Чому не всі згодні з перейменуванням міст та вулиць? (відео)
Чому не всі згодні з перейменуванням міст та вулиць та чи каратимуть можновладців, які чинять опір декомунізації? Радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації Василь Чепурний складає свої повноваження підкреслюючи: менше «лєніних» — менше колабораціонізму.
Вулиці, провулки, парки та сквери – 2300 об’єктів у різних населених пунктах області близько року активно перейменовувалися, оскільки підпадали під Закон України «Про засудження комуністичного на націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації, сьогодні склав свої повноваження й відзвітував громаді про проведену роботу.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Якби ми почали все це раніше – було б легше й економіка була б на вищому рівні».
Уже перейменовано 64 населені пункти, 86 вулиць та відбувається демонтаж 40 пам’ятників та меморіальних дошок. Увесь цей процес має завершитись до 21-го червня, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації. Але не все було так просто. Наприклад, процедура повернення Сновську його історичної назви ускладнилась.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Мешканці колишнього Щорсу були проти – мало не зірвали засідання й вигукували комуністичні лозунги».
І якщо в Сновську проблему таки вирішили, то у Новгороді-Сіверському досі ні.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Міський голова Новгород-Сіверського не виконує закону й не зносить пам’ятника Леніну. Якщо він не зробить цього до 21,06 – йтиметься про кримінальну відповідальність».
Фінансують «топонімічну реформу» місцеві бюджети. Тому й відповідні рішення приймаються місцевими радами. Але не тільки тому. Тут ідеться про перевиховання суспільства в цілому.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Якщо, наприклад, приймуть рішення скинути Леніна і скинуть свої – буде виховний ефект. Якщо «приїжжі» — то ні».
До 21-го червня прибрати абсолютно всі «радянські» таблички й пам’ятники не встигнуть. Та й мети такої не було – встигнуть день у день. Робота продовжуватиметься.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Створення Чернігівської міської топонімічної комісії».
І ще раз про радянські пам’ятні знаки та їх вплив на свідомість людей. Історія просто з фронту.
Василь Чепурний, радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації: «Голова Чернігівської Просвіти, Олександр Шевченко, розказував: коли у визволених містах скидали пам’ятники Леніну – опір колабораціоністів різко падав. От вам і зв’язок».
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.