Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Депутати обласної ради «нового призову», або Хто представляє на Чернігівщині «Аграрну партію»

Депутати обласної ради «нового призову», або Хто представляє на Чернігівщині «Аграрну партію»

Кого обрали до обласної ради? Розкажіть про депутатів «нового призову», — звертаються читачі до «Вісника». «Аграрну партію» на Чернігівщині представляють:

(Це п’ята подача. Про обранців від БПП, РПЛ, «Нашого краю» та «Батьківщини» ви читали в минулих номерах)

33-річний Юрій Болоховець з 2012 року — директор ДП «Ніжинське лісове господарство». 32011 — директор ДП «Прилуцьке лісове господарство». Закінчив Національний аграрний університет. Працював у Державній лісовій інспекції Київської області, у ДП «Ічнярайагроліс» КП «Чернігівоблагроліс». В обласній раді депутат уперше.

— Чому перейшли з Прилуцького господарства у Ніжинське?


— Це ж не приватний бізнес. Перевели. Для мене це, так би мовити, підвищення. Лісгоспи різні по масштабу. Ніжинське підприємство — значно більше. Мені, як керівнику молодому, хотілося себе випробувати.

— Які перші кроки в облраді?


— Я був одним з ініціаторів прийняття рішення обласної ради про недопущення реформування лісогосподарської галузі. На сьогодні наша партія бере активну участь у недопущенні і попередженні того Податкового кодексу, який був прийнятий. І це в першу чергу стосується оподаткування (ПДВ) для аграріїв, яке ввели (раніше вони були на пільговому режимі ПДВ).

Юрій Болоховець народився в Івангороді Ічнянського району, там і фактичне місце проживання.

— Дружина Людмила родом з мого села. На сьогодні займається приватним бізнесом. У нашої родини є фермерське господарство — «Івангородське». Доньці Софійці шість років.

41-річний Сергій Гайдай — голова наглядової ради ТОВ «ІСТ Агро Сервіс» (фірма займається вирощуванням та реалізацією зернових культур). До 2013 року був генеральним директором СТОВ «Дружба Нова».

Закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України за спеціальністю агроменеджмент. Депутатом обласної ради обирається вдруге.

Сергій Анатолійович родом з селища Варва. Зараз мешкає і у Барві, і в Києві. Дружина — домогосподарка. Діти, 19-річний син і 22-річна дочка, навчаються за кордоном, у Великобританії. Син вчиться на економіста. Дочка — на арт-дизайнера.

— Чи вірите ви у відродження Чернігівщини у 2016 році?

— Упевнений, що відродження відбудеться. Але в 2016 чи 2017-ому, точно не скажу. Будемо працювати над цим.

Арсен Дідур, 48 років, заступник голови Чернігівської обласної ради.

— Арсене Володимировичу, ви успішний бізнесмен, креативна і дієва людина, чи не нудно вам у кріслі чиновника?

— Ні. В заступники я ж не сам захотів. Мене делегувала Аграрна партія.

— Аграрна партія — потужна політсила. Чи будете висувати свою кандидатуру по 206-ому округу на позачергових виборах до Верховної Ради?

— У разі їх оголошення Аграрна партія буде брати участь у виборах. Кого висувати, буде вирішувати політрада обласної організації «Аграрної партії».

Є багато достойних, рейтингових особистостей. Наприклад, Григорій Ткаченко з Чернігівського району (керівник фермерського господарства «Напорівське». — Авт.). Можливо, мене делегують. Але для цього потрібно активно проявити себе на посаді, яку займаю. Принести користь партії і виправдати довіру виборців.

58-річний Віктор Кияновський — з 1993 року голова правління ПАТ «Ічнянський завод сухого молока і масла», заводом керує з 1983 року. Живе в Ічні.

Член Аграрної партії України.

Депутат обласної ради чотирьох скликань, був депутатом Ічнянської міської та районної рад.

Відомий в області та Ічнянському районі меценат. Активно підтримує спортсменів, зокрема, олімпійську чемпіонку, члена збірної України з кульової стрільби з пістолета Олену Костевич, боксерський клуб «Берег», футбольні команди Ічнянщини.

Одружений, має двох доньок і двох онучок — Дашу і Варвару, буде і третє, кажуть в Ічні.

47-річний Валерій Колоша — директор і засновник ПСП «Пісківське», що у селі Піски Бахмацького району. Входить до Всеукраїнської аграрної ради, один із засновників Асоціації виробників молока. Валерій Петрович родом з Пісок, тут живе і працює. Побудувався біля батьківської хати. «Пісківське» заснував 16 років тому. Нині це найвідоміше сільгосппідприємство області, що займається молочним тваринництвом. З трьох тисяч поголів’я тисяча — дійні корови. У «Пісківському» два доїльних зали системи «Паралель». Молоко з дійного залу потрапляє відразу в охолоджувач, без контакту з руками і повітрям. Є також приміщення з молокопроводом, звідки сировина надходить у молочний танк-охолоджувач. Виходить молоко екстра-класу, найкраще. Валерій Петрович продає його фірмі «Сандора», що придбала завод у селі Вишневе Київської області. Там з пісківського молока виготовляють сирки, йогурти для дитячого харчування під тортовою маркою «Агуша». Деякий час навіть на упаковках «Агуші» писали «Вироблено в Пісках». Також молоко з «Пісківського» йде на виробництво молочної продукції під торговою маркою «Слов’яночка». Ферми, де доїльні зали та молокопровід, носять назви «Молочна ріка», «Молочний край» та «Весела корівка». Є ще «Малюк» — для телят.

