Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Юрій Солончук: Слова не повинні розходитися з ділом

Юрій Солончук: Слова не повинні розходитися з ділом

Юрій Солончук серед депутатів користується повагою, хоча людина стримана і виважена. Мабуть тому, що досяг успіху в бізнесі, займав високі посади на державній службі, але «зірковою хворобою» не захворів. Завжди залишається скромним і доброзичливим.

Юрій Солончук народився 21 квітня 1963 р. на Рівненщині. Дитинство та юнацькі роки пройшли на Крайній Півночі, в Якутії. Має дві вищі освіти: організація перевезень і руху (Московський автомобільно-дорожній інститут) та управління міжнародним бізнесом (Київський національний економічний університет). У трудовій діяльності пройшов шлях від слюсаря до керівника великого державного підприємства, має успішний досвід побудови власного бізнесу. Одружений, має доньку та сина.

 — Юрію Івановичу, знаючи вашу зайнятість, дозвольте запитати: з якою метою ви пішли в депутати?
— У житті кожної людини є періоди, коли вона відчуває потребу у змінах. Як підприємець я відбувся, і як людина самодостатня не потребував особистої вигоди. Не міг лишатися осторонь, дивлячись на те, що відбувається в країні загалом, у владі на місцях. Хотілося не сидіти, склавши руки, а долучитися до роботи, враховуючи свій досвід, прагнення змін. На той час я очолював Чернігівський регіональний виконавчий комітет політичної партії НС «Наша Україна», нової політичної сили, інтереси виборців якої і прийшов відстоювати в органах місцевого самоврядування.


— Чи відрізняються ваші погляди щодо депутатства до і після обрання?
— На жаль, не завжди вдається втілити в життя необхідні для чернігівців проекти. Недосконала партійна система дозволяє потрапляти в депутати випадковим людям, які власні амбіції та політичні погляди ставлять вище інтересів виборців.


— Про що ви можете звітувати своїм виборцям?
 -  Через центральні органи виконавчої влади була досягнута домовленість про виділення цільових коштів на реконструкцію котелень по ул. 50 років ВЛКСМ, буд. 36 а, вул. Горького, буд. 3 а, вул. Бєлова, буд. 6. Безперебійна робота цих об’єктів в період опалювального сезону є важливим фактом для тисяч чернігівців, що мешкають у цих районах. Тримаю постійний зв’язок із середніми та дошкільними навчальними закладами. Надається різноманітна допомога: від подарунків на свята до вирішення проблемних питань. Депутатський фонд був розподілений на придбання ліків для кардіологічного відділення та придбання приладів довготривалого користування в ЗСШФМП № 12 м. Чернігова. Постійно надається цільова допомога людям, які її дійсно потребують. Взагалі, можна багато розповідати, але я впевнений, що добрі справи чим більші, тим менше про них варто говорити.


— Ви — небайдужа людина з активною громадянською позицією, підприємець, депутат і щасливий батько. Скажіть, будь ласка, як вас вистачає на все?
— Найголовніше — бути в гармонії з самим собою. В моєму житті все знаходиться на своєму місці та доповнює одне одне. Я — організована людина, займаюся улюбленими справами, отримую задоволення від виконаної роботи. А щаслива родина є запорукою успішності будь­якої людини.


— Наскільки ви є доступним для чернігівців, де можна з вами зустрітися?
— У Чернігівському міськвиконкомі ПП НС «Наша Україна» по вул. Молодчого, буд. 46, офіс 39 проводиться прийом у визначений час, реєструються та розглядаються звернення. Через мого помічника можна вирішити питання додаткової зустрічі.


— Охарактеризуйте роботу депутатського корпусу одним реченням.
— До ідеалу дуже далеко — на трієчку, ще працювати і працювати.


— Чи повинен депутат нести відповідальність за невиконання передвиборчих обіцянок?
— Однозначно! У найближчому майбутньому необхідно внести зміни у виборче законодавство, щоб прописати конкретні механізми впливу на недобросовісних обранців. А взагалі мажоритарна система дає можливість більш чіткої взаємодії між виборцем і депутатом. Слова не повинні розходитись із ділом. Органи місцевого самоврядування повинні вибудовувати свою політику, що за кожною політичною ідеєю і вчинком бачитиме, перш за все, людину з її життєвими потребами і прагненнями. Національні інтереси та загальнолюдські пріоритети повинні домінувати над власними інтересами депутата будь­якого рівня.


— Чим ви займаєтесь у вільний від основної діяльності час?
— Виховую сина, якому нещодавно виповнився рік. Я прихильник здорового способу життя та активного відпочинку з сім’єю, друзями. Люблю подорожувати, рибалити, захоплююся подорожами на мотоциклі… От тільки вільного часу, на жаль, не так багато, як хотілося б…

 
Аркадій Стежеринський Газета "Чернігівські відомості", 3 вересня 2008 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: