Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дачні крадіжки: чи варто звертатися до правоохоронців і де шукати свої речі? (відео)

Дачні крадіжки: чи варто звертатися до правоохоронців і де шукати свої речі? (відео)

Дачний сезон врожайний не лише для власників присадибних ділянок, а й для крадіїв. І хоча найбільший сплеск порушень фіксується на початку весни, коли господарі повертаються до будинків, влітку теж до поліції регулярно надходять заяви щодо пограбувань. Чи варто звертатися до правоохоронців і де шукати свої речі – у наступному сюжеті.



Традиційно крадії активізуються із настанням холодів, коли дачники залишають будинки. В основному намагаються поцупити метал — сітки, дроти, каструлі. Влітку ж стратегія змінюється – шукають роззяв, які пораються на городі і не замикають хату. Це вже не говорячи про незамкнені хвіртки, ненадійні схованки «від дружини» та люб’язно залишені ключі під килимком. Здобиччю стають гроші, мобільні телефони та ключі.

Люди пишуть заяви, але шанс знайти та повернути вкрадене – мізерний. Більшість це розуміє і навіть не намагається звернутися до правоохоронців. Хтось самотужки організовує охорону, хтось сподівається на пильність сусідів, але це не завжди спрацьовує.

До того ж є таке поняття, як «малозначимі збитки». Тобто навіть спійманий крадій може відбутися невеликим штрафом і продовжити свою справу.

Хоча є випадки і з кримінальними справами та позбавленням волі від 3 до 6 років. Але більш ефективно не лякати можливими наслідками порушників, а самостійно подбати про себе. Правоохоронці, зокрема, радять облаштувати вікна та двері металевими решітками, не залишати на території дачних ділянок сільгоспінвентар та будівельні матеріали, врешті-решт об’єднатися з сусідами та найняти сторожа.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дача, крадіжка, дачні крадіжки, «Сівер-центр»

Добавить в: