Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові - дуже складне становище щодо утилізації та екологічно-безлечного зберігання токсичних відходів

У Чернігові - дуже складне становище щодо утилізації та екологічно-безлечного зберігання токсичних відходів

Про це йшлося на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА, який вів заступник голови облдержадміністрації Микола Літвінов.

Розглядалося питання про негативний вплив ставків-накопичувачів рідких промислових токсичних відходів на навколишнє природне середовище та заходи щодо поліпшення їх експлуатації. В області існує проблема рідких токсичних відходів, особливо вона загострилась на промислових підприємствах. Найскладніша ситуація - в Чернігові.

У результаті виробничої діяльності на підприємствах і в організаціях обласного центру постійно утворюється значна кількість рідких пастоподібних токсичних промислових відходів, що вивозяться в ставки-накопичувачі. Основними постачальниками рідких токсичних промислових відходів є ВАТ "ЧеЗаРа", ВАТ "Чернігівське підприємство "Хімволокно“, ВАТ "Чернігівавтодеталь" та інші. На площах полігону твердих бутових відходів (ТПВ) розташовані ставки-накопичувачі рідких токсичних відходів підприємств Чернігова. Санітарно-захисна зона (3000 м) не витримана. На площі 5,8 га знаходяться 5 ставків, 4 з яких заповнені і зливу них відходів з 1 вересня 1993 не ведеться. Зараз експлуатується 1 ставок-накопичувач об'ємом З0 000 мЗ, в який 1991 року вивозяться відходи I-IV класів небезпеки.

Рішенням міської ради від 27жовтня 1994 ставки-накопичувачі зняті з балансу ВАТ "Чернігівське підприємство "Хімволокно". На даний час, єдиний власник ставків-накопичувачів рідких токсичних відходів не визначений.

На засіданні зазначеної комісії вирішено: до 1 липня цього року визначити власника даних ставків-накопичувачів і вжити заходи для забезпечення виконання вимог поводження з промисловими відходами; необхідно організувати до 1 січня 2004 року впровадження на підприємствах (які розміщують рідкі промислові відходи у ставках-накопичувачах) організаційні, науково-технічні і технологічні заходи для забезпечення утилізації власних відходів та припинення їх розміщення у ставках-накопичувачах.

Газета «7 дней» №31, 19 червня 2002 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: утилізація відходів, токсичні відходи, «7 дней»

Добавить в: