Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » 24 грудня — день працівників архівних установ посередники між минулим і сучасним

24 грудня — день працівників архівних установ посередники між минулим і сучасним

 

У процесі діяльності будь-якого підприємства накопичується значна кількість документів. Левову частку серед них становлять документи з особового складу (накази, трудові договори, особові справи працівників, зарплатні відомості тощо). Ці документи, як правило, мають тривалий строк зберігання (до 75 років) і особливо важливі для працівників при призначенні пенсій та різних видів допомоги. Тому їх збереженню повинна приділятися підвищена увага. 23 грудня 2020 року комунальну установу «Трудовий архів Городнянської районної ради» передали у власність Городнянської міської ради.



Нещодавно трудовий архів «переїхав» у приміщення міського будинку культури й знаходиться на третьому поверсі. Однією з переваг нового приміщення є достатня кількість площі для розміщення архівних документів та належні умови для їх зберігання. У штаті числиться два працівники: Ольга Варлига, завідувач КУ «Трудовий архів Городнянської міської ради» та Марина Кряж, архівіст. Наскільки важливими залишаються архівні установи, нам розповіла Ольга Володимирівна:

— Основним завданням архіву є приймання та зберігання документів.Трудовий архів зберігає документи з особового складу ліквідованих підприємств. Ці документи мають соціальне значення для забезпечення захисту прав громадян і підлягають зберіганню протягом 75 років. Є документи тимчасового зберігання — строк зберігання до 10 років. Іноді люди приходять до нас у безвихідних ситуаціях, коли потрібно знайти якесь підтвердження про трудовий стаж з давно неіснуючого колгоспу. Комусь не вистачає одного-двох місяців до стажу для нарахування пенсії. Тому збережені документи можна назвати рятівними у таких ситуаціях. Трапляються випадки, коли колгосп чи інша установа неналежним чином передали документи, тому й особові справи є неповними. В таких випадках ми, на жаль, нічим не можемо допомогти. До нас люди часто звертаються за довідками про нарахування заробітної плати, про підтвердження трудового стажу, про призначення пільгових пенсій та інші. Звертаються люди не лише з Городнянщини, а й з усієї України й з-за кордону, тому що в молодості вони працювали в колгоспах тих часів, а згодом переїхали.

Зараз у трудовому архіві налічується 81 фонд загальною кількістю 12 364 одиниці зберігання. Обсяг роботи для двох працівників установи чималий.

— Нам здебільшого доводиться працювати з цифрами, — розповідає Марина Кряж. — Мені подобається відкривати старі справи й звертати увагу на те, як вони оформлені, як раніше нараховували зарплату та інше. Але не менш захопливими є розповіді людей, які до нас звертаються по довідки й розповідають про свою нелегку працю в колгоспі. Інколи свої розповіді викладають на папері в листах, після прочитання яких аж кров стигне у жилах.

Джерело: "Новини Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: архів

Добавить в: