Клуб «Краєзнавець» презентував нові видання
Клуб «Краєзнавець» презентував нові видання
На заході були представлені книги: Віри Зайченко «Новобілоуська метрична книга та її персоналії», Василя Якубця «Наша Семенягівка» та Дем’яна Вайсмана «Судьба солдата — хроника одной семьи».
У новому виданні Віри Зайченко, яке представила сама автор, на основі пам’ятки із зібрання Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського — метричної книги Свято-Троїцької церкви с. Новий Білоус Чернігівського району — розповідається про мешканців околиці Чернігова. До речі, метричні книги — паперові формуляри, в яких духовенство реєструвало акти громадянського стану членів церкви: хрещення (народження), вінчання (шлюб), поховання (смерть). Це важливий історичний документ і джерело для науковців, істориків, статистиків та демографів.
У книзі Василя Якубця йдеться про невеличке село Семенягівка та його людей, яке входить до Пакульської сільради Чернігівського району. Тут народилися: Герой Радянського Союзу Йосип Андрійович Конюша (в березні 1944 року він одним з перших форсував Дністер); начальник інспекції державного технічного нагляду Василь Миколайович Дорошок; жив 103-річний дід Гринь.
Василь Якубець вирішив написати книгу про свою малу Батьківщину після виходу у світ нині популярного видання «Голос пам’яті. Історія села Пакуль та його округи». Слід зазначити, що до створення своєрідного літопису Семенягівки долучилося і Товариство «Чернігівське земляцтво» в м. Києві.
Книгу Дем’яна Вайсмана представив відомий чернігівський краєзнавець Євген Шпилевський, оскільки сам автор живе у США, працює у Бруклінській публічній бібліотеці. Це цікавий документальний нарис про полковника Михайла Ілліча Бланка, який загинув у роки Другої світової війни, боронячи Чернігів, у нерівних боях біля сіл Виблі та Піски.
Дем’ян Вайсман — родич полковника Бланка, по крупицях збирав матеріал про героїчного радянського полковника, які й виклав у книзі. Йому вдалося знайти в американських архівах карти та унікальні німецькі хроніки стосовно дій німецьких дивізій, які брали Чернігів у 1941 році. Присутні на заході, мали змогу переглянути кадри цієї унікальної хроніки.
Володимир Коваль, Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.