Більше мільйона за рік недоотримує обласний бюджет через занижену орендну плату ресторанам Чернігова
Заклади громадського харчування в центрі Чернігова, що знаходяться за адресою Проспект Миру, 20 орендують комунальне майно, яке належить громаді міста за пільговою орендною ставкою та всупереч затвердженій методиці. Орендодавець приміщення – КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради.
Паб Фальварек, ресторан Океан (колишня Океанія), та заклад швидкого харчування Chicken Hut в розрахунках орендної плати прирівняли до категорії їдалень, дитячих кафе та буфетів, для яких застосовується найнижча орендна ставка – 8%.
А що, звучить цікаво: «Буфет Фальварек», «Кафетерій Океан (Океанія)», та на практиці це далеко не кафетерії та буфети, а «дорослі» заклади.
Ресторани (назвімо їх так), тісно пов’язані між собою не лише місцем розташуванням, а й спільними засновниками:
В засновниках фігурують одні і ті ж прізвища. Вже давно в місті поговорюють, що неофіційним власником Чікен Хат являється депутат міської ради від ПР Андрій Кужельний. Цю інформацію підтвердили в КП «Діловий центр», хоча мережа закладів Chicken Hut в Чернігові в соціальній мережі «ВКонтакте» це спростовувала: «Что же касается какого-либо отношения к нам депутата городского совета Андрея Кужельного, единственное, что нас связывает, это благотворительность».
Серед засновників ТОВ «Р.І.А.А.» (Чікен Хат) значиться Кужельна Наталія Михайлівна, але чи доводиться вона родичкою Андрію Кужельномому, з’ясувати не вдалось. Паб Фальварек є власністю співзвучного підприємства ПП «РІАА», а ТОВ «Карат-2000» (Ресторан Океан) являється співзасновником ТОВ «Р.І.А.А.» (Чікен Хат). З цього напрошується висновок, що заклади належать одній і тій же групі осіб.
Всі заклади згідно умов договору з КП «Діловий центр» не мають права працювати в нічний час, та здійснювати продаж горілчаних виробів. Через такі умови заклади користуються пільговою орендною ставкою у 8%. Але вони всі без виключення нахабно ігнорують умови договору і працюють в нічний час, здійснюючи продаж алкогольних напоїв.
Подивимося на розмір орендних ставок за розміщення закладів громадського харчування згідно діючої Методики розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області:
Громадське харчування, розміщення: |
Ставка, % |
Ресторанів з нічним режимом роботи. |
35 |
Ресторанів без нічного режиму роботи. |
30 |
Барів, кафе, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи. |
20 |
їдалень, дитячих кафе, буфетів, закусочних, кафетеріїв, фаст-фудів, кафе-морозиво (без реалізації горілчаних виробів). |
8 |



Розрахунок розміру орендної плати за оренду майна комунальної власності області по проспекту, Миру,20 у м.Чернігові
Тепер спробуємо розібратися «хто є хто» і до якої групи відноситься.
Chicken Hut користується ставкою 8% виходячи з того, що це фаст-фуд. Але в цьому закладі реалізовується пиво, яке відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового Кодексу України відноситься до товарів підакцизної групи, отже має застосовуватися орендна ставка у 20%.
Ресторан "Океан" (колишня "Океанія") позиціонує себе як ресторан, здійснює продаж горілчаних виробів, та має нічний режим роботи:

Отже, даний заклад відноситься до ресторанів з нічним режимом роботи, і при розрахунку орендної плати мала б застосовуватися орендна ставка 35%
Паб «Фальварек», якщо до ресторану не дотягує, то термін «бар» підходить до нього якнайкраще. Тим більше, що окрім пива, тут є горілчані вироби на будь-який смак, заклад працює в нічний час. Оскільки тут здійснюється продаж товарів підакцизної групи, мінімальна ставка, яка мала б застосовуватися 20%.

Узагальнимо прорахунки договорів:

Як бачимо, більше мільйона за рік недоотримує обласний бюджет через такі «промахи» з боку орендодавця.
В КП «Діловий центр» були ошелешені інформацію, про продаж алкогольних напоїв, та роботу даних закладів громадського харчування в нічний час. Всі угоди було укладено попередніми керівниками підприємства, але це не знімає відповідальності з нинішнього керівництва за такий недогляд. Адже комунальне підприємство повинно періодично перевіряти дотримання умов договору і вживати необхідних заходів. Остання така перевірка, за словами нинішнього директора КП «Діловий центр» Гущенка Володимира Олексійовича, проводилася у минулому році, тоді жодних порушень не було виявлено.
Але чи то перевіряють погано, чи то хтось попереджає про перевірку, та порушення умов договору здійснюються не перший рік, а систематично. Така недбалість обходиться обласному бюджету щороку 1 073 470,14 грн.
Ольга Кунтиш
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
РљРѕРСентарі (0)

РљРѕРСентарі (0)