Три роки "світить" підприємцю за озвучення Євромайдану в Чернігові (оновлено)
Три роки "світить" підприємцю за озвучення Євромайдану в Чернігові
12.26 Щойно ведучий зі сцени Майдану Незалежності оголосив про суд щодо запобіжного заходу для чернігвського підприємця Леоніда Сенченка. Присутні на Майдані скандували "ганьба" правоохоронцям та висловили підтримку активісту. Все буде добре!
Тим часом, "феміда" в лиці судді Руслана Григор'єва відхилила клопатання міліції та прокуратури та відмовилася тримати Леоніда Сенченко під домашнім арештом. (За інформацією телеканала "Дитинець")
Міліція звинувачує (а прокуратура підтримує звинувачення) Леоніда Сенченка в тому, що, попри заборону суду від 23 листопада, він надав організаторам зборів депутатів опозиційних сил. Захід відбувся 7 грудня на Красній площі Чернігова за участю народних депутатів України Валерія Дубіля, Сергія Аверченка, Андрія Шевченка, Лілії Гриневич, Тетяни Слюз та Руслана Марцінківа.
Справа розглядається у Деснянському районному суді Чернігова, головуючий – Руслан Григор’єв.
Сьогодні суддя вирішує клопотання слідчого міського відділу УМВС Андрія Нілова стосовно обрання підозрюваному запобіжного заходу – домашнього арешту.
Леоніду Сенченку хочуть заборонити пересування поза межами власної квартири у період з 14 до 8 години. Крім того, на підозрюваного хочуть встановити електронний засіб контролю.
На думку міліції і прокуратури (її в суді представляє прокурор Потапенко), перебуваючи на волі, Леонід Сенченко може не з’являтися на виклик правоохоронців, брати участь у незаконних мітингах і навіть втекти за кордон, бо має закордонний паспорт.
На думку адвоката, справа проти його підзахисного не має належного обґрунтування. Рішення суду, на яке посилається міліція, Леоніда Сенченка не стосується. Також в матеріалах справи нема виконавчого листа стосовно підозрюваного.
До того ж, на утриманні Леоніда Сенченка перебувають двоє малолітніх дітей (2009 і 2011 років народження), тож обмеження його пересування унеможливить трудову діяльність підозрюваного.
За словами Леоніда Сенченка, всі дії правоохоронців стосовно нього – тиск, політична справа, чергова спроба залякати медіа, громадян, які підтримують євромайдани та опозиційні сили.
Рішення стосовного обрання запобіжного заходу суддя Григор’єв оголосить близько 12 години.
Як повідомлялось раніше, 7 грудня в Чернігові на Красній площі відбулися збори депутатів різних рівнів від опозиційних сил незадоволених ситуацією в Україні.
На площі зібралися прості чернігівці, до яких вийшли народні депутати Валерій Дубіль, Сергій Аверченко Андрій Шевченко, Лілія Гриневич, Тетяна Слюз та Руслан Марцинків.
Головними вимогами депутатів є заклик до відставки уряду і президента, притягнення до відповідальності міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і проведення дострокових президентських і парламентських виборів та звільнення всіх політв’язнів в Україні.
Перед початком заходу державні виконавці зачитали організаторам постанову суду про заборону встановлення звукопідсилюючої техніки та палаток. Але попри це акція все одно розпочалась.
Вирок буде оголошено о 12-ій годині.
Позиція міліції стосовно переслідування підприємця за озвучення Євромайдану в Чернігові
Слідчим відділом Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за фактом невиконання судового рішення за ч. 1 ст. 382 Кримінального кодексу України.
Установлено, що всупереч постанові Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2013 року, якою обмежено встановлення малих архітектурних форм та використання звуко- та кіно- відтворюючої апаратури з 23 листопада 2013 року по 07 січня 2014 року на Красній площі та прилеглих до неї вулицях міста, 7 грудня мешканці міста Чернігова будучи належним чином проінформованими та попередженими судовими виконавцями, встановили та використовували звуковідтворюючу апаратуру на Красній площі обласного центру. Але ця інформація була проігнорована і мітинг відбувся.
У межах розслідування кримінального провадження слідчим підготовлено та вручено 36-річному мешканцю Чернігова письмове повідомлення про підозру у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення.
На даний час вирішується питання щодо обрання громадянину запобіжного заходу.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюються усі обставини вчинення кримінального правопорушення.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється прокуратурою м. Чернігова
Погроз родині 36-річного підприємця, який надав мітингу звукопідсилюючу апаратуру, з боку правоохоронців не було і не могло бути. Справа розслідується в рамках чинного законодавства.
СЗГ УМВС України в Чернігівській області
P.S. Так провожджали майора Нілова, який запропонував обрати Сенченку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Джерело: Володимир Лисенко для Чернігівщина: події і коментарі, відео телеканалу "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.