Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Патріарх художнього ткацтва представив свої обереги (фото)

Патріарх художнього ткацтва представив свої обереги (фото)

Патріарх художнього ткацтва представив свої обереги
23 жовтня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана з нагоди 90-річчя від дня народження заслуженого діяча мистецтв України,  народного художника України Сергія Нечипоренка відбулося відкриття виставки “Обереги митця” за участю автора.

Подяку ювіляру від голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка, наголосив заступник голови Чернігівської ОДА Віктор Тканко.

Ім’я Сергія Нечипоренка по праву увійшло до історії національної культури як класика українського  декоративно-прикладного мистецтва, патріарха художнього ткацтва. Творення декоративної тканини, розробка проектів тканини і тканих виробів стали справою життя художника. Саме він розробив оригінальні плахти для колективу Ансамблю танцю ім. Павла Вірського. На Кролевецькій фабриці за його проектами ткали оздоби для Канівського музею-заповідника Т. Г. Шевченка. Автор має багаторічний доробок — понад 2000 оригінальних самобутніх творів, з яких 700 знаходяться в музеях України, Росії, Канади, Німеччини.
Півстоліття Сергій Григорович є членом Національної спілки художників України. Свій досвід і вміння протягом багатьох років він передає студентам Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука.

На виставці представлено 45 творів, які відображають всі напрямки творчості Сергія Григоровича  Нечипоренка: і рушники, і плахтові тканини, і декоративні панно.

Виставка організована Чернігівським обласним художнім музеєм імені Григорія Галагана та Національним історико-культурним заповідником “Гетьманська столиця”. Експозицію можна побачити до 23 листопада.

Володимир Коваль, Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: культура, мистецтво, художник, декоративні панно, плахтові тканини, рушники, Сергій Нечипоренко, Володимир Коваль

Добавить в: