Сезон кишкових інфекцій. Як уникнути зіпсованих продуктів? (відео)
Спека перетворює на отруту звичні продукти харчування. М’ясо, риба, яйця, молочна продукція швидко псуються і вірогідність отруїтися виростає врази. Та не дивлячись на рекомендації і застереження фахівців, хоча б в літній період по мінімуму вживати продукти тваринного походження, попит на них не зменшується.
Знімальна група телеканалу «Новий Чернігів» навідалася до Центрального ринку, де кожного дня йде реалізація свіжого м’яса та сала. Тут діє лабораторія. Її працівники запевняють, кожного ранку беруть зразки на експертизу.
Якщо все в порядку, то видається відповідний талон, який гарантує якість. Тут відповідний документ демонструють всі. А от санітарно-гігієнічних норм дотримуються рідко.
Та якщо в павільйоні начебто продукція безпечна. Щодо кров’янки та домашньої ковбаси, яку реалізують на відкритому сонці, бере сумнів. Що стосується експертного висновку, то журналісти його так і не побачили. Хоча продавчині стають на захист свого товару, ще й дають скуштувати, аби зняти всі підозри.
Молоко, сир, сметана – живильне середовище для розмноження бактерій. А тому ніхто не має права їх продавати без перевірки. Журналісти поцікавилися його наявність – документ зайшовся у кожного. Та як виявилося, експертний висновок цікавив тільки нас, покупці на це не звертають увагу майже ніколи.
Та все ж потрібно хоча б куштувати, радять ескулапи, адже на ринку в павільйоні немає холодильників та навіть кондиціонери відсутні. Хоча це питання обіцяють вирішити у майбутньому. А тому лікар-гастроентеролог Алла Рибка каже, краще в таку пору купувати їжу в магазинах, інакше можуть бути непередбачувані сюрпризи.
Лікар не радить вживати ще й рибу, консерви та майонезу. Оскільки в минулому році зверталися пацієнти з підозрою на ботулізм. На щастя, поки таких випадків у Чернігові не було.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.