Левко Лук’яненко: "Корені сучасних проблем лежать у минулому"...
Левко Лук’яненко: "Корені сучасних проблем лежать у минулому"...
Для безпосереднього спілкування з людиною-легендою до «Інтермеццо» завітали як чернігівці так і гості з області.
Голова Чернігівського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Чепурний представивши гостя, згадав, як наприкінці 80-х надрукував у тоді ще «Комсомольському Гарті» перше інтерв’ю в офіційній пресі з Левком Лук’яненком після повернення політв’язня із заслання.
- Воно було побудоване на протиставленні цитат Леніна та слів Левка Лук’яненка, для тих хто хоче розуміти, все ясно. Для того, щоби стаття з’явилася на сторінках обласної комсомольської газети, ми мали узгодити текст із обласним КДБ. Відбувалося це так: я брав інтерв’ю у Левка Григоровича, потім ніс його на Шевченка, 28, де вони вставляли свої правки, які надходили їм з Києва. Вийшовши звідти, я знову прямував до Левка Григоровича, який стояв під магазином через дорогу. Він, передивившись, повідомляв з чим погоджується, з чим ні. Таким ось чином і робилися те перше інтерв’ю.
У свою чергу Левко Григорович пригадав старі часи, коли він у боротьбі за Незалежність України протистояв тоталітарній машині – КДБ, міліції. За його словами, нині ситуація повторюється – влада випробовує українців на міцність.
- Поява великої кількості міліцейських патрулів на вулицях,з вівчарками, в центральних частинах міст, заборона проведення акцій проти приїзду до України очільників державної та духовної влади Російської Федерації. Вони думають: якщо українці стерплять це, то можна й далі закручувати гайки.
Левко Григорович вважає, що корені сучасних проблем лежать у минулому, коли Леонід Кравчук поєднав державну економіку зі злодійськими методами керування, зокрема продав «Чорноморське морське пароплавство». Відносно Леоніда Кучми – то він цей процес поглибив, ввівши бандитську систему керування вже цілою країною. Звідси і численні жертви серед незгодних.
- Ющенко був підготовлений обставинами для того, щоб навести лад у державі, було проголошено гасло «Бандити сидітимуть у тюрмах!». Тож чимало відвертих злочинців повтікало з України. Треба було посадити хоча б тих, хто залишився. Але для цього необхідно було змінити Генерального прокурора, почистити як слід всю правоохоронну систему. На жаль, Ющенко виявився талановитим проповідником, але не державним діячем.
Запитання від слухачів: Як Ви оцінюєте загрозу державному суверенітету України?
- Загроза реальна, як ніколи. Російський капітал доскуповує залишки ще не проданих українських підприємств. Вже добралися до оборонної промисловості, зокрема відпрацьовуються схеми придбання «Південмашу» і тоді надприбутковий для країни проект «Sea Launch» спокійно обійдеться без України. Росіяни з американцями спокійно поділять прибутки на двох. Росіяни мають план не на рік чи два, а на десяток років, як стати господарями України.
Днями, наприклад, Володимир Путін, попри завантаженість державними справами, викроїв час для візиту на таке собі «bikeshow» під Севастополем, а Патріарх Російської православної церкви Кірілл промовляє перед благовірними не десь там у Камчатській єпархії, а в Одеській філармонії, яку, до речі, було реконструйовано за сприяння Ющенка. До нас в Україну вони їздять, мов до себе у Пєрєдєлкіно.
Торкнувся громадський діяч і сучасних проблем, зокрема небезпеки невиваженої міграційної політики.
- Те, що відбувається в Парижі, коли араби не інтегруються у французьке суспільство, а палять автомашини, може повторитися і у нас. Проте ситуація у нас трішки відрізняється. Європа завинила перед ними за роки колонізаторської політики, за роки визискування, ми ж не мали жодних колоній ані в Африці, ані в Азії. Емігранти, що пов’язують своє майбутнє, майбутнє своїх дітей з Україною, поважають традиції, культуру і мову українського народу є бажаними гостями. Ті ж, які планують використати Україну для свого збагачення, та ще й за рахунок корінного населення тут є небажаними.
Після спілкування із Левком Лук’яненком, ще один гість КМЦ «Інтермеццо» -- політолог, представник громадської ліги «Україна-Нато» Сергій Джердж, презентував громадськості книгу «Міжнародний досвід громадської підтримки євроатлантичні інтеграції» (Київ, 2008 рік).
З представленими книгами бажаючі можуть ознайомитися у КМЦ «Інтермеццо».
Олександр Ясенчук
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.