На Мистецькому хуторі Обирок хлібороби-початківці вчилися сіяти хліб (відео)
Хліб власноруч.
Щоб скуштувати бодай скориночку потрібно маленьке зерня покласти в теплу землю, дочекатися врожаю, зібрати, змолотити, провіяти, перетворити на борошно і спекти. Пройти цей шлях від самого початку на мистецькому хуторі Обирок зібралися хлібороби-початківці, українці і іноземці, люди різних професій – від бродячих артистів до Міністра, від нуля і до ста років.
Зерно падає в землю – це те з чого починається хліб. Дід Іван пригадує, як іще дитиною вчився цього мистецтва у батьків: «Кучками не кидать, розсівати. Чим рідше буде, тим кращий врожай буде. А якщо кучками накидаєте, то воно водиметься, вітер завалить його і врожаю не буде».
Відкидаємо черевики, щоб голим тілом до землі, щоб відчути температуру, чи готовий чорнозем прийняти зерно. Якщо ногам комфортно, тепло – це означає, жито зійде і віддячить у серпні хорошим врожаєм.
Першими йдуть діти, далі дорослі. Так із піснями, танцями сіяли 100 років тому.
Іще вчора Мирослав Гай був на війні. Не приховує емоцій, босоніж відчув землю за яку варто боротися.
Іще 10 років тому Обирок міг просто зникнути з мапи України. Там лишилося кілька хатів. Молодь роз’їхалася, пригадує баба Уляна Горбань. Їхній хутір взялась відродити молода творча команда режисерів, художників та співаків. Тепер тут знову натовпи людей.
Лишилося на Обирку дві бабусі. Заради них на пішохідному переході встановили дорожній знак, який є лише тут. Уляна Горбань чепурилася недарма, зустрів її на полі міністр.
Баба Уляна контролює в полі всіх, хоч ти міністр, хоч музикант, інакше хліба доброго не буде.
Леонід Кантер, який 10 років тому взявся відроджувати Обирок, тепер точно знає ціну кожної скоринки. «Я зацінив ціну хліба. Коли приїжджають сюди люди, то зазвичай вони собі для фотографії нажнуть снопик і все. Але снопика не хватить навіть на маленьку булочку. Тому це дуже кропітка праця і я в шоці, як вони це все робили», – каже організатор фестивалю «Хліб» Леонід Кантер.
Біля печі вже з готовим борошном чаклує пекар Денис Суховій. Учитися в нього, дізнатися рецепт справжнього українського хліба, ідуть жінки з усієї країни.
У серпні на цьому полі знову збереться гурт людей, щоб зібрати жито, яке посіяли сьогодні. І вже новий врожай власними руками перетворити на хліб.
Сюжет телеканалу «ТСН»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: фестиваль «Хліб», Обирок, Леонід Кантер, «ТСН»