Як Голець на "Інтер" їздив
Як би ми не лаяли владу та політику, але в Україні саме політичні ток-шоу користуються страшенною популярністю. Комусь вони подобаються, іншим – ні, але про «Свободу на Інтері», «Шустер Live» та «Свободу слова» знають майже всі. І, перемикаючи канали, ми неодмінно хоч на кілька хвилин спиняємося на цих програмах. А що ми знаємо про аудиторію в студії, як і які люди потрапляють на подібні передачі та що вони там роблять? Про це «Чернігівщині» розповів наш земляк Віталій Голець. Він вже двічі побував на «Інтері».
Відразу обмовлюсь, що на Інтер їздив не колишній секретар чернігівської міськради Віталій Голець, а його не менш відомий батько, - до речі, теж Віталій. Він мешкає в селі Кувечичі Чернігівського району, де вже 25 років (!) обіймає посаду сільського голови (п’ять разів поспіль обирався на цю посаду).
- Віталію Антоновичу, як Ви потрапили на зйомки?
- Наскільки мені відомо, то добором учасників займається якась дослідницька компанія. Тобто, людей на передачу обирають не просто так, а за якимось принципами, і ці принципи мають під собою визначене соціологічне підґрунтя. Враховується регіон проживання, тип населеного пункту (місто чи село), стать, освіта, вік. Поїхати на зйомки мені запропонував мій син Віталій. Подзвонив і каже: «Для участі у «Свободі на Інтері» потрібен чоловік «за п’ятдесят», з вищою освітою, який проживає в сільській місцевості. Ти під ці критерії підходиш. Якщо є бажання, то можеш поїхати». Ну, я й подумав: «А чом би й ні!». Погодився. Незабаром мені зателефонували організатори. Розповіли, коли і куди потрібно прийти. В призначений час я був біля готелю «Україна». На нас там вже чекала жінка-організатор. До речі, того дня з Чернігова на «Свободу» їхало п’ятеро людей різного віку. Заповнили анкети, сіли в маршрутку і… гайда до столиці.
- Що Ви порадите зробити людям, які також хочуть потрапити в студію ток-шоу?
- Я не відповім вам на запитання «Як потрапити на передачу?», бо й сам цього не знаю. Можливо, хтось має «своїх» людей на телебаченні… Ще претендентів шукають серед знайомих і родичів, тих людей, які вже побували на ток-шоу. Тобто, побувала людина в Києві, а потім розповіла про це своїм знайомим, сусідам, колегам по роботі. Завдяки такій «рекламі» про можливість поїхати на шоу дізнається велика кількість людей, які самі зголошуються на передачу. Ось, наприклад, з нашого села спочатку поїхав я, а потім – наша фельдшерка. Коли був на «Інтері», то від організаторів програми почув, що наступного разу від Чернігівщини їм буде потрібна молода жінка, яка мешкає в сільській місцевості. Я відразу згадав про землячку і залишив організаторам ток-шоу номер її телефону.
- Як Вас зустрічали в столиці?
- Всіх людей, які приїжджають на «Інтер» або до Савіка, розселяють в столичному готелі «Турист». Мені оплатили дорогу, перебування в готелі та сніданок, а ще дали 40 гривень (чи то за відрядження, чи за присутність – не знаю). Увечері представників з усіх областей повезли на кіностудію Довженка. Відразу зазначу, що «Свобода на Інтері» і «Шустер Live» знімають не в студіях телевізійних каналів, а - на кіностудії імені Довженка. Роздали бейджики і пульти для голосування, провели інструктаж. До речі, вперше на «Інтері» я був перед Новим роком, тоді якраз на передачу завітали перші особи держави (Президент та Голова Верховної Ради). Тому перед тим як потрапити до студії, всім довелося пройти через ворота-металошукачі. Ця процедура забрала близько години. До початку зйомок був вільний час, тому люди встигли познайомитись. Я побалакав з представниками інших областей. Загалом, для участі в програмі відібрали 200 учасників. Вдруге на «Інтері» я побував наприкінці січня 2009 року.
- Що Ви мали робити в студії під час прямого ефіру?
- Головним нашим обов’язком було натискання на кнопки. Всі нам дали пульти для голосування і ми повинні були голосувати «Так» чи «Ні», коли ведучі ставили запитання до аудиторії. А ще аплодували, якщо підтримували якогось політика.
- Що відбувається в студії за лаштунками та під час рекламних пауз?
- Ні за лаштунками, ні під час рекламних пауз немає ні кулачних боїв, ні словесних перепалок. Політики не б’ються і не сваряться! Під час рекламних пауз ми мали змогу підійти і поспілкуватись з посадовцями та політиками. Я, наприклад, поговорив із Володимиром Литвином та Петром Порошенком. Знаєте, вони дуже прості у спілкуванні. А ще політики із задоволенням фотографувались з нами та роздавали автографи.
- Чи є різниця у сприйнятті передачі, коли ти в студії та коли вдома дивишся її з екрану телевізора?
- Звичайно! В студії ти відчуваєш емоції людей, напругу бесіди, а коли вдома – можеш і заснути перед телевізором. Якщо ти в студії, то для тебе час минає зовсім непомітно. Вся передача - одне велике динамічне видовище, а тому інтерес і увага не зникають ні на хвилину. Це просто треба побачити на власні очі, треба там бути... І хоча ефір триває до другої години ночі, але спати не хочеться і, як не дивно, втоми зовсім не відчуваєш.
- Що вразило найбільше?
- Вразив професіоналізм ведучих. Вони вміло та ненав’язливо керували всіма подіями в студії. Саме від них, а не від гостей передачі, залежить все: що буде сказано, що потрібно замовчати, хто і про що говоритиме, у якому руслі піде розмова. А ще запам’яталась дружня і невимушена атмосфера в студії. Люди із заходу і сходу, півдня і півночі України спокійно спілкувались між собою. Ворожнечі не було! Мова теж не стала бар’єром. Я тоді познайомився із жіночкою з Херсонщини, і вона мені розповіла, що тарифи на опалення і гарячу воду у них вищі, ніж на Чернігівщині. Я цьому здивувався – у нас же північ, а там південь, тепліше, отже і енерговитрати мають бути меншими, а виявляється – ні! А висновок для себе я зробив ось який: всі політики говорять як зробити, всі знають що потрібно робити, але ніхто нічого не робить. Тобто зібрались, поговорили, висновки зробили, а віддачі ніякої! Немає реагування на передачу і крапка!
Після ефіру. Голець (ліворуч) спілкувався з Порошенко
Валентина Федусь
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Голець, Інтер, «Шустер Live», Валентина Федусь