Кров під Крутами не була пролита марно
В кінці 1917 року розпочався наступ більшовицьких військ проти Української Центральної Ради. Військові дії відбувались за основні залізничні вузли. Для оборони станції Крути було відправлено декілька сотень юнаків під керівництвом двох десятків старшин...
24 січня у Військово-історичному музеї – філії Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського відкрилась виставка до 100-річчя бою під Крутами «На крутянськім снігу в безсмертя вписалось геройське ім’я»
– Значення цього бою для української історії важко переоцінити, оскільки він не тільки перегукується із сучасністю, але мав певне значення для тодішньої української народної республіки. Коротко можна згадати про те, що 29 січня 1918 року відбиваючи збройну агресію більшовицької Росії проти незалежної суверенної України, на станцію Крути вирушили зібрані загони української народної республіки. Їх було небагато, були зради, були непорозуміння, був хаос, який притаманний таким бурхливим подіям. А головне нам треба пам’ятати, що та кров, яка була пролита в Крутах, вона не була даремною. З військової точки зору, завдання поставлене перед військовими булу виконано. Вони понад добу зупинили більшовицьке просування і таким чином дали можливість уряду і урядовим установам покинути Київ, який був через декілька днів захоплений, – розказує Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею імені В. Тарновського.
Підготовленому і добре озброєному кількатисячному більшовицькому війську, протистояли студенти київських університетів, 2-ї Київської гімназії, 1-ї української військової школи ім. Б. Хмельницького. Бій закінчився поразкою студентів, але дав можливість затримати на декілька днів більшовицькі війська на підступах до Києва.
На виставці представлені матеріали з фондів музею: зброя і військове спорядження початку ХХ століття, фотографії і документи учасників бою.
Виставка буде працювати до вересня 2018 року.
Більш світлин тут
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.