Дитячі лікарі-стоматологи створили театр здоров’я
![](/image/news/gorod_5/gr_13.06.14_stomatolog.jpg)
Дитячі лікарі-стоматологи створили театр здоров’я
Як у доступній та легкій формі розповісти маленьким дітям про те, чому болять зуби, як важливо їх вчасно лікувати та чому не варто боятися лікаря-стоматолога? Більшості батьків це не під силу, тож таке нелегке завдання вирішили взяти до своїх рук професіонали. Але піти вирішили незвичайним шляхом. Тож слово головним ініціаторам і натхненникам проекту.
— Коли ми поставили перед собою таке завдання, подумали, що треба зробити щось незвичне. Перебрали безліч варіантів і зупинилися на театрі. З раннього дитинства для всебічного розвитку дитини використовують види мистецтва — хореографічне, образотворче, музичне. А театр об’єднує всі ці форми. Ми вирішили, що артистами наших пізнавальних спектаклів мають бути школярі, тому взяти участь у нашому театральному проекті запросили учасників театрального гуртка «Пілігрім», що діє на базі школи № 33. По-перше, діти, які беруть участь у проекті, самі отримують навички гігієни. А по-друге, наше молоде покоління бере приклад і шукає авторитети саме серед однолітків та старшокласників, — розповідає головний лікар міської дитячої стоматологічної поліклініки Віктор Струц.
Під час планової санації для школярів натхненниця театрально-медичного проекту — завідувач другого відділення Олена Веруга ознайомила зі своєю ідеєю директора школи № 33 Ларису Лесун та керівника театрального гуртка Світлану Данильченко. Педагогам дуже сподобався цей проект, і робота розпочалася. Підібрати та переробити сценарій за мотивами казки Егнера Турб’єрна «Каріус і Бактерус» допоміг художній керівник — головний режисер Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Андрій Бакіров, він також доклав зусиль до створення реквізитів, залучивши театральних бутафорів, декораторів, художників та костюмерів. Художники допомогли лікарям і у створенні банеру, що був роздрукований у друкарні і став ключовим елементом у сценографії спектаклю.
«Для нас стало приємною несподіванкою те, що всі, хто брав участь у реалізації проекту, проявили великий ентузіазм та зацікавленість. На підготовку пішло майже дев’ять місяців. І зараз уже театр здоров’я (а саме таку назву має наш проект) впевнено крокує шкільними та дошкільними закладами міста», — каже Віктор Струц.
Виставу вже переглянули учні перших класів школи № 33, малюки садків № 53, 59, 22. А 3 червня театр прийшов до малюків садка № 54. З великим задоволенням діти дивилися цікаву та корисну казку про пригоди хлопчика Іванка, який не хотів чистити зуби. А те, що дійство переноситься зі сцени до зали й усі діти стають учасниками вистави, додавало ще більшої зацікавленості. Отже, до пересувного стоматологічного кабінету (а лікарі поліклініки поєднали профілактику з плановою санацією) малеча йшла без страху.
Проект «Театр здоров’я» вже отримав визнання на всеукраїнському рівні. На науково-практичній конференції лікарів-інтернів, магістрів та клінічних ординаторів, що відбулася 26 травня на базі Української медичної стоматологічної академії, лікарі-інтерни Тетяна Щаслива, Анна Потапенко, Марія Федевич (науковий керівник Олена Веруга) за представлену доповідь «Раціональне поєднання різних форм, методів, засобів санітарно-просвітницької роботи у створенні проекту «Театр здоров’я» отримали диплом першого ступеня.
* * *
Вже на початку осені театр здоров’я запрацює на базі театрального гуртка школи № 34
Олена Березкіна, тижневик «Чернігівські відомості» №23 (1211)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.