Також «Пісківське» — насіннєвий елітгосп фірми «Малтюроп Юкрейн». Вирощують насіння пивоварного ячменю. Планують запустити завод по доведенню зерна до посівних кондицій. Завод по переробці сої уже працює. Його потужність 25 тонн на добу.

— Валерію Петровичу, господарство багате, а ви їздите, кажуть, на старій машині.

— На «Міцубісі-Паджеро», машині років шість чи вісім. Так, не нова. Але ж автомобіль мені для чого? Щоб набрати запчастин, товарів, я в Піски завжди щось везу.

— Ви ще в шлюбі чи вже ні?

— Розлучений. Донька вийшла заміж за киянина, живуть у столиці. Онуку третій рік, онучці другий. Вони моя найбільша радість і втіха. Весь мій час забирає робота, а що залишається — для доньки і онуків. Жінки поруч зі мною нема і не знаю, чи буде. Поки що не хочу нових стосунків.

— А які плани щодо господарства?
— У 2016-ому збиралися розширитись голів на 300 дійних корів. Тепер, з новим Податковим кодексом, не знаю, як складеться. Більше трьох мільйонів на рік треба платити у вигляді ПДВ. А раніше ці кошти залишались на розвиток господарства.

60-річний Василь Нестерчук — перший заступник генерального директора ТОВ «Земля і Воля». Живе і працює в Бобровиці.

Дружина інвалід першої групи. Старша дочка Світлана працює провізором. Зараз у декретній відпустці. Менша дочка Оксана бухгалтер-економіст.

— Фермери протестують проти нового Податкового кодексу, пере1 кривають трасу у Кіптях Козелецького району. Що ви про це думаєте?

— Не тільки підприємці, але й працівники підприємств виїжджають, — каже Василь Сергійович. — Нас усіх хочуть поставити на коліна. Я також у Кіптях стояв. Але ні Президент, ні влада на нас не реагують. Думаю, як люди підуть на Київ, — тоді нас побачать. Чернігівські фермери на період свят притихли. Після знову почнемо бойкотувати. Як не почують, будемо їхати технікою до Києва.

Григорій Супрун, 52 роки. Керівник ТОВ «Нива-2008», мешкає у Коломийцівці Носівського району. Депутатом обласної ради став удруге.

— Я хочу, щоб українські підприємства працювали не в інтересах закордонних координаторів, а в інтересах наших громадян, — говорить Григорій Іванович. — Я оптиміст. Підприємство, яким я керую, працює. Незважаючи ні на холод, ні на новий Податковий кодекс. І працюватиме далі.

— Як вам, невеликому землевласнику, вдається виживати?


Секрет такий — не розкрадати гроші у власні кишені, а рахувати кожну копієчку і вкладати її в модернізацію підприємства. Зрозуміло, що Україну як сильну аграрну країну ніхто не хоче бачити на світовому ринку, за який постійно йде війна. Україна — не Греція, яка тепер «обуза для Євросоюза». Ми багата аграрна держава, тому обов’язково впораємося!

Григорій Супрун одружений, ще зі студентських років. Має дорослого, вже одруженого, сина.

58-річний Віктор Труш у 1993 році створив сімейне фермерське господарство «Колос», де зараз працює близько 170 чоловік. «Колос» утримує більше двох тисяч голів свиней, тисячі — ВРХ, є овечки, коні. В 2002 році створив власне виробництво ковбасних виробів.

— Депутат обласної ради вдруге. Хочу зробити так, щоб село жило краще, захистити людей, — каже Віктор Труш.

Одружений, має двох дорослих доньок. До «Колоса» був головним інженером Куликівського райагробуду. Раніше працював на цьому ж підприємстві — товарознавцем, майстром, виконробом. Навчався в ПТУ №3 м. Чернігова на муляра (деякий час працював за спеціальністю) та у Полтавському інженерно-будівельному інституті.

51-річний Сергій Чубовський — директор ТОВ «Козацьке», що у селі Козацьке Бобровицького району. Керівник Чернігівської обласної спілки сільськогосподарських виробників. За освітою інженер-механік.

Депутат обласної ради вдруге.

Живе у селі Козацьке, в одноповерховому будинку. Одружений. Має сина (Анатолію 30 років), доньку (Ользі — 20).

Є й перший онук, синів син Дмитро. Власного авто у депутата нема, користується службовим позашляховиком «Кіа Соренто».

З Сергієм Чубовським розмовляємо по телефону, з перервами, під час його оформлення у санаторій «Хмільник» (колишній профспілковий), що в однойменному місті Вінницької області. Приїхав третього січня, щоб підлікувати спину, відпочити.

— За кордоном відпочиваєте часто?

— Рідко.

— «Козацьке» орендує 2,5 тисячі гектарів землі. Чистий прибуток щороку близько двох мільйонів гривень. Як використовуєте?

— Вкладаю у розвиток підприємства. Вирощуємо озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник — структура посіву змінюється від погодних умов і цін на ринку. 6 тваринництво. Пилорама.

— Скільком людям даєте роботу?

— Від 70 до 100 чоловік.

— Між крупними сільськогосподарськими підприємствами (агрохолдингами) і селянами, у яких вони орендують паї, прірва. Помічала, що орендарі сміялися над тими, на чиїй землі вони працюють.

— Є холдинги із порядним керівництвом. Щоб прірви не виникало, Потрібно розуміти, що люди мають право на життя, на роботу. Звичайно, зараз техніка заміняє людей. Я не проти техніки і прогресу. Але є безліч шляхів, завдяки яким можна працевлаштувати селян. Це різні галузі тваринництва. Заготівля дров, сіна. Обробіток деревини. Щоб розуміти людей, треба жити у селі.

Тижневик «Вісник Ч» №1 (1548)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Аграрна партія», депутати, «Вісник Ч»

Добавить в: