На кучмівській дачі чайкинські школярі фотографуються на випускні альбоми. Сам Данилович буває двічі на рік
41-річні Ольга та Анатолій Черненко живуть у Чайкиному Новгород-Сіверського району майже через дорогу від дачі другого президента Леоніда Кучми. На вулиці імені Кучми. Вона у Чайкиному центральна. Свою батьківщину, як і земляків, президент, кажуть, не забуває.
Дача Леоніда Кучми у селі Чайкине
Та сама кучмівська бібліотека
41-річні Ольга та Анатолій Черненко живуть у Чайкиному Новгород-Сіверського району майже через дорогу від дачі другого президента Леоніда Кучми. На вулиці імені Кучми. Вона у Чайкиному центральна. Свою батьківщину, як і земляків, президент, кажуть, не забуває.
У Чайкиному Даниловича бачили в жовтні минулого року. Приїздив на поминки по родичу.
— Родом я з Понорниці Коропського району. Сюди потрапила за направленням. Працювала завідуючою в дитячому садку. Мені тоді 20 було. Одразу після випускного мене машиною сюди привезли. Довго я плакала. Понорниця наша майже райцентр. А це — глухе село серед лісу. Я збиралась відпрацювати і поїхати. А потім зустріла своє кохання, місцевого Анатолія, — розповідає Ольга Черненко. — Раніше у село поїздом добирались. Доїжджали до Узруя, а тоді ще шість кілометрів по лісу. Дорогою і з чоловіком познайомились. Він тоді якраз з армії у відпустку прийшов. Після того ще до дембеля чекала.
Це зараз Чайкине розбудувалось. А тоді всього одна вулиця була. Кучма тільки президентом став. Садочок, наприклад, у нас був старенький, на 30 дітей.
Леонід Данилович і школу, і садок побудував, і церкву нову на честь матері.
Ми його часто у себе в дитячому садочку приймали. Готувалися.
— Як?
— Ну як? Пироги пекли. Прийоми тоді шикарні були. Усе новгородське начальство приїздило. Леонід Данилович прибував з цілою свитою. Навіть з виїзним рестораном. Спеціальні люди йому їсти готували.
І зараз приймають. Але вже не так часто. Двічі на рік приїздить. Навесні на діди обов’язково. Материну могилу відвідує. Побув, переночував і поїхав.
Зупиняється на своїй дачі. Приїздить зазвичай двома машинами, плюс машина з охороною... мабуть.
Завод тоді у нас працював, — згадує кучмівські часи Ольга. — Звідти діткам у садочок і ковбасу давали, і йогурт, і сири різні. Харчування було на найвищому рівні. Що зараз, вже не знаю. Мої повиростали. Старшій Каріні — 20. Вона у Чернігові в магазині «Дискаунт» (торговий центр «Голлівуд») працює. Хоче побачити краще життя, а я її підтримую. Сашкові, середньому, — 15,
закінчує дев’ятий клас. Він у нас розумний. На Олімпіаді з хімії перше місце зайняв у районі, тепер на область поїде. Після дев’ятого класу хоче кудись вступати. А як його відпустиш? Він же у мене перший помічник. І дрова рубає, і сіна наносить, і з господарством допоможе. Тато наш увесь день на роботі. Працює трактористом у лісгоспі.
Найменшій, Аліні, вісім. Та й вона вже такого харчування не застала.
Переможці акції «Смикни удачу за хвіст!» Аліна, Ольга та Сашко з подарунком від «Вісника» — набором каструль
— На кучмівській дачі були?
— Особисто — ні. А от дітей від школи водили.
— Ми там фотографувалися на випускний альбом, — розповідає Сашко. — Нас у бібліотеку пустили. Книжок там багато. Телевізор здоровий. Більший за наш разів у два.
— Він і школі книжки дарував.
У родині Черненко найбільше люблять читати «Вісник Ч».
— Скільки замужем, стільки й передплачую, більше двадцяти років, — усміхається Ольга.
Саме Черненки й стали нашими головними переможцями півріччя в акції «Смикни удачу за хвіст!». Як подарунок від улюбленої газети отримують набір гарних каструль.
* * *
А наша акція «Смикни удачу за хвіст!»добігає свого кінця. Та шанс іще є. Адже попереду розіграш нашого останнього у цьому півріччі подарунка — другого суперпризу.
«Смикнути удачу за хвіст» можуть усі, хто передплатив «Вісник Ч» мінімум на перше півріччя 2019 року (з січня по червень включно). Усі ж, хто зробив передплату на увесь рік, мають змогу пограти двічі: у першому та другому півріччі автоматично.
Для участі в акції необхідно надіслати копію абонемента за адресою: Чернігів, вулиця Преображенська, 12,14000, «Вісник Ч».
У листі не забувайте вказувати контактні телефони, за якими зможемо зв’язатися з вами у разі перемоги. А також пишіть про себе, родину, захоплення, як і коли подружилися з «Вісником».
Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №2 (1704), 10 січня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Леонід Кучма, Чайкине, школярі, «Вісник Ч», Марина Забіян