста є першим і найголовнішим чинником його розвитку. Наше місто - наш дім, і від нас залежить, як зробити його кращим.

Сьогодні-завтра влада може опинитися, образно кажучи, «на лопатках». Це вдалий час для того, щоб перестати просити в неї щось і почати вимагати те, що всі чиновники і політики обіцяли багато років, але потім «забували це виконувати». Лише шляхом тиску громадськості на владу можна досягти змін. А для цього треба об’єднуватися. «Сила громади» перший крок в цьому напрямку вже зробила. Ми об’єдналися для того, щоб своєю діяльністю досягати змін, які давно вже назріли. І в форматі громадської організації сьогодні це зробити набагато ефективніше ніж в форматі політичної партії.

Об основных направлениях работы более детально рассказали депутат городского совета Виталий Голец и президент Черниговской ТПП Константин Иванов. Соответственно специфике своей работы, каждый из них «взял под опеку» свое направление. Депутат сосредоточился на проблемах прозрачности действий городской власти, а финансист - на экономических путях разрешения трудностей.

Виталий Голец, депутат городского совета:
- Сьогодні Чернігів має свою конституцію, але вона, як і загальноукраїнська, не виконується. Я зараз кажу про Статут міста. Він використовується як декорація і прикриття для людей, які знаходяться у владі. Ми прагнемо наповнити його реальним змістом і на найближчій сесії винесемо програми, які будуть широко обговорюватися з громадськістю.
Прозорість – головна умова нашої співпраці з владою. Ми переконані, що кожна витрачена копійка з міського бюджету має бути під пильним оком громадськості. Проект бюджету, та головні програми розвитку міста мають обговорюватися на громадських слуханнях.

- Які конкретні зміни ви пропонуєте?
- Звіти чиновників і політичних партій мають носити регулярний і не декларативний а публічний характер. А сьогодні вони за закритими дверима допрацювалися так, що з 21 комунального підприємства лише 2 є не збитковими і  лише 1 має стратегічний план розвитку. Давно назріла й реформа системи управління, яка нам дісталася у спадок ще з радянських часів. Сьогодні дефіцит бюджету Чернігова – 7,7 мільйони гривень. Це якраз та сума, яка витрачається на утримання апарату Деснянської і Новозаводської районних рад – всі керівники, по 4-5 заступників у кожного і т.д. Від районного поділу відмовилися більшість: Суми, Черкаси, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ… А ми утримуємо чиновників, які дублюють дії один одного. За 17 років кількість чиновників збільшилася, а якість їх роботи дуже сумнівна. Тому ми вступаємо за те, щоб усі процеси в міській владі відбувалися як на рентгені – прозоро і демократично. «Сила громади» за «Прозорий Чернігів!».

Константин Иванов, президент Черниговской региональной торгово-промышленной палаты:
- Сегодня мы живем в специфических условиях глобального и внутреннего кризиса. В таких условиях просто необходимо было бы ввести на уровне города мораторий на повышение ставок единого налога и рыночного сбора. Это нужно, чтобы занятость людей и экономическая независимость поддерживалась на прежнем уровне. Чтобы представители малого и среднего бизнеса не бросали все и не садились на шею государству, пополняя ряды безработных.

- А что может сделать рядовой черниговец? Он ведь законы и регуляторные акты не принимает.
- «Сила громады» верит, что черниговцы  не хотят, чтобы жизнь в городе шла самотеком. А потому мы обращаемся с призывом ко всем думающим горожанам, ко всем патриотам Чернигова поддержать местного товаропроизводителя. У нас есть инициатива «Купуй своє!», которая поможет в этом. Мы все являемся покупателями и если хотим сделать наш город лучше, то должны отдавать предпочтение черниговским товарам. Покупая продукцию черниговского предприятия мы поддержим их уровень реализации, производства, отчислений в местный бюджет. Наши предприятия не будут останавливать или сокращать производство, не будут увольнять людей.

Безусловно, мы не можем никого заставить, и всегда будем выступать за честную конкуренцию, но обращаемся к черниговцам с просьбой проявить патриотизм, и в случае выбора между сравнимыми по качеству и цене продуктами делать свой выбор в пользу чернигоских товаров.

Цитата
Александр Ломако о сотрудничестве с властью:
Наш принцип співпраці з владою дуже простий: якщо нас підтримують і розуміють - ми допомагаємо. Якщо нас ігнорують – ми вимагаємо. Це нормальний принцип європейської співпраці неоднодумців. Ми не протиставляємо себе владі. Навпаки, готові з нею співпрацювати.

Виталий Голец об отчетности мэра перед черниговцами:
- Міський просто голова уникає звіту перед громадою. Хоча це його обов’язок, який прописано в Законі «Про місцеве самоврядування». В інших містах мер звітує навіть в мікрорайонах. Я звертався до нього усно і письмово з цього приводу, але далі обіцянок справа не йде. І його можна зрозуміти. Про що звітувати, коли найбільше досягнення влади за минулий рік - фонтан.

Константин Иванов о партнерах акции «Купуй своє!»:
- У нас есть предприятия, которые заявили о своей готовности участвовать в этом проекте. Это фабрика «Стрела», Черниговская лозовая фабрика, Черниговский молокозавод, предприятия «Базис», «Нивки»,  «Поликомбанк». Надеемся, что и другие присоединятся.

Василь Негода

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Силы Громады», Александр Ломако, Виталий Голец и Константин Иванов

Добавить в: