Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вихід на польські ринки. Чернігівські і великопольські підприємці домовлялися про співпрацю (відео)

Вихід на польські ринки. Чернігівські і великопольські підприємці домовлялися про співпрацю (відео)

Розвиток місцевого бізнесу і вихід на ринки Європи, пріоритетна робота влади і профільних об’єднань. Чернігівська делегація підприємців на чолі з головою ОДА Валерієм Кулічем, президентом Торгово-промислової палати Костянтином Івановим відвідали Польщу. У Великопольському воєводстві вони підписали угоду про співпрацю і кілька днів провели з насиченою програмою знайомства між представниками великопольського і чернігівського бізнесу.



Костянтин Іванов, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати: «Це не перший крок, який ми робимо, це крок, який підсилює нашу співпрацю і наше міжпалатівське товариство. Ми вже мали задоволення бачити у нас в гостях пана президента палати пана Войцеха Крука. Остання зустріч була в січні, коли ми бачили у нас в гостях не тільки керівника палати, а і підприємців».

Чернігівщина багато експортує до Європи, проте польський ринок для неї розкритий поки що не в повній мірі. Тож така співпраця між торгово-промисловими палатами має ситуацію змінити. Цього разу Великопольське воєводство відвідали 12 чернігівських бізнес-представників.

Окрім спілкування з представниками польської влади, виїзду на місцеві підприємства, вони взяли участь у польсько-українському форумі в Познані. На котрому бізнесмени України мали познайомитися з польськими колегами.

Валерій Куліч, голова Чернігівської ОДА: «Як було представлено в презентації, на сьогоднішній день у Чернігівщини з Великопольським воєводством, і в цілому з Польщею, невеликі обсяги спільної торгівлі. Тому на сьогоднішній день дуже гарна база для того, щоб поглибити цю співпрацю».

В рамках підписаної угоди про співпрацю між Чернігівською областю і Великопольським воєводством має посилитися і культурне розуміння, що стане на допомозі і бізнес-зв’язкам, переконує голова ОДА.

На форумі віце-президентка чернігівської торгово-промислової палати Анна Шерман польською мовою представила кожного з делегацій чернігівських підприємств. Польські колеги навзаєм презентували своїх. Аби під час особистого спілкування було легше встановити контакти.

На форум прибув за особистим дорученням посла Андрії Дещиці і Консул України в Великопольському воєводстві. Він підкреслив, на необхідності долання стереотипів у інвесторів, як свого часу зробили німці, інвестуючи в Польщу, і подякував за це президенту Великопольської ТПП.

Вітольд Хоровський, почесний Консул України у Великопольському воєводстві Польщі: «Вони подолали цей ментальний бар’єр, говорячи до вас Великопольські підприємці, і вам треба переламати цей бар’єр у мудрий спосіб. Сьогодні 34% польського експорту заслуга такої кооперації, яку називають місцево-європейським логістичним ланцюгом. Це коли підприємці із Західної Європи, наприклад, німці, підписували договори співпраці чи інвестування в рамках свого виробництва, виготовлення фрагменту своєї продукції тут чи навіть цілого продукту. І сьогодні пан президент торгово-промислової палати Великопольського воєводства сказав, що це і є той новий етап співпраці з Україною, і велика подяка вам за це».

Сам же Войцех Крук пояснює польським підприємцям, що це взаємовигідно для обох сторін.

Войцех Крук, президент Великопольської торгово-промислової палати: «А може зробимо щось разом, або зробити такі речі в Польщі і продати в Україні, таким чином розширити власні ринки. Так починали німці, так починають завжди розвиток співпраці між країною, що на вищому щаблі розвитку з тієї, котра на нижчому. Зараз ми маємо бути тими професорами чи вчителями, які розкажуть і покажуть, що в Україні є фірми і підприємства для такої співпраці».

На форумі своїм досвідом українського підприємця в Польщі поділився Дмитро Бородай. Він перелічив обом сторонам плюси, а для українців переваги і недоліки ведення справ тут.

Дмитро Бородай, польський підприємець з України: «Запевняю, плюсів є дуже багато. Якщо говорити про них, то це висока прозорість оподаткування, звороту ПДВ, а ще плюси – це локалізація і автостради. Якщо, наприклад, зранку домовитися про зустріч з клієнтом, скажімо, з Берліна, то з ним можна зустрітися вже по обіді. Якщо ж говорити про мінуси, то це стереотипи. Ми от робили кілька презентацій і нам казали, якщо це пов’язано з Україною, то має бути дешево, а ми весь час доводимо, що ні, - послуги з України недешеві, часто навіть дорожчі, але якісні – у співвідношенні ціна-якість».

Найголовніша частина заходів в рамках візиту в Польщу особисте спілкування чернігівських підприємців з великопольськими. Це формат прямих ділових переговорів. Українці на них мають великі сподівання.

Олексій Довганич, заступник директора ПРАТ «ТК-Стиль»: «Я як працівник текстильної галузі бачу перспективи співпраці між нашими регіонами, бо текстильна промисловість легка і швидка до співпраці. Думаю, вже найближчим часом ми будемо бачити перші результати».

Для багатьох це шанс вийти на ринок країни без посередників.

Це взаємні візити Великопольської торгово-промислової палати в Чернігів і навпаки. У Чернігівській ТПП кажуть, що сподіваються від таких заходів взаємної користі і збільшення експорту на європейські ринки.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємці, Познань, Великопольське воєводство, «Дитинець»

Добавить в: