У Чернігові з’явиться технопарк

ЦІКАВО  У Чернігові незабаром стане на одну паркову зону більше. Ідеться про район навпроти технологічного університету. Причому мова йде не просто про традиційні паркові доріжки та лавочки, а про повноцінну лаунж-зону, зручну і для мам із колясками, і для студентів, і просто для перехожих.

 
   
   Уже готовий проект майбутнього парку в зеленій зоні на перетині вулиць Рокоссовського і Шевченка. Попередньо там планується облаштування класичного паркового функціоналу — газону з автополивом, невеличких лотків із продажу морозива, паркових доріжок, освітлення, але є і дещо незвичайне — тут установлять сонячні панелі. Ініціатором цього проекту виступив народний депутат Сергій Березенко, який зауважує: на реалізацію такої ідеї буде залучено фінансування близько 5 млн грн. Також проект уже узгоджений із Чернігівською міськрадою. Сергій Березенко переконаний: у Чернігові має бути багато хороших відкритих майданчиків для відпочинку, куди можна прийти з родиною, послухати музику, подихати свіжим повітрям.



   «Це вже наш наступний після Березового гаю проект, — говорить народний обранець. — Нині міркуємо, щоб на перехресті вулиць Шевченка і Рокоссовського був технопарк — це така символічна назва, бо навпроти розташований технологічний університет. Я думаю, що залучимо і студентів, і наших чернігівських айтішників, оздобимо всі ці зони відпочинку не тільки деревами, не тільки облаштуємо гарний зелений газон з автополивом, чого ще немає в публічних зонах, але й зробимо такі зони відпочинку для молоді — облаштуємо вай-фаєм, тут будуть USB-порти, які живитимуться від сонячної енергії. І щоб таким чином можна було підзарядити свій ноутбук, телефон, — просто зробимо таку природну оазу посеред міста».

 
 Олександра Сергіївна Соломаха та Людмила Миколаївна Адаменко, місцеві жительки-пенсіонерки, прогулювалися поруч і побачили, як група проектантів разом із Сергієм Березенком приїхала на місце й оцінювала перспективи парку. Жінки поцікавилися, що ж тут буде? Народний депутат відповів: «Робимо сквер, щоб люди могли сидіти, відпочивати, гуляти. Дитячий майданчик іще буде. Фасади будинків утеплимо, зробимо мурали. Показуємо ескізи, питаємо, цікавимося, чи треба таке людям?»

   «Та треба ж! Це добре! Хай буде!» — схвалюють ідею чернігівки.

   Головний інженер Сергій Фень, який представляє організацію «Сіті-проект», що займається розробкою цього парку, заспокоює: уся зелена зона лишиться в первісному вигляді, рубати ніхто нічого не буде.
   «Ми пропонуємо максимально зберегти наявні доріжки та зелені насадження, — говорить він. — Єдине, що може бути видалено, — це аварійні дерева. Буде облаштоване освітлення — ліхтарі в центрі як ядро технопарку, «дерево» із сонячними панелями. Воно матиме USB-входи, і тут можна буде заряджати мобільні телефони та іншу техніку».

   Для матусь і підлітків

Сквер буде умовно поділений на дві частини. Перша — із дитячим майданчиком для відпочинку з дітьми, друга — для студентів із великим «деревом», де кожен матиме вільний доступ до мережі Інтернет. Щоб територія була безпечнішою і комфортнішою, сюди обмежать заїзд автотранспорту.
 
   Також автори проекту планують упорядкувати й сусідні житлові дворики за адресою: вул. Рокоссовського, 3 і 5. Дитячі гойдалки, парканчики, а також благоустрій під’їздів і торцевих фасадів очікують ці два прилеглі дворики. Крім того, у планах на цих будівлях — промальовування двох муралів. Сюжет і концепт малюнків буде визначено на конкурсних засадах.
Ідею створення тут парку жителі вітають. Кажуть, багатоповерхових житлових будинків навколо багато, також на вул. Шевченка зводиться ще одна багатоповерхівка, а ось гуляти з дитиною просто ніде. Навіть у школі через дорогу немає хорошого майданчика.



   Наталія Кулик, місцева мешканка, зауважує: «Я живу в приватному будинку навпроти ще з 1978 року. Ми через цей парк ходили постійно, тут ще тоді були «Соки-води», зі школи приходили й купували. У нас дуже велика проблема, тому що нашим дітям ніде гуляти, відпочити... Якщо тут побудують якусь ігрову зону, це буде дуже добре... Тут же прекрасне місце, зелене, затишне, транспорт далеко».

   Головне — парканчик

Пенсіонерці Валентині Антонівні Пронько ідея парку теж подобається, особливо щодо асфальтування і мощення тротуарною плиткою. Тим більше, що місце популярне, велелюдне, тут прогулюється чимало людей. А от у двориках і в самій зеленій зоні під час дощу вода застоюється, і ґрунтове покриття перетворюється на грязьове місиво.



«Нам головне — зробити тут асфальт, ще й парканчик аби був, — говорить жінка. — Тому що дитину нікуди вивести. І машин тут усюди багато. Заїжджають чужі люди, ставлять авто у дворі та йдуть собі у справах».
Архітектори запевняють: парк цілком реально облаштувати за один сезон за наявності відповідного фінансування. Тому є всі шанси, що осінь житловий масив на Рокоссовського зустріне з новеньким парком.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Березенко

Добавить в: