Володимир Вашкевич — справедливість його ремесло
Володимиру Вашкевичу 50 років. Після закінчення Чернігівського педінституту працював учителем на Житомирщині, а від 1985-го до 1996 року — учителем, а потім завучем у Чернігівській школі № 11. Потім інспектором митниці, а з 2000 р. у ТОВ «НК Альфа-Нафта». Наразі — інженер-електронник апарату управління з технічного супроводу автозаправних станцій.
Володимира Вашкевич не можна не помітити, бо навіть серед кількох депутатів атлетичної статури він виділяється. Але не тільки за статурою. Володимир Леонідович — людина зовні спокійна, але миттєво міняється, коли зазнає утисків справедливість. Виявляється, що такий він не тільки у залі засідань.
— Володимире Леонідовичу, дещо дивно, що ви вперше пішли у депутати. Чому саме зараз?
— Переважна більшість представників мого покоління родом з компартійного минулого. Після всіх розчарувань і розвінчання ідеологічних міфів дав собі слово не вступати ні в які партії.
Але життя набагато мудріше за нас. Відчуття справедливості, яким наділили мене з дитинства батьки, постійно спонукало відстоювати законні права свої особисті і громадські. Так було і під час захисту моїх прав, порушених митницею (судова тяганина тривала 27 довгих місяців, але мою перемогу зафіксував остаточно своїм рішенням Верховний суд України). Захищати законні інтереси колективу та батьків учнів колегіуму № 11 Чернігова від свавілля колишнього директора мені довелося з представниками різних демократичних сил. Серед них була і Наталія Андріївна Романова — голова обласної організації Української соціал-демократичної партії.
Під час цих подій переконався в тому, що справедливість є, і за неї справді варто боротися, тому втупив до лав УСДП. Це було у 2003 році. У 2006 р. пройшов за списками БЮТ до Чернігівської міськради. У депутати йшов не заради власних інтересів, а щоб мати можливість відстоювати інтереси громади і контролювати дії місцевої виконавчої влади, бо пересічному громадянинові це зробити ой як важко.
— Які висновки зробили після половини терміну депутатської каденції?
— Про переваги тієї чи іншої системи виборів депутатів місцевих рад говорити передчасно. Остаточні висновки можна буде зробити після закінчення каденції. Але моє особисте враження таке:
1) депутатська робота дуже важка і ставить перед народним обранцем дуже високу планку, якщо ти дійсно відстоюєш інтереси громади;
2) необхідно постійно навчатися і вдосконалювати свої знання в галузі законодавства і багатьох інших питаннях, пов’язаних з організацією місцевого самоврядування;
3) місцеве самоврядування, на жаль, в нашій державі кинуте напризволяще.
— Про що ви можете доповісти своїм виборцям?
— Переважно моя депутатська діяльність є результатом командних дій, адже я представник фракції БЮТ у міській раді. Але в своїх діях додержуюсь принципу — не зраджувати інтереси громади м. Чернігова. Безперечно, багато часу відбирає підготовка до чергової сесії, уважне вивчення проектів рішень, бо власне від правильного голосування депутата в сесійній залі залежать інтереси громади міста. Мої фінансові можливості обмежені виключно депутатським фондом, бо я не є бізнесменом, а живу, як і переважна більшість виборців, на зарплату. За рахунок цього фонду допомагаю виборцям (студентам, пенсіонерам, хворим) та бюджетним закладам (школам, дитсадкам і лікарням). Якщо говорити про рішення, до яких маю особисте відношення, то можна назвати, наприклад, захист від розбазарювання території школи № 16, унеможливлення «прихватизації»
3,5 га урочища «Ялівщина», зміни до регламенту ради, що призвели до більш прозорого розгляду питань, зокрема найболючіших земельних тощо. В даний момент виконую запит виборців — мешканців вул. Висока щодо покращення дорожнього покриття, а також допомагаю адміністрації школи № 29 з питання придбання меблів.
— При вашій небайдужості, чи є головним для вас депутатська діяльність?
— На моє глибоке переконання, чоловік обов’язково повинен досконало володіти обраною професією, тобто бути майстром своєї справи, що дає не тільки матеріальне, але і моральне задоволення. Тому робота, безперечно, на першому місті, бо вона ж є джерелом матеріального забезпечення сім’ї. Депутатська діяльність також дуже важлива, але це дещо в іншій площині. Багато часу в житті відбирають оці дві складові, але в родині ставляться до цього з розумінням.
— Ваша оцінка роботи депутатського корпусу.
— Не дивлячись на широке розмаїття політичного представництва в міській раді, головним за цей час надбанням депутатського корпусу є те, що ми навчилися бачити і розуміти один одного, а це запорука того, що всі наші зусилля спрямовуються на користь громади міста Чернігова.
— Як з вами може зустрітися пересічний чернігівець?
— Через громадську приймальню БЮТ по Щорса, 6. Там же я приймаю громадян, щопонеділка від 16.00 до 18.00. Також зі мною можна зустрітися за адресою: вул. Толстого, 154, нафтобаза.
— Якщо депутат не виконує своїх передвиборчих обіцянок, якою має бути його відповідальність?
— Кожна людина має нести відповідальність за порушення законодавства, депутат також повинен відповідати. Механізм відкликання недбалих депутатів існує, але застосувати його наразі нема кому, бо люди вже настільки втомлені від політиканства і брехні, що їх це питання мабуть вже не цікавить. Депутати своїми справами повинні довести громаді, що не все ще втрачено.
— Ми все про роботу. Відпочинок. Чи є він у вас?
— Зрозуміло, щоб добре працювати, необхідно мати час і на відпочинок. З 1989 року моїм захопленням став комп’ютер, це цілий світ. Люблю відпочивати на своїй дачі в с. Унучки, де є сад, чисте повітря, тиша, ліс, гриби і риболовля.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.