Прокурор наганяє жаху

На думку влади, громаді не варто знати, кому і для чого виділяється їхня земля. Міський голова Олександр Соколов, якому оголошено підозру у вчиненні службового злочину, має бути відсторонений від посади. Чернігівська міськрада має розказувати, кому виділяє землю, голова земельної комісії має повернути землю товариству сліпих, а міському голові слід відпочити, доки буде з’ясовано, чи вчиняв він службовий злочин.



В обласній прокуратурі за останній тиждень і дня не минало без оголошення підозри, звернення до суду тощо стосовно якихось відомих в області осіб чи організацій. Як же колективу прокуратури не «скиглити» про кар’єризм нового керівника, який змушує їх працювати, як ніколи досі (про це - у попередньому номері).

Відомство Дмитра Чібісова повідомило, що доводить у судах незаконність вилучення землі у чернігівського товариства сліпих. Фізична особа, якою, за інформацією ЗМІ, є депутат та голова земельної комісії Чернігівської міськради Юрій Тарасовець, придбала ангар товариства сліпих, що з невідомих міркувань дало підставу міськраді дозволити на місці ангару будувати багатоповерхівку. Прокуратура стверджує, що новий власник ангару мав право на ту землю не для будь-чого, а саме для обслуговування ангару. До того ж, згода на вилучення ділянки у Чернігівського УВП УТОС була надана його директором, коли він вже... не обіймав посади.

23 березня обласна прокуратура подала до суду на Чернігівську міськраду за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації». Бо орган місцевого самоврядування не виявляє бажання повідомляти свої рішення, особливо щодо земельних питань. На думку влади, громаді не варто знати, кому і для чого виділяється їхня земля Міський голова Олександр Соколов, якому оголошено підозру у вчиненні службового злочину, має бути відсторонений від посади. Стосовно цього прокуратура звернулася до суду 24 березня. Підозрюється, що мер незаконно перерахував понад 4,7 млн грн бюджетних коштів на рахунок приватного підприємства-забудовника. Очолюваний Соколовим міськвиконком віддав гроші на квартири чорнобильцям, коли будинок був готовий лише на 22%, замість передбачених законодавством 75% і більше. Як наслідок - ані квартир, ні грошей... У клопотанні прокуратури говориться, що «підозрюваний, систематично не з’являється на виклики слідчого та до суду для участі в розгляді клопотань про заходи забезпечення кримінального провадження». До того ж, деякі свідки з працівників міськради не з’являються до слідчого, тому був примусовий привід. Є й інші «намагання ускладнити розслідування з боку підлеглих вказаної службової особи».

Кілька днів тому прокуратура подала позов в інтересах держави до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Суть: жителі наближених до російського кордону територій області (про таке не раз писала «Чернігівщина») можуть дивитися тільки два українських телеканали, а російських - 30.

Спеціалізоване державне підприємство «Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення» неодноразово зверталося до органів влади з пропозицією збільшити кількість вітчизняних каналів «на прикордонні», але відгуку чиновників не отримало.

Ігор Стах,  "Чернігівщина" №13 (517) від 26 березня 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прокуратура, Ігор Стах, Чібісов, Тарасовець, "Чернігівщина"

Добавить в: