Петро Коробкін у 60 років попросився на війну. На передовій возить боєприпаси на 14-тонній вантажівці
Майже у 60 років, воюючи на фронті, сосничанин Петро Коробкін отримав іменний годинник від командувача Сухопутних військ. В квітні 2022 року сосничанин Петро Коробкін сам пішов до військкомату і попросився воювати. Минув час, поки йому дали повістку і він пішов захищати рідну Україну. А два місяці тому захисник отримав в нагороду іменний годинник від командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександра Сирського. Таких, як він, на фронті не так і багато, адже восени воїну має виповнитись 60. Дідусь трьох онуків каже: "Якщо я тут, значить зайняв місце чийогось молодого сина і дав йому шанс менше торкнутись пекучої війни".
Родина Коробкіних із Сосниці чекала Великодня, як ніколи - у коротеньку відпустку з фронту відпустили голову сім'ї Петра Михайловича. Вже 9 місяців, як воїн захищає рідну Батьківщину на Донбасі, в самому пеклі. Про ротацію мужній воїн і не мріє:
- Може пізніше і буде заміна, але не зараз. Ми вже звикли воювати по-справжньому. Тут, на нульових позиціях, страху нема у мене. Навпаки - адреналін пульсує в венах, - говорить Петро Михайлович.
Війна застала чоловіка, коли він приїхав у відпустку до рідного дому, де бував не так часто, як хотілося. Все життя його на колесах, за кермом тягачів. Колись давно працював в сільгоспхімії, об'їздив великою машиною весь Радянський Союз. Рейси далекі, за Урал. В 2000 році став підприємцем і почав працювати сам на себе. Зайнявся картопляним бізнесом - на своєму тягачі возив продавати бульбу до міст. А через 17 років закрив підприємницьку діяльність і знову почав міряти тисячі кілометрів доріг. Тільки шляхи його зустрічали вже західні дороги. Нема тієї країни в Європі, де б він не побував. Мандрував місяцями. Найдовший рейс - це три місяці розлуки з рідними. Сумував, адже вдома завжди чекала кохана дружина Валентина Петрівна. Петро Михайлович зізнається, що йому дуже пощастило з дружиною. Вона його надійний тил. Всьому дасть раду, коли чоловіка вдома не було.
24 лютого минулого року господар був дома. Його відпустили на місяць відпочити і 10 березня водій мав їхати на каденцію. Війна зруйнувала плани. Він не міг спокійно сидіти, склавши руки, і став допомагати волонтерам. На своєму авто їздив до переправи і забирав людей, що змогли вибратися з Чернігова, коли там тривали запеклі бої. Далі розвозив по селам, хто де міг притулитись. Туди віз тушонки, різну допомогу, яку вантажили у волонтерському центрі. А в голові думки: треба йти воювати.
Військкомат на час окупації Сосниччини не працював. Петро Михайлович живе неподалік і все зазирав на ту вулицю, чи нема там військових? І ось одного дня побачив метушню біля військової установи. Військкомат повернувся на своє місце і робота по призиву розпочалась. Дружині не сказав ні слова, що хоче взяти до рук зброю. На другий день тихцем втік з дому, щоб дружина не побачила. На порозі військкомату зустрів сосничанина Віктора Песіка. Дізнався, що і той прийшов добровільно з наміром йти на війну.
- Кажу їм: заберіть мене. Я можу водити тягачі будь-яких габаритів. Там сказали, що через тиждень отримаю повістку. Чекав її довго. Нарешті на 13 квітня дали повістку. Ми ще тиждень побули вдома, а тоді поїхали разом з Віктором. Весь час ми поряд. Мені дали 14-тонну вантажівку. Нова, з Європи. Ми на ній боєприпаси возили, міни. Доставляли воду і різні вантажі, - розповідає Петро Михайлович.
Земляки потрапили в 5 окремий штурмовий полк. І вже 9 місяців, як мужньо борються з ворогом пліч-о-пліч в самому пеклі - на Донбасі. По черзі з Віктором сідають за кермо своєї машини. А коли один за кермом, то інший на нульовій позиції - такий наказ. Воїнів бракує, от і доводиться відбивати ворога усім.
- Ми там, як одна родина, інакше не можна. Хоча прізвищ один одного взагалі не знаємо. А іноді навіть імен. В кожного є свій позивний. По рації по них і звертаємось.
В хлопців настрій піднесений. Всі вірять в Перемогу. Я теж знаю, що вона неодмінно буде наша, - з впевненістю розповідає Петро Михайлович.
2 місяці тому відважних воїнів нагороджував генерал полковник, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Сирський. Петро Коробкін отримав від нього нагороду - іменний годинник! На Великдень воїн приїхав додому. Відпустка коротка, лише 10 днів. Найбільше вдома чекали дідуся онуки. Донька раніше жила в Харкові, та через військові дії мусила вивезти дитину і зараз живе в батьків. Син живе окремо. Онуки приготували дідусю подарунок - намалювали величезний плакат на шести аркушах.
Ніщо дійсно так не окриляє воїнів, як дитячі малюнки і вироби власними руками.
- З собою подарунок онуків не забереш - надто великий, тому залишу вдома. Нам діти передають свої малюнки. Мене вітала одна дівчинка і подарувала брелок. Це янгол зі стрічкою, на якій написано звернення і побажання нам. Я його повісив в машині поряд паперової ялини, що також зроблена дітьми.
Вироби весь час в мене на очах, - ділиться Петро Михайлович.
В родині між чоловіком і дружиною повна ідилія в усьому. Обом подобається ростити сад, виноград. А ще в них є одне хобі на двох - це риболовля.
- Я все життя займаюсь рибалкою, скільки себе пам'ятаю. Навчив дід Іван Єгорович. Люблю посидіти в тиші на Десні. І на льоду подобається ловити окуня, судака. Дружина часто складає мені компанію, - посміхається чоловік.
- У відпустці рибалити не буду. Хочеться з онуками побавитися. Це треба себе перелаштовувати. Коли там, хочеться додому, а коли тут, то думаєш за хлопців і хочеться назад. Я тут, а Віктор мене підміняє. Дзвонимо один до одного постійно. Йому теж шостий десяток іде. А він не заховався, сам пішов. Не шкодую, що добровільно став на захист рідної землі. Я зайняв місце молодого хлопця, адже все рівно за кермо цієї машини посадили б чиюсь дитину, - розповідає чоловік. - Коли війна закінчиться, по Європі більше не поїду. Досить вже працювати. Тоді рибалкою і займуся.
Мужні наші воїни, вклоняємося до землі за вашу сміливість, патріотизм. Хай Мати Божа вас оберігає і подарує вам Перемогу. Ви гідні її, як ніхто на всій землі! Повертайтеся додому живими, де вас чекають! Ми молимося за вас.
Наталія МАТВІЄНКО, газета "Вісті Сосниччини"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Коробкін, військомат, Сирський, годинник