Жителя Чернігівщини, який передав із Гомеля «послання Зеленському», заочно засудили до 10 років позбавлення волі
У Чернігові відбувся суд над українським перебіжчиком, який став героєм пропагандистського сюжету на гомельському телеканалі. Про це пише портал "Флагшток".
Деснянський районний суд міста Чернігова 8 травня ухвалив вирок стосовно жителя села Добрянка Чернігівської області, який у жовтні 2023 року потай перетнув білорусько-український кордон і потім знявся у пропагандистському репортажі на каналі «Білорусь 4 Гомель». Сюжет названо «Послання Зеленському».
Гомельські пропагандисти представили українського перебіжчика як Миколу, але проведений Флагштоком аналіз соціальних мереж дозволив встановити, що справжнє ім'я чоловіка Сергій Маслюков.
Безпосередньою підставою для порушення кримінальної справи стала фраза Маслюкова: «Моё мнение, шоб скорее Россия подвинула туда полностью всю Украину, шоб все, это самое, и Киев забрали, это самое, ну можно тот Львов им оставить да и все!». Після цього інтерв'ю чоловіка звинуватили у злочині проти основ національної безпеки України та оголосили у міжнародний розшук.
Із судового вироку стало відомо, що Сергій Маслюков на початку жовтня незаконно перетнув кордон і в період з 10 жовтня по 8 січня утримувався у гомельському СІЗО № 3. Після цього його місцезнаходження достовірно не встановлено.
На суді було заслухано свідків у справі. Зокрема його дружина повідомила, що у шлюбі вони прожили 12 років і розлучилися у 2017 році. Після розлучення колишній чоловік проживав у будинку матері, яка померла 2020 року. З колишньою дружиною та дітьми Сергій Маслюков майже не спілкувався. За її словами, протягом спільного проживання у шлюбі чоловік неодноразово висловлював невдоволення владою в Україні, говорив, що в Україні немає роботи, хоча сам був лінивим. Після того, як чоловік зник, вона була у його будинку, де знайшла його паспорт та свідоцтво про народження.
У результаті суд визнав Сергія Маслюкова винним та призначив заочне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Початком терміну відбування покарання вважатиметься день його фактичного затримання. Поки що втікач перебуває у міжнародному розшуку. Вирок законної сили поки не набрав чинності і може бути оскаржений протягом місяця.
Джерело: Флагшток
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.