Чернігівка вирощує чорниці вдома

Чернігівка вирощує чорниці вдома
Для того щоб поласувати чорницями, потрібно або викласти 5 гривень за стаканчик, або піти в ліс на збір ягід самому.
Але, виявляється, є альтернативний варіант - виростити чорниці вдома.

Чернігівка Світлана Віннікова, домогосподарка, збирає перший урожай. Розповідає:
— Ми живемо практично в лісі, у Пролетарському Гаю. Навколо — ділянки сосни і невеликий сад. Прокинулися раненько — і відразу у двір. А там — суниці, смородина, малина, і все прямо з куща. Ось і чорниці захотілося завести. Тільки поясню: по науці це називається не чорниця, а лохина високоросла. І за зовнішнім виглядом, і за корисністю ягоди майже не відрізняються від чорниць. Тому ми їх чорницями і називаємо. Це рослина, яка вже давно і успішно культивується в Північній Америці, Канаді. Там навіть є виробничі плантації з вирощування лохини. Польща не відстає — займається розведенням і продажем саджанців. Саме звідти завозять більшість саджанців до України.

Влітку діти їдять ягоди. Можна їсти прямісінько з куща — що може бути краще? Найчастіше мої синочки збирають ягоди у рот, люблять і просто чорниці з цукром, а якщо ще й сметанкою полити...

Про корисність чорниць нагадувати, напевно, немає сенсу — вони поліпшують зір і пам'ять, зміцнюють імунітет, уповільнюють процес старіння, нормалізують роботу кишечника.

Розсаду придбали на виставці в Київському планетарії. У розсаднику «Сонце-сад», що у Київський області, ми купили кілька сортів ремонтантної малини — Брусвяна і Ранкова роса і саджанець чорноплідної горобини. Тьху-тьху-тьху, все добре прижилося.

— Які догляд та умови потрібні для чорниць?
— Ця рослина невибаглива. Сосновий ліс з піщаним ґрунтом ідеально підійшов, довелося лише додати кислого торфу, соснової глиці. Саджанці підростають, ягідки ось почали потроху з'являтися. Погода зараз підходяща. Ґрунт під лохиною повинен бути завжди вологим. Зробила вже підкислену підгодівлю — поливаю водичкою з розведеною лимонною кислотою (необхідні добавки для гарного росту).Таких добавок вимагає ще, наприклад, любитель кислих ґрунтів рододендрон.

Якщо лохина добре приживеться, сподобається їй у нас — посаджу ще кілька сортів, адже вибір зараз чудовий!


Маленький Мишко Вінніков піклується про лохину

Ольга Бага, тижневик «Вісник Ч» №28 (1314)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: чорника, город, сад, «Вісник Ч», Ольга Бага

Добавить в: