У конкурсі на кращий танковий взвод ЗСУ перемогли десантники з 25-ї повітрянодесантної бригади (відео)
У конкурсі на кращий танковий взвод Збройних сил України перемогли десантники з 25-ї повітрянодесантної бригади. Від початку бойових дій на сході України у різних військових підрозділах створили додаткові танкові взводи. Протягом 10 днів танкісти з усієї країни змагались на полігоні в Гончарівському Чернігівської області. Конкурс присвятили Дню танкістів - його в Україні відзначають у другу неділю вересня. Спілкувалась з переможцями та бачила показові виступи з «танкового біатлону» знімальна група UA: Чернігів
Полігон 1-ї окремої танкової бригади в Гончарівському на Чернігівщині. Хтось із танкістів снідає своїм сухпайком, хтось фотографується. Цей екіпаж, у складі якого пес Кен, оглядає свою бойову машину – востаннє перед показовими виступами. Ними завершується 10-денний конкурс на кращий танковий взвод Збройних сил України. Тут 8 команд по 12 чоловік, у кожної – 4 танки.
Учасники показують вправи «танкового біатлону». Карусель – танки по черзі змінюють свою позицію для посилення захисту та постійної стрільби по супернику - кожні 30 секунд. Стрільба по боєприпасах в повітрі. Пуски керованих ракет «Комбат» та «Кобра» - це українська військова розробка.
Олександр Кузьмук, генерал армії, міністр оборони України (1996-2001, 2004-2005): «Має неперевершену бронепробивність – практично бронетанкової техніки, яку вона не вразила б, не існує. Вони тільки українського виробництва».
Маркус Еванс, командир британської тренувальної місії «Орбітал», гість змагань: «Я дуже здивований з гарної сторони цим навчанням. Особливо мене вразила стрільба протитанкових керованих ракет та стрільба з танку в повітря, коли снаряд розривався та вражав піхоту. Також я побачив, що танки їздять агресивно, але злагоджено».
Віктор Муженко, начальник Генерального штабу ЗСУ: «Присутність танкових підрозділів завжди вселяє надію і віру в серця кожного піхотинця, артилериста, десантника. За період з 14 по 18 рік було сформовано додатково ряд танкових підрозділів, поставлено у війська більше 500 танків. Були сформовані уже виходячи з досвіду бойових дій танкові підрозділи у десантно-штурмових військах. І наші партнери, армія США теж вийшли на те, що необхідно формувати танкові підрозділи в складні повітряно-десантних частин. І те ж стосується і британської морської піхоти».
2-ге місце у конкурсі – у 17-ї окремої танкової Криворізької бригади, 3-тє – у 24-ї окремої механізованої бригади з Львівської області. Переміг на танку Т-80 танковий взвод 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади – минулого року він був на 2-му місці.
Ярослав Лавренко, командир танкового взводу 25-ї окремої повітрянодесантної бригади: «То була репетиція. До сих пір не віриться – перемога далась важко, розрив в очках дуже маленький. Найскладніше був оборонний бій – дуже багато мішеней піднімаються на різних рубежах, різна дальність, і постійно потрібно рухатись, щоб ворог не зміг підбити машину».
Владислав Брильов, навідник танкового взводу 25-ї окремої повітрянодесантної бригади: «Найскладніше – трохи підводить техніка, і доводиться під час виконання задач справлятись ще з неполадками. Ми швидші просто – «восьмидесятка» швидша. Кожному робили норматив залежно від можливостей техніки. Нам треба було проїхати швидше, ніж іншим».
За перше місце танкісти отримали 102 тисячі гривень премії від Міноборони та тижневу відпустку. Потім представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях в Німеччині – на яких танках, поки не знають.
Ярослав Лавренко: «Ми ще не знаємо – хотілось би на цих, своїх рідних. Він швидше, маневреніше».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: танкісти, змагання, ЗСУ, десантники, UA: Чернігів