Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Випускники закордонних вишів намагаються створити в Україні професійний уряд

Випускники закордонних вишів намагаються створити в Україні професійний уряд

26 грудня 2014 року о 14.00 в експертному клубі "Чиста політика" відбулась прес-конференція представників Ініціативи "Професійний уряд" на якій член Асоціації випускників програми ЄС Еразмус Мундус (програма студентського обміну Європейського Союзу - авт.) Олена Чепурна, а також член Правління Кембриджської спільноти України Артем Шаіпов, поділились своїм баченням подальшого вдосконалення роботи українського уряду шляхом залучення до співпраці досвідчених фахівців із вищою європейською освітою. Саме такі професіонали, на думку представників Ініціативи "Професійний уряд", повинні прийти до органів державної влади і, використовуючи набутий у Європі досвід, проводити у державі необхідні реформи.

Олена Чепурна, член Ради Ініціативи
 
Олена Чепурна, член Ради Ініціативи "Професійний уряд", Асоціації випускників програми ЄС Еразмус Мундус
:

Ідея організувати Ініціативу "Професійний уряд" виникла вже давно. Саме події на Майдані підштовхнули нас до рішучих дій та допомогли перейти від теорії до практики. Наша країна перебуває у вкрай скрутному становищі, тому ми, випускники закордонних вишів, вирішили вкласти свій внесок у розвиток України.
Після Майдану ми зібрались за круглим столом і почали думати, яку саме допомогу ми можемо запропонувати і як саме зможемо бути корисними нашій державі. В решті решт ми дійшли висновку, що можемо надати професійні кадри. У нас є змога залучати до роботи в уряді людей, які б могли поділитися своїм, набутим у Європі, досвідом. Свою пропозицію ми відправили прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку. Головний меседж листа полягав у інформуванні влади про те, що ми існуємо і можемо брати участь у побудові нової держави.
Попередньо ми, звичайно, провели опитування серед випускників закордонних вишів, метою якого було виявити кількість людей, які готові працювати на благо України. Багато хто серед випускників вже має престижну та стабільну роботу, тому вірогідність того, що вони захочуть працювати в уряді, де зовсім інші умови роботи та заробітна плата, була не досить висока. Принаймні, нам так здавалось. Саме це і змусило нас провести опитування. 
Але ми були приємно здивовані, коли після розсилки нашого заклику по багатьом європейським університетам повертатися в Україну і змінювати нашу державу на краще, відізвалося дуже багато людей із різних куточків світу. Нам почали писати з Австралії, Нової Зеландії, Європи, Канади, США. Багато хто писав, що готовий повернутися до України і працювати тут.
На сьогоднішній день 1536 випускників долучились до проекту. Будь-які державні установи можуть надсилати на нашу електрону пошту запити щодо професійних кадрів. Протягом 48 годин ми розповсюджуємо інформацію із запитом серед випускників. Ті, кого цікавить відкрита вакансія, надсилають свої резюме. Зазвичай до нас надсилають приблизно 10-15 резюме на посаду. Ми відбираємо тих людей, які найбільше підходять до вимог роботодавця і надаємо їх резюме певному міністерству чи відомству. Далі вже остаточне рішення приймають представники уряду. Як правило, вони задоволені тими кадрами, які ми пропонуємо. А це означає, що хоча б якісь зміни на краще, але відбуваються. У подальшому у нас на меті співпраця з міжнародними організаціями і вихід на міжнародний рівень.

Про результати, яких досягла ініціатива "Професійний уряд" за час свого існування, починаючи з березня 2014 року, журналістам розповів член Ради Ініціативи "Професійний Уряд", координатор Спільноти випускників програми "Всесвітні студії",  член Правління Кембриджської спільноти України Артем Шаіпов.

Артем Шаіпов, член Ради Ініціативи
 
Артем Шаіпов, член Ради Ініціативи "Професійний Уряд", координатор Спільноти випускників програми "Всесвітні студії",  член Правління Кембриджської спільноти України:

На сьогоднішній день до нас надійшло 83 запити від органів державної влади із проханням про добір професійних кадрів. Більше 720 резюме було надано на розгляд влади. 32 молодих спеціаліста отримали посади в українському уряді та безпосередньо долучились до публічного адміністрування. Виходячи із кількості надісланих резюме, ми можемо бачити, то Ініціатива дає можливість вибрати на державну посаду саме ту людину, яка володіє всіма необхідними професійними якостями. Оскільки в Україні немає організації, яка б конкурувала з нашою, то нам, звичайно, важко об'єктивно оцінити, 32 з 83 – багато це чи мало. Адже нам просто нема з чим порівнювати. 
Але якщо критично оцінювати ці цифри, то, на мій погляд, це досить добрий початок. Слід відзначити, що один з членів Ініціативи "Професійний Уряд" нещодавно обійняв посаду директора з фінансів у компанії "Нафтогаз України". Також три наші представники цього року пройшли за партійними списками до Верховної Ради.
Хочу зробити наголос на тому, що Ініціатива "Професійний Уряд" – це не тільки організація, яка реагує на запити. Ми готові до співпраці із іншими організаціями. Також ми пропонуємо органам влади різного роду проекти, направлені на розвиток нашої держави.

Наприкінці прес-конференції присутні підбили деякі підсумки. Загалом всі погодились з тим, що Ініціатива "Професійний Уряд", безперечно, приносить державі значну корить. Але також гості заходу виділили певні перешкоди, які можуть завадити діяльності цієї організації, а саме:

– Далеко не кожен професійний спеціаліст захоче працювати в уряді, адже це зовсім інші умови праці та досить невелика, як для кваліфікованого робітника, заробітна плата.
– Знання та досвід, які були здобуті за кордоном, можуть бути розчавлені бюрократичною машиною та небажанням деяких груп урядовців вводити та запроваджувати інновації. Адже вони можуть зашкодити інтересам цих урядовців.
– Європейська освіта та досвід можуть мати велике значення у тих країнах, де теорію можна без проблем застосувати на практиці. В Україні ж свої, дещо інші реалії, в яких іноді необхідно діяти дещо специфічними методами.
– Законодавство, яке регулює роботу держслужбовців, чітко регламентує їх діяльність, створюючи певні рамки, виходити за які заборонено. Тому використовувати деякі методи, які використовують за кордоном, в нашій країні може бут досить проблематично.
– В Україні є свої спеціалісти, які не гірше за європейських, але все ж таки без європейського досвіду. Тому вони обов'язково будуть створювати конкуренцію спеціалістам з вищою європейською освітою.

Дмитро Тігранов

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: "Чиста політика", Олена Чепурна, Артем Шаіпов, Тігранов

Добавить в: