Декларуйте доходи! (відео)
Доходи, отримані не за основним місцем роботи, потрібно декларувати. Зробити це можна до першого травня. Приклад сумлінного виконання конституційного обов’язку показують відомі спортсмени. Світлана Чередінова – заслужений тренер з кульової стрільби нещодавно отримала у спадок будиночок, тому прийшла до податкової, щоб подати декларацію. Каже, приємно здивована організацією процесу – все швидко і зручно. Світлана Чередінова, заслужений тренер України з кульової стрільби: «Все мои бумаги проверили, нет никаких несостыковок, всё оформление заняло десять минут, работники помогают, всё просто, понятно, доступно, доходчиво».
Заслужений тренер з біатлону Жанна Зоц кожного року декларує доходи і закликає інших також це робити. Адже чесна і прозора сплата податків – перший крок до успішного фінансового майбутнього. Жанна Зоц, заслужений тренер України з біатлону: «В мене чоловік тренер з біатлону, він також декларує надходження. Якщо кожна людина виділить 15 хвилин і з’явиться сюди, це не так багато часу, зате будемо спокійно жити».
До доходів, отриманих не за основним місцем роботи, належить спадщина, подарунки, виграші, прибуток, одержаний за кордоном та від операцій з інвестиційними активами: продажу корпоративних прав або цінних паперів, а також рухомого та нерухомого майна. Обов’язково декларується списання боргу. Один з напрямків декларування діятиме останній рік. Володимир Мехед, заступник начальника державної податкової інспекції в м. Чернігові: «Якщо загальна сума доходу перевищує 120 мінімальних зарплат (146 тис. 160 грн.) і отримані ці доходи були від двох податкових агентів, зокрема на двох робочих місцях. Коли працівник працює в установі, а вона реорганізується або змінює назву, це теж є підставою для декларування, якщо сума перевищує – це вже два різні податкові агенти».
Щороку обов’язково декларують доходи три з половиною – чотири тисячі осіб, у 2016 документи вже подали близько дев’ятисот людей. Фахівці відзначають: не завжди декларування має наслідком сплату податків. Володимир Мехед: «Наприклад, якщо людина продавала майно, податки при оформленні договору вже могли бути сплачені, але їх треба ідентифікувати і, відповідно, подати декларацію».
Документи можна подати як особисто, так і в електронному вигляді, та для цього потрібно спочатку оформити цифровий підпис. До речі, кампанія з декларування передбачає не лише засвідчення додаткових доходів, а й отримання податкової знижки. Право на неї мають громадяни, які відшкодовували частину суми відсотків за користування іпотечним кредитом та сплачували за навчання – своє або членів родини.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.