Наталія Сухотепла збирає дитячі машинки, які допомагають очищати території від мін
Ічнянка Наталія Сухотепла збирає машинки на радіокеруванні, навіть ті, які вийшли з ладу, та передає їх спеціалістам. А ті, в свою чергу, переобладнують їх у прилади, що допомагають очищати території' від мін, рятуючи життя військових на передовій.
Наталія опублікувала пост-оголошення у фейсбуці про те, що збирає дитячі поламані машинки на радіокеруванні. Відразу виникає питання: навіщо? Проте, не усім відомо, що така іграшка, яка вийшла з ладу і валяється десь, припадаючи пилом поки її не вивезуть на сміттєзвалище, може врятувати не одне життя на війні. Якщо чесно, ми теж цього не знали, доки не поспілкувалися з Наталією.
Наталія розповіла, що працює в ІТ-компанії у Києві і її колега Денис збирає непотрібні та поламані машинки з радіокеруванням. Їх використовують військові для розмінування. Тож і сама вирішила долучитися до допомоги, написавши пост у соціальній мережі.
- Серйозною проблемою для військових є міни. Я бачила різні відео, де під час розмінування хлопці залишалися без рук чи без ніг. Вони стикаються з невідомими вибуховими пристроями, які можуть бути активними та готовими до спрацювання. Тому розумію, що під час розмінування не можна помилитися - це коштує життя нашого захисника чи сапера, - каже ічнянка.
Наразі з усієї України такі дитячі іграшки надходять поштою у Львів, до Дениса. А він перенаправляє до волонтерів. Далі вони потрапляють до рук майстрів. Ті ж зі звичайних дитячих радіокерованих машинок роблять спеціальний прилад для виявлення та підривання мін. Адже ворог теж не стоїть на місці, а вчиться, вдосконалюється. І нам завжди потрібно бути на крок попереду, щоб перемогти, каже Наталія.
- Хлопці неохоче діляться, що саме роблять з цими машинками, оскільки зараз військовий стан, є побоювання, що будь-яка інформація може бути використана ворогом, - пояснює співрозмовниця. - Знаю точно, що деякі машинки підуть на деталі (колеса/моторчики), а інші, особливо справні, будуть вдосконалюватися різними способами і таким чином отримаємо з кількох іграшок один прилад, який врятує чиєсь життя.
Інколи захисникам доводиться важко визначити, де знаходити міни. Особливо, коли вона декілька місяців лежить на землі, заростає травою і підступно маскується. Тож у тих місцях, де побували рашисти, й стають у нагоді ось такі пристрої для розмінування.
Побачивши Наталин пост, відгукнулися мешканці Ічні - таких найбільше. Серед них підприємці та діти, які знають що у країні триває війна. А ще люди з Вінниці. Й почали передавати такі машинки, навіть ті, які працювали. Бо у багатьох вони лежали просто без користі.
- За сім днів я зібрала 33 машинки. Вже відправила першу партію Новою Поштою на Львів.
Наразі такі прилади-сапери затребувані на фронті та надійні у роботі. Вони також будуть необхідні і після війни, бо ще довго нам доведеться розміновувати територію, адже третина української землі забруднена та замінована вибухонебезпечними предметами. Тому, як зазначила ічнянка, на поламані радіокеровані машинки ще довго буде відкритий збір.
- Хочу аби наші захисники повернулися живими та неушкодженими додому. І не вважаю, що роблю якусь грандіозну справу. Я просто збираю машинки, - наостанок додала ічнянка.
Якщо є запитання - телефонуйте Наталії Сухотеплій на номер 063727-95-48 або пишіть їй у месенжер чи вайбер.
Світлана Череп, "Трудова слава"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: машинки, Ічня, розмінування