Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Унікальна виставка майстра декоративно-прикладного мистецтва у Чернігові

Унікальна виставка майстра декоративно-прикладного мистецтва у Чернігові

Мистецтво найдавніших часів на території сучасної України значною мірою було пов’язане з керамікою. Сьогодні вироби з неї створюються як народними майстрами так і професійними художниками. Одним із найвидатніших творців у цьому виді мистецтва є Народний художник України, професор, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка, художник-кераміст Петро Петрович Печерний.

27 лютого у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася його персональна експозиція декоративних тарелей.



– Сьогодні в нашому заповіднику відкривається виставка одного з провідних митців України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Петра Петровича Печорного. Ми шануємо нашого Великого Кобзаря, і на вшанування чергової річниці з дня народження Шевченка ми відкриваємо цю виставку. На ній представлені роботи майстра, які були відзначені Шевченківською премією, – говорить Андрій Острянко, генеральнмй директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Виставка тарелів Петра Печорного – це інтерпретація у кераміці Шевченкових творів, вартісний пласт української культури. Унікальність виставки у виразності образної мови кераміки, у художній своєрідності і самобутності. Його роботи насичені пісенно-ліричним настроєм, у них розкриваються сторінки нашої історії, відтворюються традиції духовності, культури, побуту українського народу.


«Шевченко – поет», 2009


Т. Г. Шевченко «Хустина»: «Дарувала шиту шовками хустину, щоб згадував на чужині», 2010 – 2011


Т. Г. Шевченко «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє»: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», 2010 – 2011



– Зробить таку кераміку – це складна технологія. Кожну річ треба випалить при температурі тисячі градусів, а до цього дуже складний розпис, і ви бачите результат. Це унікальна колекція. Тому, що поки нема не в Україні, не в світі, хтоб взявся зробити ілюстрації до поезії Шевченка в кераміці. Кераміка – це вічний матеріал, і я гадаю, що і мої роботи залишаться на віки, – каже Петро Петрович Печорний.

Художник пройшов великий життєвий і творчий шлях. Народився 2 вересня 1932 року у селі Роїще на Чернігівщині в багатодітній родині. Петро Печорний отримав високу фахову підготовку спочатку в Київському училищі декоративно-ужиткового мистецтва, яке дало основу, а потім у Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В. І. Мухіної. Отримав фахову освіту на факультеті декоративно-ужиткового мистецтва зі спеціальності «Кераміка, скло». Ленінград для майбутнього художника став класичною школою, яка була закладена самою творчою атмосферою міста та вузу, музеями, викладачами.

З 1962 року його твори експонувались на творчих виставках ленінградських художників.

З 1966 по 1970 рік працював головним художником на Городницькому фарфоровому заводі Житомирської області, згодом очолював лабораторію нових форм, фарб і декорів Українського науково-дослідного інституту кераміки і скла в м. Києві (1970—1973). У 1973-1984 рр. працював у творчо-виробничому об’єднанні Товариства охорони пам’яток історії та культури УРСР та у творчому об’єднанні «Художник».

З 2000 р. П. Печорний працює в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука на посаді професора і завідувача кафедри художніх виробів кераміки.

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Петро Петрович Печерний , експозиція, художник-кераміст, Володимир Коваль

Добавить в: