Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Іранець з Чернігова керує бойовими загонами «Правого Сектору»

Іранець з Чернігова керує бойовими загонами «Правого Сектору»

Віктор Панаско
Віктор Панаско, командир чернігівського «Тризуба», більш відомий на столичному Майдані як друг Іранець. Саме про нього згадував керівник «Правого Сектору» Дмитро Ярош у інтерв’ю «Українській Правді». Іранець - Командир бойових підрозділів «Правого Сектору».

-      Чи давно ти в Києві, коли вперше приїхав на революцію?


-      Вперше приїхав одразу після побиття студентів, 30 листопада, і додому з тих пір ще не їздив.

-      Їхав організовано з побратимами, чи сам, на емоціях від того що сталось?


-      Після подій що відбулися на Майдані, у нас була загальна мобілізація ВО «Тризуб», відповідно чернігівський підрозділ, по команді прибув до Києва. Їхало нас, два екіпажі, загалом 10 чоловік.

-      Ти говориш про екіпажі, розкажи, як взагалі була структурована організація?

-      Поняття екіпаж застосовується до мобільних груп по 5 чоловік, три і більше екіпажів – колона. На Правому Секторі найменшою структурною одиницею є загін, до нього входить від 15 до 40 чоловік. Загони об’єднуються в сотні, до складу сотні може входити до 300 чоловік.

-      Скільки сотень загалом наразі нараховує Правий Сектор?

-      Важко сказати загальну кількість по Україні, адже в революційний час структура створювалась дуже швидко, і особливого обліку не велось. По Києву загалом діє 15 сотень Правого Сектору.

-      Як так трапилось, що хлопець з Чернігова став командиром бойових підрозділів Правого Сектору, в тебе був стрімкий кар’єрний зліт, чи ти одразу обійняв теперішню посаду?

-      Коли ми вперше приїхали до Києва структуризації Правого Сектору як такої не було. Були люди, представники різних організацій правого толку, футбольні фанати, які просто старались триматись разом. Відповідно до ситуації, ми вирішили організуватись, зробити наш рух більш дисциплінованим, структурованим. В результаті цього мене і призначили керівником бойових підрозділів.

-      Відчувалась підтримка чернігівців в цей революційний час?

-      Офіційно, що я знаю, Правому Сектору надавала допомогу пані Наталія Ніконенко(мати загиблого у 2008 році в Чернігові Тризубівця) і отець Євген(Орда) з Катерининської церкви. Вони збирали в Чернігові і привозили нам речі, продукти харчування.

-      Чи зустрічав на під час бойових дій чернігівських політиків?

-      Під час ведення бойових дій, від самих перших, коли було більш-менш спокійно, і до останніх коли почалась стрільба жодного політика в гарячих точках я не зустрічав. 19 грудня коли по вулиці Грушевського прорвались силовики, а наша задача була тримати вхід в Профспілки, бо людей звідти вже відтіснили, то тоді бігали по черзі Тягнибок, Яценюк і Кличко, просили прибрати палки, бо в нас мирна акція, відповідно з того боку я бачив, як наших заносять з побитими головами, я їм пояснював, що я не буду беззбройних хлопців підставляти під кийки. Що стосується чернігівських, можливо вони і були десь задіяні, але я їх не бачив.

-      Біля входу до будинку профспілок стояла чернігівська палатка, ти контактував з людьми котрі там мешкали?

-      Я пару разів туди заходив, але знайомих облич там не побачив, тому відповідно і контакту з ними не підтримував.

-      «Тризуб» неодноразово проводив вишколи на Чернігівщині, інформація про них тоді сколихнула громадськість. Чи допомогла підготовка під час революції?

-      Людей які побували на 2-3 вишколах, можна було сміливо ставити одразу на керівників загонів, вони справлялись, бо мали спеціалізовану підготовку, володіли певною інформацією. Крім того людина котра пройшла вишкіл може вже елементарні речі показати новобранцям, провести інструктаж, ранкову руханку, попрацювати над рукопашкою, розподілити день, час чергування, вже у людини якісь ази є. Було велика проблема через брак кваліфікованих кадрів, котрі могли б займати старшинські посади. Людей прибуло дуже багато, і за ними когось треба було закріплювати.

-      Тобто можна говорити, що чернігівські ліси виховали багатьох зі старшин Правого Сектору?

-      Є й такі люди, не всі вони чернігівці, але вишколи проходили саме у нас.

-      На Майдані було велике представництво чернігівських афганців, підтримували контакт з ними?

-      З афганцями спілкувались, проводили плідну співпрацю. Вони проводили для наших хлопців вишколи, чимось допомагали нам, ми їм чим могли. Були присутні організації: «Ніхто крім нас», бачив їх чернігівське представництво, Спілка афганців, Спілка ветеранів.

-      Всіх зараз турбує питання, чи є у Правого Сектору плани організувати свою партію?

-      Багато людей наполягає на тому, що Дмитро Ярош має йти в президенти, за таких умов партійна підтримка нам буде необхідна.

-      То можливо ти очолиш її на Чернігівщині?

-      Я не планую входити до лав партії, якщо не буде відповідного наказу. Швидше за все очолюватиму її силове крило. Тому що партія без силового крила, це не партія.

-      Коли плануєш повертатись до Чернігова?

-      Як здобудемо українську державу, поки що боротьба триває, і я залишаюсь на Майдані.

На час написання інтерв’ю стало відомо, що координатором Правого Сектору на теренах Чернігівщини було призначено Владислава Литвина.

Джерело: Сайт "ПіК"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: "Правий сектор", Віктор Панаско, Владислав Литвин

Добавить в: