Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Який курорт найкраще обрати в Україні?

Який курорт найкраще обрати в Україні?

Який курорт найкраще обрати в Україні?

Гурзуф - ідеальне місце для весільної подорожі

Свою чергову відпустку, а заразом і весільну подорож вирішили провести в Гурзуфі. Це між Алуштою та Ялтою, біля Ведмідь-гори. Там скелі, гори, прозоре синє море і ціле море розваг.
Ціни на житло — від 150 гривень. Середня вартість — 50 доларів за добу. Торгуйтеся.
Дорогою до моря ростуть пальми, олеандри, оливки, кактуси. Екзотика. На узбережжі знайшли навіть безкоштовний пляж. Технічний. Засмагають там переважно місцеві. Вода не така прозора, та й прибирають нечасто. А взагалі вхід на пляж у Гурзуфі коштує 7 гривень на добу. Там же можна взяти в оренду пластмасові шезлонги (пляжі тут з дрібної гальки, тому лежати просто на покривалі не дуже зручно, зате корисно) — 5 гривень на годину чи 30 гривень за день, така ж вартість оренди парасольки. 

Є і пляжі вартістю 50 гривень на день. Чим відрізняються? Там постійно звучить приємна музика, і до шезлонгів, до речі, безкоштовних, додають м'який матрацик.
На пляжі та біля нього на базарчику можна придбати щось попоїсти. Качан кукурудзи — 10 гривень, східні пиріжки — 10 гривень, 150-грамова склянка креветок — 10 гривень. Ніби потрапляєш у магазин «Все по 10 гривень». Хоча вже в Алушті креветки по 6, кукурудза по 4, а пиріжки по 3-5 гривень.
Ціни на кавуни, персики, виноград такі ж, як і в Чернігові.
Розваги теж недешеві. Наприклад, поїхати порибалити на катері коштує 100 гривень за годину, пірнання з аквалангом — 300. В тій же Алушті — риболовля — 100 гривень за 3 години, занурення — 200 гривень.
Прогулянка у Ялту коштує 100 гривень. Хоча кожні 20 хвилин до міста ходить маршрутка вартістю 5 гривень. Така ж вартість проїзду і до сусідньої Алушти.
Ціни різні, умови різні, якість теж. А от кліматотерапія — сонце, море, гірське повітря — для всіх однакове і безкоштовне... Поки що.

Азовське море тепліше за Чорне

На березі — пісок і трохи мушель, біля берега неглибоко. Навколо гори, повітря чисте, поряд озеро Чокрак з цілющими грязями. Є ділянки берега, всіяні дрібними-дрібненькими уламками черепашок (російською — ракушек). Не пісок, але дуже приємно до тіла. Сонце пригріває, у будень людей зовсім трошки. Це — селище Мама Русская (Курортне) біля найпівденнішої точки України, мису Зюк. Тут Азовське море. Двадцять хвилин маршруткою — і ви у Керчі. Безкоштовні пляжі, кукурудза по шість гривень, можна виторгувати й за п'ять. Розваг небагато, але знайти можна. У Керчі море і Азовське, і Чорне. Прекрасне місце для відпочинку родини з дітьми. Безліч дитячих розваг у Феодосії, а також довколишніх селищах, містечках. Серед них вирізняється Коктебель — там дельфінарій, аквапарк, гора Кара-Даг. По пляжу носять креветки, рапани, малину і полуниці. Це плюс до кукурудзи і випічки. А скільки там різної риби! А... Хто любить Східний Крим, їздить туди з року в рік.

Лазурне: дешево і сердито

Ціни на житло напряму залежать від відстані до моря. На краю селища можна знайти більш-менш пристойне житло (світлі кімнатки з вентиляторами, з окремою, на дві-три кімнатки, кухнею, умивальником та туалетом типу сортир, проте чистеньким) — 20 гривень з людини. Може, є дешевше — подалі і з гіршими умовами. Проте йти під пекучим сонцем хвилин 40 до моря важкувато. Ближче є місця по 30, 35, 50 гривень. Біля самого моря, з одноразовим харчуванням, пропонували за 75. Це було в червні.
Пляжі в Лазурному піщані, що добре для відпочинку з дітьми. В липні-серпні вся територія пляжу густо затрамбовується західноукраїнськими родинами, звідусіль звучить характерна швидка мова. Пляжі тут широкі, безплатні, людей багато вміститься.

Шашлик з мідій або рапанів коштує 10 гривень, велика кукурудза — 10 (дехто носить по 7, але маленьку). Креветки — 10, пиріжки — 3-5 гривень. Не сумнівайтесь, за день на пляжі дитина у вас випросить усе «покуштувати». Є нехитрі розваги: з'їхати з гірки — З гривні, побігати у прозорій кулі — 20 гривень. Щоб не стояти біля плити, перекусити можна в кафе по дорозі. Зовсім нехитрий обід на двох обійдеться гривень 50-60. Увечері — душ, вечеря — і спати. Воду набирати краще ввечері і вранці, бо вдень не буде. Якщо поселились не у центрі і не поблизу набережної, на вечірні розваги годі й сподіватися. Але ж ви приїхали сюди з дитиною, і воно вам треба, щоб над вухом щось до ранку гупало?
На випадок негоди піти особливо нікуди. Парку нема, зелень — дикі оливкові дерева.
Довше ніж на 10 днів їхати сюди не варто — не витримаєте.

Марина Забіян, Ольга Макуха, Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №33 (1213)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Крим, відпочинок, Марина Забіян, Ольга Макуха, Олена Гобанова

Добавить в: