Користь кави для здоров’я: міфи та реальність
Кава – один із найсуперечливіших напоїв за своїм впливом на здоров'я. Були проведені численні дослідження його ефекту, результати яких постійно обростають міфами та домислами. Тому, перш ніж знову купити каву, варто спочатку ознайомитись із правдивою інформацією про шкоду та користь цього ароматного напою.
Вплив на психіку
Дію кави на нервову систему певною мірою можна порівняти із впливом наркотику, на що вказують такі факти:
- напій викликає короткочасне звикання;
- за різкого припинення після кількох років споживання можуть деякий час спостерігатися симптоми синдрому відміни;
- кофеїн впливає на центри мозку, які відповідають за задоволення.
Водночас каву не можна вважати наркотичною речовиною, тому що вона не руйнує психіку.
Вплив на організм
Великий перелік вітамінів та антиоксидантів, що містяться в каві, збагачують організм. Але є спірні питання, які ми розглянемо.
Зневоднення
Кофеїн має легкий сечогінний ефект. Але кількість рідини, що виходить згодом з організму, дорівнює обсягу води, потрібному для приготування напою. Таким чином, 1-2 чашки на день не здатні завдати відчутної шкоди ниркам або вивести корисні речовини.
Вплив на ШКТ та шкіру
Аби не завдати шкоди шлунково-кишковому тракту, не варто пити каву на порожній шлунок. В іншому випадку значно підвищується кислотність, що дуже небезпечно під час захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки.
Антиоксиданти, на які багаті кавові зерна, допомагають зберігати молодість шкіри. Але водночас гормони стресу, які нерідко виробляються за надмірного вживання цього напою, порушують мікрофлору травної системи та можуть призводити до появи висипів на шкірі.
Допомога у схудненні
Сама по собі кава ніяк не впливає на жирові відкладення. Якщо ж регулярно пити напій із солодощами, можна швидко набрати вагу. Проте можна помітити, що чашка кави притуплює почуття голоду. Олії та жирні кислоти, що містяться в зернах, дають відчуття ситості, що дає змогу зменшити кількість перекусів.
Кава під час вагітності
Повна відмова від цього напою для майбутньої мами не обов'язкова. Підтверджених доказів негативного впливу на внутрішньоутробний розвиток плода немає. Водночас збуджуючі властивості напою можуть у деяких випадках нашкодити стану вагітної, якщо вона у своєму положенні схильна до нервозності. Фахівці рекомендують обмежити споживання кави в цей період до однієї чашки на день. Бажано вибирати сорти з низьким вмістом кофеїну.
Можна зробити висновок, що помірне вживання цього ароматного напою з якісних зерен не завдасть шкоди здоров'ю, але подарує справжнє задоволення. Інтернет-магазин кави Alta Kava Group https://alta-kava.com.ua/ пропонує широкий асортимент на будь-який смак.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.