В історичному музеї ім.Тарновського відкрили виставку до 1030-ї річниці хрещення Київської Русі (відео)
Натільні хрестики із різних видів каменю та великі візантійські нагрудні хрести; фрагменти лампадки та церковного світильника, церковне письмове приладдя; мініатюрні іконки: в обласному історичному музеї імені Тарновського відкрили виставку до тисяча тридцятої річниці хрещення Київської Русі. Назвали цитатою із Повісті минулих літ «Древнє й ветхе минуло, тепер настає все нове».
Деякі експонати виставлялися уперше, деякі – можна було побачити у тимчасових виставках. Предмети – із особистої колекції Тарновських та музейного зібрання. Загалом – три вітрини.
Сергій Лаєвський: «На виставці ми представляємо невелику частку того, що в основному потрапляє до тимчасових виставок, але є достатньо цікавим.» В історичному музеї відкрили виставку, присвячену річниці Хрещення Русі». Її назва – «Древнє й ветхе минуло, тепер настає все нове».
Вікторія Мудрицька: «Власне виставка це речі які пов’язані з християнським культом київської русі, вони з музейного зібрання, датовані 19-21 сторіччя. Назва виставки – це цитата з літопису який розповідає якраз про прийняття християнства і як відомо, це відбувалося далеко не мирним шляхом. Три вітрини розташовані у залі Київської русі містять предмети особистого благочестя, церковні матеріали та речі для письма. Їх ми виставляємо, бо писемність напряму пов’язана із християнством, тому ми виставляємо ці матеріали. Ми представили змійовики. Іконки. Хрестики з різних матеріалів – це камені і навіть зроблені зі стінки фаянсової посудини».
Людмила Сита: «Тут представлені іконки ця зі свинцю, тут Богоматір з немовлям, її у Чернігові знайшли, а ці дві знайдені на замковій горі у Любечі, тут один із найвідоміших сюжетів - гроб Господень. Найцікавішими тут мабуть є хрести енколпіони, серед яких є ті, що із Візантії. Як ось цей, що знайшли в Ріпкинському районі. ось цей один із найстаріших у колекції музею».
Леся Федоренко, відвідувачка: «Мені взагалі дуже подобаються енкалпіони це оригінали і мені сподобалася ця концепція і ця виставка».
Перші відвідувачі встигли побачити експонати минулої п’ятниці. Також для них підготували лекцію чернігівського археолога Олени Черненко про культові споруди в історії Християнства.
В експозиції близько 80 предметів, роздивитися їх відвідувачі музею імені Тарновського зможуть до кінця грудня.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: виставка, музей Тарновського, UA: Чернігів