Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Оформити спадщину, договір дарування, акти про народження або смерть можна буде не виїжджаючи з села (відео)

Оформити спадщину, договір дарування, акти про народження або смерть можна буде не виїжджаючи з села (відео)

Оформити спадщину, договір дарування, акти про народження або смерть можна буде не виїжджаючи з села. В селах чотирьох районів області – де немає державних нотаріусів, з весни нотаріальні послуги надаватимуть уповноважені особи Міністерства юстиції України, якщо Верховна Рада прийме до нового року відповідний закон, Про це Суспільному сказав начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк. Законопроект під номером 9140 знаходиться на розгляді парламенту. Що відтоді зміниться для жителів Новгорода-Сіверського.



Село Троїцьке Новгород-Сіверського району розташоване у 18-ти кілометрах від райцентру. Місцева жителька Ольга Селезень, щоб оформити спадщину, їздила до міста - до приватного нотаріуса.

Ольга Селезень, жителька с. Троїцьке: «Багато таких випадків було. Треба було до міста їхати, автомобіль заправити, людину винайняти, а на автобусі – не завжди автобус забирає, переповнений, до села чи до міста не доїдеш… Звісно, треба, щоб нотаріус був, щоб приїздив».

Інша жителька Троїцького Любов Волкогон оформлювати спадщину їздила до державного нотаріуса - за 65кілометрів - до іншого району – у Семенівку - у державного послуги дешевші ніж у приватного, каже жінка. У Новгороді-Сіверському державного нотаріуса нема кілька років.

Любов Волкогон, жителька с. Троїцьке: «Їздили до Семенівки. Це довго і не безкоштовно ж - туди доїхати, назад доїхати. Потрібно пальне купити».

Василь Прачик, Троїцький сільський голова: «Дуже багато зараз звертається людей щодо земельних паїв переоформлення, також спадщина переоформлення. У державного нотаріуса все коштує набагато дешевше, ніж у приватного».

Ціна може відрізнятися у півтора-два рази. Більше, якщо в районі працює приватний нотаріус-монополіст каже начальник Головного територіального управління юстиції області Олег Трейтяк. Щоб зробити нотаріальні послуги для селян доступнішими, Мінюст подав на розгляд Верховної Ради законопроект під номером 9140.

Олег Трейтяк, начальник Головного територіального управління в Чернігівській області: «Ми розраховуємо на те, що цей закон депутати приймуть до нового року, то вже з наступного 2019 року, можливо там березень-квітень, уже запрацюють уповноважені особи».

Ці уповноважені особи будуть їздити по селах, каже Олег Трейтяк, і надаватимуть нотаріальні послуги на місці.

Олег Трейтяк, начальник Головного територіального управління в Чернігівській області: «Уповноважена особа Міністерства юстиції України.. буде надавати послуги жителям сільської місцевості у сфері спадкування, оформлення договорів як дарування, оренди, складання відповідних довіреностей, а також додатково буде надавати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, тобто буде реєструвати народження і смерть».

Планується, що такі уповноважені особи працюватимуть у 4-х районах області - де немає державних нотаріусів. каже Олег Трейтьяк.

Олег Трейтяк, начальник Головного територіального управління в Чернігівській області:
«Це 4 райони: Ніжинський, Талалаївський, Срібнянський та Новгород-Сіверський. Ми сподіваємось, що плата за послуги уповноваженої особи в рази буде менша, ніж за відповідні послуги у приватних нотаріусів».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нотаріус, селяни, Мінюст, Олег Трейтяк, UA: Чернігів

Добавить в: