Чернігівщина у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України представило рейтингову оцінку соціально-економічного розвитку регіонів за січень-вересень поточного року.
Фахівці проаналізували шість напрямів життєдіяльності суспільства.
Відтак, Чернігівщина отримала 14-те місце у рейтингу фінансової самодостатності.
При оцінюванні враховувався темп зростання/зменшення податкового боргу підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства. А також рівень доходів до місцевих бюджетів.
До слова, обласна скарбниця цьогоріч збагатилася на понад 42%. Середній показник по країні — майже 40%.
На щабель вище область знаходиться у рейтингу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці.
Такий результат Чернігівщина отримала за підсумками зміни індексу капітальних інвестицій та сумою прямих іноземних вкладень. Останній показник цьогоріч знизився не лише у регіоні, а й у державі загалом. Пояснення цьому зрозуміле — антитерористична операція на сході країни не мотивує іноземних інвесторів.
18-ту позицію область посіла у рейтингу відновлювальної енергетики та енергоефективності. Сюди враховували показник оснащеності будинків побутовими приладами обліку теплової енергії, сумарну потужність котелень на альтернативних видах палива.
Оцінювали і частку домогосподарств та бюджетних установ, які уклали кредитні договори в рамках підтримки заходів з енергоефективності за рахунок державного бюджету (у тому числі співфінансування з місцевих бюджетів).
Економічна ефективність та ефективність ринку праці області отримали 19 позначку.
У першому до уваги брали індекс виробництва промислової та сільгосппродукції, а також обсяги її реалізації у розрахунку на одну особу.
Звернули увагу і на обсяги будівельних робіт та індекс споживчих цін.
Щодо ринку праці: розглядали рівень безробіття та зайнятості населення, індекс реальної заробітної плати та суму її заборгованості. Зауважили і про темпи зменшення заборгованості населення за послуги ЖКГ. У порівнянні з минулим роком сума боргу в області зменшилася на 20%.
За рівнем розвитку інфраструктури Чернігівщина отримала 20-те місце.
Тут розглядали обсяг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту. Врахували і кількість прийнятого в експлуатацію житла. Останній показник в області зріс на понад 15%, порівняно з минулим роком.
Варто зазначити, що у поточному році в області здійснююється чимало масштабних реконструкцій бюджетних установ та інших об'єктів. Роботи виконуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.