На Чернігівщині після закінчення війни може змінитись кількість районів
На фото Віталій Безгін
На Чернігівщині після закінчення "гарячої" фази війни може змінитись кількість районів. Про це у коментарі Суспільному розповів народний депутат від фракції "Слуга народу", голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України Віталій Безгін.
За його словами, їхня команда зараз працює над проєктом зміни меж областей, громад та районів у всій Україні.
"Йдеться про точкові зміни. Це не означає, що Україна буде перекроювати адмінтерустрій. Але безумовно це буде торкатись тих територій, які є прифронтовими, прикордонними з Російською Федерацією, з Білоруссю. Тобто це прямо може стосуватись Чернігівської області".
17 липня 2020 року Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачала укрупнення районів. На Чернігівщині замість наявних 22-х районів, утворили п’ять: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Ніжинський, Корюківський та Чернігівський. За словами Безгіна, ще до повномасштабного вторгнення Чернігівщина мала найбільші серед областей проблеми з демографією. Наразі через воєнні дії ситуація погіршилась.
"В жодному з цих районів, давайте будемо відвертими, не буде 150 тисяч населення і після завершення повномасштабної війни. Ми будемо шукати рішення для громад і районів. Я тут маю на увазі кущ: це Новгород-Сіверський та Корюківський район".
За словами Віталія Безгіна, зараз їхня команда збирає необхідну інформацію, а конкретні рішення ухвалять тільки після закінчення "гарячої" фази бойових дій.
"Були креативні ідеї, якщо я не помиляюсь, Семенівка там на кордоні в Новгород-Сіверському районі. Були та існують думки взагалі туди відсунути районний центр, щоб він був прямо на кордоні. Але це вже питання повоєнної дискусії".
Виконавчий директор Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко каже, що в умовах війни з Росією про це говорити зарано.
"Ми не знаємо, коли закінчиться війна. Які будуть кордони України, не говорячи вже про межі областей, районів і громад. Ми не знаємо, скільки населення повернеться назад. Тому зараз моделювати якісь формати спроможності громад, коли забрали весь ресурс, коли все пішло на війну, на посилення спроможності. Коли з жовтня 2023 року ми не отримуємо силовий ПДФО і називати громади якісь спроможними, якісь неспроможними… Вибачте, а хто сказав? А на основі якої методики? Ну це ж так не робиться".
За словами начальника Корюківської районної військової адміністрації Павла Мірошніченка, загалом наразі на Корюківщині проживає 85 тисяч жителів.
"На сьогодні тільки з 20-кілометрової зони щодо Корюківського району офіційно виїхала майже тисяча жителів. Тому що постійно йдуть обстріли. Я впевнений, що в Новгород-Сіверському районі виїхало ще більше людей, на жаль.Тому що там обстрілів ще більше, ніж в Корюківському".
Також Мірошніченко сказав, що зміна кількості районів на Чернігівщині може створити людям певні труднощі.
"Зараз до міста Корюківки людям з Гірська їхати 60 кілометрів. Якщо ми змоделюємо ситуацію, що буде один об'єднаний район, Корюківський та Новгород-Сіверський в один, і, наприклад, районним центром буде місто Новгород-Сіверський, то різними шляхами людині з Гірська потрібно буде їхати від 180 до 230 кілометрів. Простіше з Гірська доїхати до міста Києва. Тому доступність, особливо що стосується Чернігівської області, що стосується Чернігівського та Новгород-Сіверського районів, буде, на жаль, не зовсім якісна".
Начальник Новгород-Сіверської районної військової адміністрації Олександр Селівестров коментувати цю тему відмовився.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чернігівщина, райони, Безгін
Коментарі (7)
У вас весь інтернет в руках. Достатньо 3 хв що дізнатися на скільки укруптення районів позначилися на кількості держ службовців. Але вам простіще волати про "бідний нарід" аніж думати і аналізувати
Якось по Чернігову і не скажеш що людей стало менше - відкриваються торгові центри як Епіцентр - ще більші по розміру ніж до війни, відкриваються АТБ, що були закриті, а під будинками автівок рази в 2 більле ніж до війни, вже місця на газонах нема.
Машини у дворах, то не показник, що людей більше, а захмарних зарплат державних мужів. В Че приїхали переселенці мабуть. Щодо зменшення населення, то це влада звітує і ті країни, що прийняли біженців, тому є факт мінус 5-7 млн, хто як порахував
До війни по закордонах жило і працювало та сама кількість, що і зараз озвучується. По факту я не бачу серез сусідів зменшення кількості населення. Те що автівок стало більше - це і є показник, що ніхто нікуди не виїхав, як в березні 2022, коли можна було по пр. Миру чи пр. Перемоги їхати на авто з закритими очима
У мене в під'їзді на 15 квартир 3 квартири повністю виїхали, в 4х залишилися тільки мужики. А машин побільшало - бо в лютому багато хто не зміг виїхати саме тому, що не було свого транспорту, 95% рятували свою шкуру і не думали про родичів, друзів, сусідів. З якоїсь сторони це правильно. Без них легше дихалося в місті) Ну от тому зараз всі хто міг - не флагманські телефони купляють в першу чергу, а якогось корча, котрий би міг вивезти своїх в протилежну сторону від наступаючої армії