Професія швачки — актуальна на ринку праці Чернігівщини (відео)
В області зареєстровано більше чотирьох сотень суб’єктів господарювання легкої промисловості. Є і великі підприємства: комвольно-суконна компанія «Чексіл», взуттєва фабрика «Берегиня», швейні підприємства — «Елегант» та «Сівертекс» (раніше відоме як «Сіверянка»). Тож на швачок завжди попит є. Яку зарплатню та які умови праці може запропонувати роботодавець, розкажемо у наступному сюжеті.
Легка промисловість Чернігівщини на підйомі, тож потрібні і кадри. Особливо – швачки.
Лідія Падалка, директор обласного центру зайнятості: «Попит від роботодавців переважно в наших містах Чернігів, Ніжин, Прилуки, ще декілька районів, де є швейне виробництво. За п’ять місяців цього року ми маємо вакансій від роботодавців 123 (на швачок). На обліку у нас перебуває 43 на сьогодні швачки».
У минулому році роботодавці пропонували 265 вакансій. 80% потреби служба зайнятості закрила. І це при тому, що не всі швачки, які стоять на обліку у центрах зайнятості, шукають можливості працевлаштування саме за цією професією. Роботу пропонують і тим, хто колись закінчив профтехучилище або курси шиття, а також тим, хто професійної підготовки не має, але має бажання навчитися. Готують кадри безпосередньо на виробництві у роботодавця, або ж у навчальних закладах Чернігова, Рівного та Одеси. Можливість навчитися та працевлаштуватися є. Те що стримує безробітних іти працювати за таким напрямком – це монотонність роботи та зарплата.
Лідія Падалка, директор обласного центру зайнятості: «Вона завжди була мінімальною або трошки вищою за мінімальну. Сьогодні це від 3500 до 4200. При певній нормі виробітку, якщо більше вони виробляють, то більше отримують (і до 5-6 тисяч)».
ТОВ «Сівертекс» (комусь знайоміше – «Сіверянка») – одне з провідних підприємств легкої промисловості України. Робота на підприємстві зараз кипить: пошиття одягу для чоловіків та жінок, виготовлення спецодягу та форми для військових, пошиття речового майна для силових структур, виробництво прогумованих тканин. На підприємстві працює близько 320 людей, більше половини – це швачки, які завжди потрібні.
Олена Охріменко, начальник відділу кадрів ТОС «Сівертекс»: «У нас постоянно увеличиваются объемы заказов. И чтобы успеть этот заказ выполнить в срок и на должном качестве нам необходимы дополнительные люди».
Начальник відділу кадрів підприємства каже, при підборі персоналу нема дискримінації ні за віком, ні за досвідом роботи. Нового співробітника навчать швидко. Головне – аби у людини було бажання працювати та заробляти.
Це швейний цех, де виготовляють колекційну лінію одягу для будинку моди. Ольга Бойко прийшла працювати сюди після випуску із професійно-технічного навчального закладу за направленням центру зайнятості. До цього з пошуком роботи було складно: мала освіту, але досвіду не мала, а саме на нього роботодавці першочергово звертали увагу.
Ольга Бойко, швачка: «Але який у мене може бути досвід роботи, якщо я тільки після училища? А тут у відділі кадрів мене спочатку спитали куди я хочу, в який цех, що мені більше подобається. В той же день мене привели до цеху, познайомили з майстром, з працівниками».
Олена Охріменко, начальник відділу кадрів ТОС «Сівертекс»: «Как видите, сотрудники наши разного возраста. Есть опытные, которые здесь работают по 30-40 лет. И также очень много молодых сотрудников».
Цех обробки гумово-технічних виробів. У цьому році «Сівертекс» виграв тендер на пошив палаток для Нацгвардії та Міноборони. Зараз активно іде виконання замовлення. У відділі задіяно близько сотні людей. Закрійниця Руслана до роботи у «Сівертекс» тривалий час працювала у сфері торгівлі.
Руслана Ревенко, закрійниця: «Здесь научат быстро очень. В центре занятости предложили мне прийти на фабрику. Я пришла, посмотрела, мне понравилось. И на следующий день я уже вышла работать. Здесь хорошо оплачиваемая работа, хорошие условия».
Аби людина мала бажання працювати, вагомий фактор — це графік роботи та умови праці. На підприємстві вирішили працювати без багатозмінного графіка. Робочий день до початку четвертої та можливість коригувати графік. Зарплата залежить від виробітки. Більше працюєш – більше отримуєш.
Олена Охріменко, начальник відділу кадрів ТОС «Сівертекс»: «С семи утра до начала четвертого. Также есть индивидуальный поход, если кому нужно. У нас полный соцпакет. Также у нас предприятие компенсирует транспортные затраты людей. Также у нас есть общежитие. От 4 до 8 тысяч средняя зарплата. Есть подразделения, где зарплата больше максимально. Где-то немножко поменьше. Но в основном у нас работа сдельная. Что человек сделал, то и получил».
Посада швачки має перспективу кар’єрного зростання. Можна дійти і до начальника цеху, майстра бригади, технолога. Якщо людина прийшла за направленням центра зайнятості, попрацювала і зрозуміла, що робота їй не підходить, – на «Сівертекс» запропонують іншу. Головне – бажання працювати.
Окрім швачок підприємству потрібні і ремонтники-інструментальники, які займалися б ремонтом обладнання. Це вкрай дефіцитні кадри, тож на підприємстві готові навіть допомогти із навчанням бажаючим працювати.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: швачка, професія, Лідія Падалка, центр зайнятості, «Сівер-центр»