Порошенко і Чернігівщина
Петро Порошенко народився в райцентрі Болград Одеської області на кордоні з Молдовою. Батько Олексій Іванович був головним інженером райсільгосптехніки, мати — головним бухгалтером в управлінні сільського господарства. Потім сім'я переїхала в місто Бендери, в Молдову. Петро Порошенко закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Тараса Шевченка. Одружився з донькою екс-заступника міністра охорони здоров'я УРСР киянкою Мариною Анатоліївною Переведенцевою. Вона лікар-кардіолог, працювала в київській Жовтневій клінічній лікарні.
Петро Порошенко разом з батьком та нині покійним старшим братом Михайлом почали займатися бізнесом у Києві. Згодом викупили Вінницьку кондитерську фабрику, пізніше — Маріупольську, Кременчуцьку та Київську кондфабрику імені Карла Маркса. Сім'ї також належать Липецька фабрика в Росії, Клайпедська в Литві та компанія Bonbonetti Choco Kft. в Угорщині. Є акції столичного заводу «Ленінська кузня» та Севастопольського морського заводу. Аграрні компанії на Вінничині та Дніпропетровщині, цукрові та крохмальні заводи. Страхова компанія, невеликий банк, радіостанції та телевізійний «5 канал».
Здавалось би, нового президента нічого не пов'язує з Чернігівщиною? Ми спробували пошукати і дещо знайшли.
Петро Порошенко тисне руку Володимиру Стрільчику, який хоче приєднати Пам'ятне до Ніжинського району
Володимир Стрільник просив передати його село в Ніжинський район
Житель села Пам'ятне Борзнянського району, яке в народі уперто називають Станція Крути, 66-річний Володимир Стрільчик багато років бореться за приєднання села до Ніжинського району. Для цього використовує всякі методи: збирає підписи людей, пише звернення до влади. А 16 травня, коли кандидат у президенти Петро Порошенко покладав квіти до монумента Героям Крут, вручив йому документи й сказав, що знайомий з його батьком, Олексієм Івановичем.
— Як здоров'я Олексія Івановича? — поцікавився Володимир Стрільчик у Петра Порошенка.
— Нормально, а ви що, мого батька знали? — перепитав Петро Олексійович.
— Трохи знав.
— Олексій Іванович був найважливіший житель будинку в Києві, де я працював охоронцем, — розповів Володимир Стрільчик. — Сім років тому мені треба було доробити два роки стажу. Після скорочення з Чорнобильської атомної станції працював охоронцем автосалону на Лозняках у Києві. Потім автосалон закрили, а мені запропонували охороняти будинок. Якби там не жив Порошенко-старший, такого б не було. За час служби прочитав багато книжок. Роботи було небагато: як іде жінка з дитячою коляскою — помогти вийти, як іде Олексій Іванович — вранці сказати «Добрий ранок», в обід — «Добрий день», увечері — «Добрий вечір». От і вся моя робота. За жизнь ми з ним не говорили. Здрастє-здрастє — і пошов. Він з шофером-охранніком. Бувало, Петро Порошенко проходив. Ну я тоді з ним не говорив.
Петро Порошенко передав папку зі зверненням Володимира Стрільника народному депутату Владиславу Атрошенку, який супроводжував його у поїздці. На 30 травня відповіді Стрільчик ще не отримав.
Село Пам'ятне розташоване біля залізничної станції Крути. Тут також є зернозберігальне підприємство, раніше працювали сушильний завод та бурякопункт. Проживає 400 людей. Частина школярів їздить на навчання за чотири кілометри в село Крути Ніжинського району. Тут же й пожежна частина, амбулаторія.
Від Пам'ятного до Ніжина 20 кілометрів, а до Борзни — 36. Транспорту більше також у бік Ніжина. На базар та в лікарню жителі Пам'ятного теж намагаються потрапити в Ніжин.
Хто з ним служив?
Петра Олексійовича призвали в армію під час навчання в Київському університеті імені Т. Шевченка. Служив Петро Порошенко у місті Актюбінськ у Казахстані(у 929-ому Державному льотно-випробувальному центрі імені В. П. Чкалова, війська протиповітряної оборони). Там майбутній президент був водієм, возив командира. Жителів Чернігівщини, які б проходили військову службу разом з Петром Порошенком, знайти не вдалося.
Якщо ви самі служили з Порошенком або знаєте такого чоловіка, відгукніться.
Матеріал по темі:
П’ятий за ліком. Наймолодший за віком!
Геннадій Гнип, Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №23 (1465)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.