Ігор Москаленко: Ми повинні знайти в собі сміливість і змінити себе на краще
Ігор Москаленко
— Ігорю Івановичу, хоча ви очолюєте депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку, фінансів та бюджету, відомо, що ви активно займаєтеся спортом, а ваші підопічні кікбоксери завоювали «все золото світу». Що ви можете сказати про своє ставлення до фізкультури і спорту?
— А можна я почну з іншого, з фізичного та морального здоров’я суспільства? Кілька даних статистики. З 50 ліцеїстів Чернігівського військового ліцею, за колишніми вимогами для курсантів ЧВВАУЛ, задовольняє один, з 1400 призовників цього року здоровими визнано 200. Є об’єктивні причини такого становища. По-перше, це харчування. Раніше ми вживали екологічно чисті продукти, а тепер земля засмічена пестицидами, хімічними засобами захисту рослин, не кажучи вже про наслідки аварії на ЧАЕС. Плюс для вирощування продуктів використовуються хімічні добрива. По-друге, це навколишнє середовище. Зараз дитина, починаючи з молока матері, бореться за своє існування. І, звичайно, в таких умовах рівень здоров’я гірший, ніж кілька десятків років тому.
Тому пересічний громадянин має замислитись над станом свого здоров’я, визначити його рівень і його можливості. І його бажання мають співпадати з можливостями.
— А що далі?
— Якщо ми будемо знати свій рівень, з’явиться можливість змінити його на кращий, змінити на краще якість життя. Треба навчитись дивитись на свій організм, тіло, як на інструмент досягнення певних цілей. Якщо ти здоровий, ти потрібен усюди і завжди — сім’ї, на роботі, у громадському житті, у будь-якій сфері. Здорова людина має відповідний психічний стан, вона впевнена в собі, йде з високо піднятою головою, для неї властива доброта по відношенню до інших. Цього може досягти кожний, але потрібна сміливість, щоб змінити себе, примусити відмовитись від зайвого, бути активним у житті.
— Який рецепт ви бачите, щоб спонукати людину змінити себе?
— Треба пропагувати здоровий спосіб життя, з дитячого садка, зі школи, щоб люди розуміли, що здоровим бути вигідно, а в молоді має бути мода на здоров’я. У нас є багато людей, які зранку бігають, плавають і роблять ранкову зарядку. А це заряд бадьорості на весь день. Знаю це по собі, бо з давніх часів зранку бігаю, купаюсь аж до снігу. А ще здоров’я — це краса. Вони йдуть поруч.
— Все ж таки, яку роль відіграють на шляху до здоров’я фізкультура і спорт?
— Бажання бути здоровим повинно спонукати до занять фізичною культурою і спортом. Як приклад, триразові чемпіони світу з кікбоксингу по версії WPKA, заслужені майстри спорту Роман Власенко і Сергій Лисюк, їх вихователі, заслужені тренери України Андрій Кужельний, Юрій Єрмілов та Юрій Сидоренко. До речі, майстер спорту Андрій Кужельний ще й депутат міської ради. Але він не єдиний, хто активно займається спортом серед депутатського корпусу. Згадаю тільки декого. Микола Носко був класним волейболістом, а тепер вже о 5-й ранку на березі Десни. Юрій Богаченко займався кікбоксингом, тепер багато часу проводить у тренажерному залі. На високому рівні займався боксом Артем Стах, а Олександр Шкурат, незважаючи на зайнятість, і зараз приділяє багато часу спорту. І всі ці люди досягли успіхів у житті. А це — краща реклама здоров’я, фізкультури та спорту як інструмента досягнення високих цілей.
Аркадій Стежеринський, тижневик "Чернігівські відомості", 7 вересня 2011 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.