На Менщині створюють долину орхідей
— Це буде біля лісу, навпрошки від села туди — 3-4 кілометри, — розповідає староста Дягової (на Менщині) Наталія Бурка про ділянку, де ростуть зозуленці. Їх і ще називають орхідеями, бо також належать до родини орхідних. Квіти занесені до Червоної книги України.
— А в нас вони ростуть на пасовищі. Там луг — 100 гектарів, а зозуленці — майже на 20 з них.
Якщо точно — на 19,2 га. На ділянці саме такої площі рішенням останньої (листопадової) сесії Менської міськради буде створено біологічну пам’ятку природи місцевого значення «Дягівські зозуленці».
Ідея належить директору Київського еколого-культурного центру Володимирові Борейку, який стверджує, що саме біля Дягової знаходиться друга в Україні — за чисельністю — популяція червонокнижних орхідей, яка налічує близько тисячі екземплярів. Найбільша — на Миколаївщині, на території Кінбурнської коси, де квіти займають 60-гектарну площу: ростуть на луках, яких ніколи не орали.
Такі зозулинці квітнуть біля Дягової
Розорювання, як і забудова, будуть заборонені і на орхідейній ділянці Менщини — охоронні зобов’язання бере на себе міськрада. Це буде місце збереження рідкісних рослин і відпочинку.
До завершення процесу залишилося кілька кроків — треба, щоб Департамент екології Чернігівської ОДА розглянув пакет документів, наданих Київським еколого-культурним центром, подав свої висновки на розгляд депутатів облради і щоб останні підтримали створення ботанічної пам’ятки.
Хто знає, може, з часом вона стане ще й туристичною локацією на зразок «Долини нарцисів», що поблизу Хуста Закарпатської області, яка теж за 4 км від міста. Туди постійно курсує екскурсійний автобус — у період цвітіння «Долину нарцисів» щодня відвідує в середньому тисяча людей. Ціна квитка стартує від 30 грн (для школярів). Тож місцева громада має ще й поповнення бюджету.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.