Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Події навколо Свято-Вознесенської церкви в Корюківці. Чому звільнили з посади отця Нестора

Події навколо Свято-Вознесенської церкви в Корюківці. Чому звільнили з посади отця Нестора

 



Як швидко все змінюється в сучасному світі. Раніше писали листи, в яких повідомляли про важливі рішення, а сьогодні можна просто розмістити пост у Фейсбуці та проінформувати, наприклад, про звільнення. Нині в Корюківці звільнили не просту людину, а священника, про що дієві особи й жителі громади теж дізналися з Фейсбуку. Варто нагадати, що в Корюківці діє два храми з однаковою назвою: Свято- Вознесенський. Один розташований по вулиці Вознесенській (давня церква), де настоятелем Максим Покидько. А другий — по вулиці Шевченка (переоблаштований з колишнього суду) з настоятелем Нестором.

Заборона у священнослужінні

Нещодавно соціальну мережу сколихнула новина про те, що Чернігівська єпархія ПЦУ оприлюднила указ про заборону з 22 жовтня цього року у священнослужінні клірику Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ) ієромонаху Нестору (Назаров Сергій Валерійович) — настоятелю Свято-Вознесенської парафії м. Корюківка.



Отець Нестор

В указі зазначено, що він звільняється з посади настоятеля храму та з усіх посад і обовʼязків у Чернігівській єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Вказана й причина: «грубе порушення канонічного порядку, непослух і зневага своєму єпископу, участь у незаконних зібраннях і діях, спрямованих на розділення Православної Церкви України». Щоправда, в тому указі сказано, що заборона триватиме «до його повного й щирого покаяння та повернення у лоно Православної Церкви України».

Відповідь на заборону

Невдовзі з’явилася і відповідь, теж у ФБ. Спочатку коментар опублікували в групі «Корюківське благочиння». А потім і сам священник розповідав про ситуацію, що склалася, журналістам. Про що свідчать публікації в соцмережах. На жаль, ми не можемо опублікувати в оригіналі коментар, який розміщений у вищеназваній групі, бо написаний він російською мовою, яка є мовою агресора, що напав на Україну.

Але все ж спробуємо передати основний зміст. Отже, там написано, що під час візиту архієпископа Чернігівської єпархії ПЦУ Антонія в їхній прихід, той повідомив вірянам, що має намір закрити прихід і відкрити в приміщенні храму недільну школу чи щось інше. А вірянам, на його думку, варто переїхати в церкву ПЦУ по вулиці Вознесенського.

Такі слова єпископа викликали в них обурення, проте вирішили почекати, можливо, Антоній змінить плани. Та нічого не змінилося, тому згодом, 17 серпня цього року, провели збори, на яких вирішили не переходити з УПЦ КП в ПЦУ. Натомість попросили захисту у Патріарха Київського та всієї Русі-України Філарета.

У відповідь на це, 21 серпня, через три дні, Філарет призначає тимчасовим управителем Чернігівською єпархією УПЦ КП єпископа Сумського й Охтирського Никодима (Кобзаря). А вже той наступного дня, 22 серпня, призначає ієромонаха Нестора настоятелем і головою парафіяльної ради Свято-Вознесенської парафії у Корюківці, а ще - секретарем Чернігівської єпархії УПЦ КП. Отож, сказано далі в коментарі, позаяк їхній прихід не належить до ПЦУ, то звертати увагу на заборону Антонія вони не будуть.

Коментар благочинного



Максим Покидько спочатку мав прихід на Херсонщині, потім у Семенівці, а тепер у Корюківці

Сусіди.City попросили прокоментувати цю ситуацію благочинного Корюківської, Холминської та Семенівської громад ПЦУ отця Максима Покидька. Ось, що він сказав:

— Після об’єднавчого собору, який проводився в Україні 15 грудня 2018 року, відбулося об’єднання трьох церков. В одну Помісну православну церкву, що отримала ТОМОС і є єдиною канонічною церквою на території України, об’єдналися: Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та Українська православна церква Московського патріархату.

Відповідно до цього, колишні реєстрації в державних органах влади цих трьох церков були анульовані. А це означає, що всі парафії, що увійшли в Помісну церкву, мали провести перереєстрацію своїх уставних документів у державних органах влади.

Інформація аналітичної системи YouControl підтверджує відсутність запису у ЄДР.

Автокефальна церква виконала цю вимогу. УПЦ МП теж виконала, але частково, з їхнього складу вже вийшло кілька єпископів, а також станом на сьогодні — більше тисячі парафій. До речі, колишній настоятель корюківського Свято-Возесенського храму Олександр Дем’яненко залишається й до сьогодні в УПЦ МП.

Отець Нестор і його парафія, як і інші парафії УПЦ КП, виконуючи розпорядження керівництва новоствореної церкви, мав провести перереєстрацію документів, але й досі цього не зробив. Владика Чернігівський і Ніжинський Антоній вимагав від нього, як і від інших, хто цього не зробив, провести перереєстрацію.

Саме через його непослух, грубе порушення канонічного порядку, участь у незаконних зібраннях і діях його й відправили у заборону будь-яких богослужінь. Хоча ця заборона не закрита, вона діє до покаяння священника. Нестор не єдиний в Україні, хто відмовився від єдності зі світовим Православієм.

Так, колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет відмовився визнавати владу митрополита Епіфанія як предстоятеля Помісної церкви. На сьогодні патріарх Філарет офіційно є почесним патріархом Української церкви «на спокою». Але він почав створювати (відновлювати) свою окрему структуру в УПЦ КП, що є незаконним і невизнаним світовим Православ’ям.

Нестор нині є єдиним у Чернігівській області, хто підтримав Філарета. Тому йому заборонили звершувати богослужіння, таїнства хрещення, вінчання тощо. Якщо він продовжуватиме це робити, то вони будуть визнані як недійсні, бо з канонічного погляду церкви такі таїнства є незаконними.

Джерело: сайт "Сусіди Сіті", Ірина Гайова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Корюківка, конфлікт

Добавить в: