Боєць з Чернігівщини потрапив у полон бойовиків на Донеччині. Що каже його сестра? (відео)
Уродженець Чернігівщини потрапив у полон бойовиків так званої ДНР. Про це стало відомо з викладеного відео сюжету в мережу.
На відео 19-річний контрактник Володимир Воскобойник у кайданках схвильовано розповідає про себе.
Ось на цих кадрах Наталія вперше після дивного зникнення і побачила свого молодшого брата. Вона вже у 2014 році втратила у цій неоголошеній війні свого чоловіка. Каже, одразу відчула, Володимира змушують говорити.
Наталія Воскобойник, сестра полоненого: «Мені одразу кинулось в очі, що його або муштрували всі ці дні заучувати ось ці фрази, або він просто читав, тому що на камеру він не дивився».
Як хлопець опинився на окупованій території, поки достеменно не відомо. Зник він 24 травня, тоді телефоном і сказали.
«Вова зник. Не прийшов о 3-й ночі на піст. Як нам сказали, прийшов тільки його напарник, а його не було», – розповідає сестра бійця.
Журналісти зв’язалися з військовим комісаром Городнянського РВК, через який призивався на контракт Володимир. За їх інформацією, хлопець просто зник, він мав вийти на чергування, але на пост не прийшов.
Телефоном Петро Буйний, комісар Городнянського РВК: «…Він не прийшов на зміну. Сержант пішов подивитися, де він знаходиться. Мало що може статися з людиною. Його не було, де він проживав, його не було. Там залишились його мобільний телефон і особисті речі…»
Вже 28 травня з’явилось відео з полоненим, де пропагандисти стверджують, що боєць мав якесь завдання і затримали його в Докучаєвську, який знаходиться під контролем ворожих військ. У сепаратиському відео це звучить так: «Команда була дізнатися вогняні точки працівника… Та й в принципі нічого такого й не дізнався».
Сюжет, в якому не незвичній для себе манері говорить Володимир і озвучує пропагандистські гасла, наштовхує його побратимів на думку, що хлопця катують. На «Фейсбук» сторінці 30-ї бригади є публікація про це:
«З відео допиту військовослужбовця Збройних Сил України можна зробити висновок, що людина піддалася тяжкому психологічному впливу, знаходитися у стресовому стані, говорить плутано, має виснажений вигляд - імовірно через тривалу відсутність сну, або фізичні тортури».
Такої ж думки і рідні хлопця.
«З відкритих джерел інформації стало відомо про місце перебування військовослужбовця нашої частини, який зник 24 травня.
Найголовніше, що він живий, але, відповідно до попередньо отриманої інформації, знаходиться у ворожому полоні.
З відео допиту військовослужбовця Збройних Сил України можна зробити висновок, що людина піддалася тяжкому психологічному впливу, знаходитися у стресовому стані, говорить плутано, має виснажений вигляд - імовірно через тривалу відсутність сну, або фізичні тортури.
Той факт, що військовий стверджує про абсолютну відсутність російських військ на території України вказує на те, що з 19-річним хлопцем попрацювали представники російських спецслужб.
Заяви, які був змушений зробити військовополонений – це спроба російських пропагандистів переконати українську і світову спільноту у відсутності окупаційних військ РФ на тимчасово непідконтрольній території України.
Окупація Росією українського Криму, чотири роки бойових дій, сотні вбитих росіян, десятки полонених військовослужбовців російської армії, завезені з РФ сотні танків, тисячі артилерійських систем та сотні тисяч тон пального і боєприпасів до них – більш ніж красномовний доказ агресії проти України.
Командування бригади зробить все можливе для визволення військовослужбовця із полону та повернення його до родини».
Наталія Воскобойник, сестра полоненого: «По-перше, він не розмовляє українською мовою. В нашому районі говорять суржиком, який десь в кінці у нього проскакував. Через це мені одразу якось стало і підозріло».
На хлопця вдома чекає хвора мати та 2 сестри. Бойовики з сім’єю поки не зв’язувались. Наразі справою займається армійці. Вони жодної конкретної інформації не повідомляють.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Володимир Воскобойник, полон, ДНР, бойовики, Наталія Воскобойник, Донбас, війна, «Дитинець»