Чернігівець попав до Книги Рекордів Гіннеса!
Сотні українських (а серед них і чернігівських) студентів щоліта їдуть до Штатів. Попрацювати в обслузі, підзаробити грошенят, світ подивитися і себе показати.
Останнє на «відмінно» вийшло у Віталія Власенка, студента Інституту історії, етнології та правознавства ЧДПУ ім. Шевченка. Його згадуватимуть щонайменше сім американців як людину, яка врятувала їм життя. А можливо, і увесь світ — як рекордсмена Книги рекордів Гіннеса!
За порятунок життя американці не дякують…
У США Віталій Власенко усе літо працював рятувальником у басейні невеличкого містечка Лаурель, штат Меріленд. І не просто собі відпочивав на вишці, насолоджуючись видом басейну, а, можна сказати, геройствував! Із 300 працівників фірми по всій країні Віталіка двічі обирали кращим рятувальником місяця. На його рахунку — сім врятованих життів! До речі, у другого на черзі претендента — тільки два!
Справжня робота почалася вже з першого дня
— Я наглядав за дітьми, які плюхалися на мілині. І раптом помітив, що на глибині на дно йде чоловік. Я стрибнув у басейн, витяг хлопця, надав першу допомогу. У постраждалого якось дивно висіла рука — мабуть, вивихнув плече. Але викликати швидку відмовився — лікування дороге, а страховки він не мав. Взагалі, за сім випадків, коли доводилося надавати першу меддопомогу, жоден із врятованих навіть не подякував, — пригадує Віталій Власенко.
Зате начальство заслуги здібного і нелінивого хлопця помітило! Вже перед від’їздом Віталіку дозволили складати іспити, щоб отримати ліцензію інструктора. Зазвичай, така можливість є тільки у тих, хто пропрацював на воді не менше чотирьох років. Тепер чернігівець може готувати рятувальників по усій Європі. А поки набирає і навчатиме чергову групу з України для роботи в американській компанії.
Жив і працював Віталя у «чорному» кварталі. Виявилося, це не жарти. Далеко не усім місцевим подобався колір шкіри хлопця. Доводилося «роз’яснювати» найбільш наполегливим, що таке міжрасова толерантність взагалі та хороші манери у спілкуванні з кандидатом у майстри спорту в трьох силових видах зокрема.
«Комусь рекорд, а мені — щоденна розминка»
Рекорд у Віталіка вийшов випадково. До спорту хлопець небайдужий вже давненько. І в Чернігові його ім’я на слуху. На його стіні — 21 медаль. Девіз життя: або перший, або останній. Частіше виходило бути першим. Хлопець — п’ятнадцятикратний чемпіон області з пауерліфтингу. А цієї весни став кращим в Україні у жимі лежачи. Тож, три місяці без тренувань взагалі для нього були б випробуванням. А оскільки до залу ходити можливості не було, займався у басейні.
— Я почав плавати. А потім заради розминки спробував плавати з вагою. Плисти не вийшло, тож просто ходив по дну. Нічого такого незвичайного в цьому не бачив взагалі, аж поки мої друзі та колеги не спробували це повторити. Хлопцям не вдалося. Навіть майстри спорту визнали, що це надто важко. Вони—то і запропонували подати заявку до Книги рекордів Гіннеса, — розповідає Віталій.
Процедура реєстрації рекорду проста: приїжджає офіційний представник, фільмує вправу, тисне руку і їде додому. Так фіксується спроба. А якщо за рік ніхто рекорду не поб’є, то він офіційно визнається. Та хотілось би, що б все ж знайшлися сміливці «потягатися» з Віталіком. Якщо через рік все одно залишиться кращим, то отримає три тисячі «зелених». Якщо ж рекорд побити не намагатимуться — тільки славу і запис у всесвітньовідомій книзі.
— Мій рекорд був такий: я 30 метрів пройшов під водою на глибині шість метрів з вагою 130 кг. Це десь дві хвилини без дихання. Абсолютно ніякої користі, зате ексклюзивно! Американці взагалі шалені люди, які полюбляють неймовірні витівки! — каже спортсмен.
Тож, чекаємо рік і вітатимемо земляка! Шанси на те, що хтось його «обскаче» — мінімальні. Найкраща спроба на сьогодні — 5 м!
Не тільки м’язи мають значення
Зараз Віталій вдома. Хоча, сподівається, ненадовго. Американці наші таланти переманюють: вже запропонували роботу, квартиру, авто. Залишилося закінчити тут вуз і вступити до американського коледжу. А поки хлопець знайшов себе у новій справі.
— Я переконаний, що спортсмен повинен розвиватися не тільки фізично. Завжди мріяв фотографувати. А робота у Штатах дозволила купити професійну камеру. Останні кілька тижнів у США я підробляв фотографом вечірок у Вашингтоні. Підготовки спеціальної, справді, не маю, але фото купували. Доводилося фотографувати і закриті приватні вечірки досить відомих людей, і вечірки топлес. Шкода тільки, ці фотографії не міг собі залишити, щоб вихвалятися. Правила такі: відзняв флешку і тут же віддав — надто серйозні люди на тих знімках, — жаліється Віталій.
Ще чотири—п’ять місяців, поки Віталій Власенко у Чернігові, в об’єктив його фотокамери може потрапити кожен, адже моделей він обирає прямо на вулицях нашого міста. Тож, не лякайтеся, якщо вам пропонує свою візитку молодий і симпатичний юнак. Коли ще буде нагода позніматися для рекордсмена Книги рекордів Гіннеса?
Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №45 (973)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.