Переднововрічні подарунки освітянам і медикам Козелеччини (відео)
Більше п’ятисот нових комп’ютерів отримали цього року освітні заклади Чернігівщини. Серед них – Козелецька гімназія №1. Вона має суспільно-гуманітарний профіль, проте учні постійно виборють перемоги в олімпіадах та конкурсах з інформатики. Тож такий подарунок дуже потрібний. Передноворічний сюрприз чекав і на лікаря Козелецької районної лікарні Тетяну Руденко — в рамках програми з надання житла медикам вона одержала двокімнатну квартиру.
У Козелецькій гімназії №1 навчається більше 340 учнів. Донедавна тут був лише один комп’ютерний клас, в якому знаходилося дев’ять одиниць техніки. Інформатику діти вивчають з другого класу, тож, щоб розподілити практичну роботу на наявному обладнанні на всіх, вчителеві потрібно бути справжнім віртуозом, каже директор гімназії Людмила Павленко. Справжнім порятунком став для закладу передноворічний подарунок – чотирнадцять новеньких комп’ютерів. І хоч гімназія має суспільно-гуманітарний профіль, вчителі інформатики приділяють велику увагу не лише азам дисципліни, їхні учні постійно беруть участь у предметних змаганнях.
Людмила Павленко, директор Козелецької гімназії №1: «В різних конкурсах, пов’язаних із інформаційно-комунікаційними технологіями, медіа-простором, комп’ютерними технологіями, ми завжди беремо участь, не зважаючи на те, що в нас гімназія зовсім іншого напрямку. Ці комп’ютери можливо нам принесли наші діти, які їздять на всі ці конкурси і привозять перемоги».
Нові комп’ютери залишаться в кабінеті, де інформатику вивчають учні п’ятих-одинадцятих класів. А ті, що знаходилися тут раніше, переїдуть до корпусу початкової школи, і найменшим школярам не доведеться ходити на інформатику до іншої будівлі. До речі, комп’ютерний клас працює не лише під час уроків, у ньому проводяться гуртки, вчителі та учні можуть готуватися тут до занять.
Людмила Павленко, директор Козелецької гімназії №1: «У нас запроваджується такий курс уже не один рік – «Медіакультура особистості». Діти вчаться робити відеоролики, бути журналістами, їздять до Миколаєва на різні конкурси. Тому в нас комп’ютерний клас працює майже постійно».
Нову техніку отримали також школи Кіптівської та Деснянської об’єднаних територіальних громад. Обладнання надається в рамках угоди між урядами Китаю та України, за якою освітні заклади нашої держави мають одержати більше 500 комп’ютерів разом із програмним забезпеченням. Взагалі ж цього року з обласного бюджету на освіту виділено значну кількість коштів, каже перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич. Вже закуплено 22 предметні класи, навчальним закладам надається грошова допомога.
Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «866 тисяч дев’ятьом гімназіям — виділені кошти для того, щоб вони купили комп’ютерні класи і інші класи по напрямках, крім того, проводять роботи по капітальному ремонту, по утепленню, по заміні котлів на твердопаливні. І сьогодні, якщо озвучити цифру, то буде в районі 60 мільйонів».
Ще одна галузь, яка потребує підтримки, – медична. У 2015-му почала діяти обласна програма з надання житла лікарям, щоб вони не від’їжджали у великі міста, а залишалися розвивати медицину в районах. Тетяна Руденко вже майже рік працює лікарем-інфекціоністом в Козелецькій лікарні, до цього була медсестрою в терапевтичному відділенні. Закінчила медичний виш і повернулася до району. А відтепер вона разом з сином житиме в новій двокімнатній квартирі.
Тетяна Руденко, лікар-інфекціоніст Козелецької ЦРЛ: «Відчуття просто шалені, я просто дуже рада. Отримати квартиру – це для мене дуже велика честь. Я підписала контракт на 15 років, я буду працювати, покладені на мене обов’язки буду виконувати сумлінно».
Програма з надання житла медичним працівникам діятиме і далі, каже Леонід Сахневич. На початку року 4 квартири вже отримали лікарі Менщини, незабаром буде вручено ордер на житло медику у Корюківці.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.