Чернігівські користувачі будуть з інтернетом навіть попри відключення світла
Міністерство цифрової трансформації України передало 29 українським провайдерам 172 батареї SBL. Про це сповіщається у телеграм-каналі глави відомства Михайла Федорова.
Ці батареї допоможуть підтримувати мережі, поки немає живлення. Так десятки тисяч людей зможуть користуватися інтернетом.
“Найскладніша ситуація з інтернетом зараз у Харківській, Донецькій, Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях. Тому більшість батарей передали саме туди. Загалом їх отримали 29 провайдерів з кожної області України.
Команда Мінцифри продовжує вести перемовини з міжнародними організаціями, щоб Україна отримала більше обладнання, яке дозволить громадянам залишатися на зв'язку, коли зникає електроенергія”, - говориться у повідомленні.
Дану допомогу надали канадська технологічна організація eQualitie у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, DEPS та АППК (Асоціації «Правовласників та постачальників контенту»).
На Фейсбук-сторінці DEPS (системний інтегратор та дистриб’ютор телекомунікаційного обладнання в Україні) сповіщається, що 4 дні тому вантаж вагою 6600 кг як гуманітарна допомога прибув в Україну з Польщі, де eQualitie закупила партію батарей для українських провайдерів. Уся партія має загальну потужність у 20 640 ампер годин або 247 кіловатів. Кожна батарея вагою 38 кг буде встановлення на розподільчих мережах провайдерів, що дозволить їм підтримувати свою мережу впродовж 10-12 годин відключення електроенергії й забезпечить користувачам безперебійний доступ до інтернету.
“Хоча український Інтернет продемонстрував велику стійкість від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, він є тим публічним благом, що залежить від електроенергії. За останні одинадцять місяців доступ до Інтернету став джерелом зв’язку та інформації для багатьох людей. В умовах постійних обстрілів Росією критичної інфраструктури України, і як наслідок – відключень електроенергії, робота провайдерів стає ще більш ускладненою. Ми відзначаємо значні зусилля українських провайдерів для відновлення пошкодженої під час війни інфраструктури та сподіваємось, що наш невеликий внесок дозволить сотням тисяч людей отримати надійний доступ до Інтернету” – зазначає Дмитрій Вітальєв, директор eQualitie.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.