На Чернігівщині голосували за шкільні проєкти
DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти») — проєкт, який реалізується в Україні за підтримки Швейцарії. Його головна мета — допомогти жителям територіальних громад долучитися до демократичного врядування й отримати доступ до якісної освіти.
На Чернігівщині проєкт стартував наприкінці нинішнього березня. У ньому беруть участь 4 громади, які перемогли в конкурсному Відборі, — Чернігівська, Менська, Березнянська і Коропська Тут не лише розроблять освітні стратегії, Творять піклувальні ради закладів освіти, а й долучаться до національних ініціатив проєкту DECIDE. Зокрема кожна з цих чотирьох громад має отримати мільйон гривень на реалізацію учнівських соціальних проєктів у межах конкурсу «Громадський бюджет на дитячі мрії».
Команди (до їх складу входять учні, вчителі та батьки) навчальних закладів, які беруть участь у конкурсі, пройшли відповідне навчання з розробки проєктів, створили їх і подали на розгляд комісії. Скажімо, у Менській ТГ проєктів було 11. Згідно з ними дитячі мрії - це в основному сучасні спортивні майданчики, шкільні зони для відпочинку і креативної діяльності. Щоправда, є й інші. Наприклад, у феськівському навчальному закладі це створення Smart Classroom («розумного класу«), де, з-поміж іншого, передбачена можливість спілкування з учнями та студентами з різних країн світу. У блистівському — створення велосипедного маршруту з маркуванням, що пролягатиме гідрологічним заказником «Блистовське».
З 11 поданих проєктів комісія має відібрати тільки 3 На їх реалізацію і розділять обіцяний мільйон гривень (плюс 53 тис. гри від ТГ).
Переможців визначали голосуванням Воно стартувало 22 травня
- Голосували мешканці громади, починаючи від п'ятикласників (на паперових носіях чи в електронній формі — Авт.) Для вирівнювання шансів кожного закладу на перемогу були введені спеціальні коефіцієнти співвідношення учнів 5-11 класів конкретного закладу освіти до їх загальної кількості в усій громаді, — розповіли у міськраді
Учнівське голосування на паперових бланках було максимально наближене до моделі проведення місцевих виборів — зі створенням виборчих комісій, виготовленням бюлетенів, спостерігачами від школярів тощо.
Як і під час виборів, учні деяких населених пунктів поширювали відеозвернення, ходили по ринках, магазинах, по хатах, агітуючи земляків голосувати за їхній проєкт (паралельно навчали стареньких, як це робити).
Не обійшлося і без брудних технологій. Так, на Коропщині почали поширювати чутки, начебто Риботинський НВК закривають, тож за нього не варто голосувати. Насправді це не відповідає дійсності: у Риботині навчається майже 120 дітей, селищна рада виділила цьому закладу найбільшу суму. Проєкт лаунж-зони в Риботинському НВК коштів для розвитку, а головне — НВК з перших днів голосування був серед лідерів.
Його проєкт передбачає створення лаунж-зони (комфортного простору з літнім кінотеатром і тренажерами) на території шкільного подвір’я, де учні зможуть навчатися, займатися спортом, відпочивати.
Щоб відокремити лаунж-зону живою огорожею з кущів самшиту і зекономити кошти на придбанні саджанців, тут уже навіть шкілку для їх вирощування заклали.
Днями голосування за проєкти дитячих мрій завершилося. Які з них будуть втілені в життя, стане відомо після оголошення результатів.
Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023, Марія ІСАЧЕНКО. Фото із сайта Менської міськради
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.