ПФК «Десна-Партнер» передал право на участие в чемпионате Украины по футболу Валерию Короткову из Ровно
![](/image/news/gorod_1/gr_11.02.09_regeon.jpg)
9 февраля в Чернигове в помещении футбольного клуба «Десна» был подписан договор о правопреемственности относительно участия ФК «Десна» в первой лиге чемпионата Украины по футболу. Со стороны ПФК «Десна-Партнер» договор о передаче прав был подписан директором Владимиром Сулимом. Права и обязанности относительно обеспечения участия клуба в чемпионате принял собственник ЧП ФК «Десна» Валерий Коротков (Ровно). Именно его предприятие намерено обеспечивать участие черниговской команды в чемпионате Украины.
Согласно договору, к ЧП ФК «Десна» переходят права на участие в чемпионате, права и обязанности по контрактам с 10 игроками (остальные футболисты в течении двух месяцев после заявления Алексея Савченко о дарении ФК «Десна» мэру Чернигова и депутатам получили статус свободного агента). Соответствующие письма направлены в Профессиональную футбольную лигу Украины.
Руководство ПФК «Десна-Партнер» передало представителям Валерия Короткова клубный инвентарь, мебель, технику и другое имущество необходимое для нормального функционирования команды и проведения тренировочного процесса. «Мы готовы всячески помогать команде и заинтересованы в том, чтобы у Валерия Короткова получилось реализовать поставленные задачи» - заявил во время подписания Владимир Сулим.
По словам директора ПФК «Десна-Партнер», даря футбольный клуб мэру и депутатам горсовета, экс-президент клуба Алексей Савченко надеялся, что черниговская власть и бизнес смогут на деле продемонстрировать свой патриотизм. «К сожалению, в Чернигове желающих заниматься и финансировать футбол не нашлось. Два месяца назад мэр заявил, что принимает подарок, но за все время никаких реальных шагов горсовет не предпринял, и жизнедеятельность «Десны» все это время поддерживал ПФК «Десна-Партнер». Валерий Коротков заявил, что рад передаче ФК «Десна» и поздравил с этим событием футболистов и болельщиков. О своих планах он намерен рассказать позже, после вхождения в курс дел.
Юрист ПФК «Десна-Партнер» Вячеслав Пода, уполномоченный для переговоров с мэрией, так прокомментировал результаты этих переговоров: «Подписанный договор полностью соответствует регламенту Профессиональной футбольной лиги и требованиям Федерации футбола Украины. Однако замечу, что созданная в мэрии рабочая группа за два месяца так и не смогла перейти к практическим вопросам приема клуба, а обещания со стороны мэра Александра Соколова заняться футболом так и остались декларациями. В переданный нами договор о передаче прав на участие «Десны» в чемпионате, группа от мэрии не внесла ни одного замечания и не сделала предложений».
Напомним, в течение двух месяцев после заявления Алексея Савченко об уходе из футбольной деятельности и дарении ФК «Десна» мэру города и депутатам, чиновники неоднократно обещали заняться «Десной», не предпринимая реальных шагов по подготовке к новому кругу чемпионата по футболу. В результате, после многочисленных предупреждений со стороны футбольной общественности о том, что черниговская команда может не успеть подать заявку на участие в чемпионате, мэр Чернигова Александр Соколов прислал в ПФК «Десна-Партнер» письмо, в котором попросил передать права на участие «Десны» в чемпионате ровенскому бизнесмену Валерию Короткову. Он ранее уже высказывал интерес к «Десне», и его представители выходили на представителей Алексея Савченко с подобным предложением.
«После заявления о подарке мы отказывали заинтересованным сторонам, так как до последнего надеялись на то, что мэрия выполнит свои обещания и займется командой» - прокомментировал двухмесячную паузу в деятельности клуба Владимир Сулим. - Надеемся, что господин Коротков станет настоящим патриотом «Десны», если таковых не нашлось в Чернигове. Мне импонируют его достижения на посту президента ровенского «Вереса» в начале 90-х».(http://veresfan.org.ua)
Представители мэрии при подписании договора о правопреемственности не присутствовали.
