Синельник Олег - чернігівський художник, працює в стилі "Гоп-арт"
У кожного часу свої принципи та забаганки. Нові стилі та напрямки у мистецтві з'являються такими темпами, що вслідкувати чи підрахувати їх вже просто неможливо. Але найбільше уваги привертають ті, хто є обличчям сучасності, хто не боїться запропонувати щось нове та нестандартне. Наше місто в цьому плані, якщо і не пасе задніх, то вже точно не є осередком авангарду. У Чернігові живе не так вже й багато молодих талановитих людей, чия творчість переповнена сміливими та яскравими ідеями. Дехто з них несе молодіжну, цікаву та нестандартну культуру в маси, відображуючи як у дзеркалі все нове та незвичне. Вони - діти чернігівського андеграунду.
А що ж таке цей славнозвісний андеграунд? На це запитання найкраще зможуть відповісти лише ті, хто відчув його зсередини. Художниця Катя Сінотова дає таке визначення: "Загалом андеграунд - це неокультура Молодіжна, нестандартна Потрібно відкинути всі стереотипи і зажити новим. Це неможливо пояснити, це потрібно відчути, хоча б побачити."
Ще "один молодий художник Олег Савицький цей напрям розглядає так: "Андеграунд - це коли ти поза політикою, поза фінансовим впливом. У тебе є свої принципи, ти мислиш вільно. Це саме те, що ти хочеш висловити у цю мить. Це вільне мистецтво. Ти не орієнтуєшся на великі маси. Ти просто такий, який є". А ось для Олега Синельника - вчителя цих вільних та яскравих молодих митців, андеграунд - це творчість, яка не стикується із офіційними канонами. Іншими словами - авангард.
Незважаючи на духовну близькість, Олег Синельних та його учні працюють у різних техніках. Катя Сінотова любить графіку у кольорі, Олег Савицький андеграундник по життю. Він захоплюється аерографічними малюнками. Його граффіті можна побачити у дворі першої школи. Одну з робіт хлопець створив у рамках фестивалю молодіжної культури за один день, прямо на очах у глядачів. Олег має ще величезну кількість свіжих ідей, творчий результат яких у найближчому майбутньому з'явиться на одній з чернігівських стін. У Олега Синельника свій власний та зовсім не схожий на інші стиль. Його називають гоп-арт. Для цього стилю характерні феєрія, чисті та яскраві кольори, багата палітра відтінків, ярмаркові веселощі, прагнення до розіграшу. Основоположником цього стилю був вчитель Синельника Микола Небилиця.
- Гоп-арт - це веселі персонажі на фоні маразму нашого життя, - говорить Олег.
Він розповів, що у них із вчителем було дуже багато спільного: схожий підхід до малюнка життєва філософія... їм подобався навіть один тип жінок. Цікавий і такий факп ще задовго до зустрічі із Миколою Небилицею Олег вже малював полотна у дуже схожій манері Але, що саме це справа його життя, зрозумів не одразу. Робив картини, як-то кажуть, під настрій. Та коли Небилиці не стало, Олег чітко усвідомив, що відтепер вся відповідальність на ньому. Він розумів, що гоп-арт може загинути так само швидко, як і з'явився. До того ж на дев'ятий день після смерті вчителя, Олегу наснився дивний сон. Він побачив Небилицю та намагався дізнатися у нього про деякі секрети творчості, але прокинувся, так нічого не почувши у відповідь.
Сьогодні Олег Синельник, як декому здається, шокує публіку. Одного разу його виставку заборонили експонувати у музеї, бо в роботах мистецтвознавці знайшли занадто яскравий політичний підтекст, а оголені тіла не могли пов'язати з мораллю. Але творчі труднощі Олега не лякають. Навпаки, вони йому в радість. І своє ремесло він не проміняє ні на яке інше.
Майстерня Олега Синельника зовсім невеличка Художник каже, що йому не потрібні якісь особливі умови. В кімнатці є найголовніше - тут панує атмосфера затишку та творчого духу.
- Коли відчуваєш себе вільним, в тебе виростають крила - це переконання Олега Синельника та багатьох його учнів, які живуть у стилі андеграунд.
Юліана ШАЛЕТІНА
По материалам еженедельника "Місто"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.