Досье
Блискавична історія злету і падіння цієї людини увібрала в себе чи не всі ознаки першого року демократії в Рівному. Не можна сказати, що в місті не було заможних людей до Короткова. Вони були завжди, навіть за часів Сталіна, не кажучи вже про більш історично близькі до нас періоди. Але ніколи аж до 1991 року жоден із рівенських багатіїв не насмілювався хизуватися своїми статками. Тим більшим викликом була публічна поява Валерія Короткова у Рівному.
Коли і як розпочав він свій бізнес — невідомо. Так само невідомо, звідки у фірми «Еліксир», яку очолював Коротков, з’явилися кошти. Скоріше за все, раптове збагачення цієї людини було пов’язане з грою між офіційним та неофіційним курсом долара разом із спекуляціями на державній ціні. Тоді ще можна було купити велику партію товару за колишніми радянськими цінами, а продати вже за цінами ринковими. Прибуток становив сотні, якщо не тисячі відсотків.
За однією з таких схем і став Валерій Коротков у 1991 році місцевим «рокфеллером». Я прийшов до офісу Короткова, що був тоді на розі Хмільної та Ленінської, щойно перейменованої на Соборну. Досвід спілкування з політиками аж до самих верхів у мене тоді вже був. А ось досвіду розмови із місцевим скоробагатьком — не було. Керівник фірми «Еліксир» справив тоді враження дитини, яка мріяла про вагон морозива, а потім цей вагон несподівано отримала. Гроші тоді у Короткова були не дуже великі, як на сьогодні, але в той час навіть сто доларів вважалися величезною сумою!
Цікаво було спостерігати за тим, як поставляться до нового «господаря життя» відомі і впливові рівняни. Одні не хотіли з ним мати справи взагалі. Їх була меншість. Інші, яких було трохи більше, йшли на контакт з Коротковим і вирішували разом із ним певні питання у своїй компетенції. Решта ж із непристойною запопадливістю кинулася на службу до «Валєрія Алєксандровіча».
Сам Коротков, який університетів не закінчував і був простим мужиком із складною біографією, сприймав це все як належне. І хто знає, якби все склалося трохи інакше, бути б Валерію Короткову серед нинішніх вітчизняних «олігархів». Маючи інколи можливість бачити зблизька нинішніх «найбагатших українців», чи не у кожному другому впізнаю манери Валерія Короткова зразка 1991 року.
Головне, чим запам’ятався Коротков рівнянам за три роки свого процвітання, — місцева футбольна команда, до якої було запрошено гравців і тренерів рівня національної збірної. Тоді вони коштували зовсім недорого і готові були їхати куди завгодно, аби платили гроші. Окрім команди, було ще безплатне харчування школярів міста і висування у нардепи. Але все це було згодом.
У перший рік свого успіху перший рівенський багатій нових часів виглядав розгубленим. Приблизно як Остап Бендер із своїм мільйоном у романі «Золоте теля», Валерій Коротков не знав, що робити із грішми, які на нього впали. Бо ж і сам він, і всі, хто був навколо, ще вчора жили при соціалізмі. Це тепер за гроші у Рівному можна купити практично все. Тоді ж народ ще не розумів, що капіталізм — це назавжди. Ось і дивилися люди вслід Короткову, який проїжджав на новенькому «лінкольні», як дивляться в селі на матроса, який прийшов зі служби і «гуляє». Яких-небудь півтора року тому це було неможливо. Господарів життя визначала у нас партія. А тут раптом колишній вантажник гроші направо і наліво розкидає...
Гроші від Валерія Короткова пішли так само легко, як і прийшли. Востаннє бачив його кілька років тому. Він майже не змінився. Хіба що не бігає вже довкола нього купа підлабузників, яким тепер, напевно, дуже соромно. А може, й ні. Самому ж Короткову, гадаю, приємно згадувати ті роки. Все-таки пожив! Погуляв так погуляв! Тепер у Рівному таких, як він, немає. Всі вони залишились у минулому столітті разом із купоно-карбованцями та іншими принадами початку дев’яностих років.
Микола НЕСЕНЮК
Источник: Пресс-служба ПФК «Десна-Партнер»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Десна, Десна-Партнер, Валерий Коротков